خانه > کالج کدام بروکر > اندیکاتور ساعات باز شدن بازار جهانی چیست؟

اندیکاتور ساعات باز شدن بازار جهانی چیست؟

همانطور که می‌دانید سشن‌های مختلفی در بازار فارکس وجود دارد و همین سشن‌ها باعث شده است تا باز فارکس به صورت 24 ساعته باز باشد. تریدرهای حرفه‌ای به خوبی ارزش استفاده از سشن‌های بازار را می‌دانند به همین دلیل در ساعت باز شدن و بسته شدن بازارهای جهانی دقت خاصی می‌کنند. شما برای استفاده دقیق از سشن‌ها می‌توانید از یک اندیکاتور ساعت باز شدن بازارهای جهانی استفاده کنید که بر روی چارت، زمان باز و بسته شدن بازار را به شما نمایش می‌دهد.

در ابتدا قبل از اینکه این مقاله را مطالعه کنید، اگر در حال یادگیری فارکس هستید و نیاز به یک آموزش کامل دارید، توصیه می‌کنیم وارد صفحه آموزش فارکس شوید.

اندیکاتور ساعات باز شدن بازار جهانی

در بازار فارکس ۵ سشن معاملاتی وجود دارد اصلی وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

  • سشن سیدنی: شروع ۰۲:۳۰ am، پایان ۱۰:۳۰ am؛
  • سشن توکیو: شروع ۰۳:۳۰ am، پایان ۱۱:۳۰ am؛
  • سشن فرانکفورت: شروع ۱۰:۳۰ am، پایان ۱۸:۳۰ pm؛
  • سنش لندن: شروع ۱۱:۳۰ am، پایان ۱۹:۳۰ pm؛
  • سشن نیویورک: شروع ۱۶:۳۰ pm، پایان ۱۲:۳۰ am.

البته این ساعت‌ها در طول فصل‌های مختلفی تغییر می‌کند، برای اینکه بتوانید به خوبی در لحظه، زمان باز شدن یا بسته شدن بازارهای جهانی را متوجه شوید، می‌توانید از اندیکاتورهای مختلفی مانند FXSSI استفاده کنید. فایل دانلود اندیکاتور را در اینجا برای شما قرارداده‌ایم. پس از دانلود، از طریق آموزش زیر آن را نصب کرده و استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله اندیکاتور چیست؟ مراجعه کنید.

چگونه از اندیکاتور ساعت فارکس استفاده کنیم؟

برای نصب این اندیکاتور ابتدا آن را دانلود کرده و سپس از حالت زیپ خارج نمایید و تنها فایل داخل آن را کپی کنید. سپس متاتریدر را باز کرده و از بخش File روی گزینه Open Data Folder کلیک کنید. سپس به آدرسی که بالای تولبار مشاهده می‌کنید رفته و فایل کپی‌شده را همینجا جای‌گذاری کنید. حالا مجدد متاتریدر را باز و بسته کنید.

بعد از اینکه دوباره وارد متاتریدر شدید، از بخش Navigator سمت چپ، indicator را باز کنید، سپس اندیکاتور FXSSI را پیدا کرده، روی آن کلیک کنید تا در بازار باز شود.

اندیکاتور سشن
از بخش Navigator سمت چپ، indicator را باز کنید.

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید بازار در حال حاضر در سشن لندن قرار دارد، اما خط شروع زمان سشن نیویورک (به صورت عمودی) در تصویر شما در حال مشاهده است.

سشن معاملاتی اندیکاتور
همانطور که در تصویر می‌بینید بازار در حال حاضر در سشن لندن قرار دارد.

همانطور که متوجه شدید بعد از انجام روش های بالا می‌توانید از اندیکاتور استفاده کنید.

FXSSI یکی از بهترین اندیکاتورها برای نشان دادن باز و بسته شدن بازار روی متاتریدر 4 و 5 است که کمک می‌کند تا شما به صورت دقیق از این زمان مطلع شوید.

آنچه در مقاله اندیکاتور ساعت باز شدن بازارهای جهانی خواندیم:

اندیکاتورهای مختلفی وجود دارند که ساعت باز شدن بازارهای جهانی را به شما ارائه می‌دهند. ما فایل دانلود یکی از بهترین اندیکاتورهای مشخص کردن ساعت باز شدن بازارهای جهانی FXSSI (به همراه آموزش نصب) در اختیار شما آن قرار داده‌ایم تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. ساعت باز و بسته شدن سشن‌های مختلف تاثیر بسیار بزرگی روی بازار می‌گذارد که نباید از آن غافل شوید.

سوالات متداول
سشن معاملاتی چیست؟
به زمان باز و بسته شدن بازار در هر منطقه زمانی سشن معاملاتی گفته می‌شود.
آیا ساعت باز شدن بازار در یک منطقه روی بازار تاثیر می‌گذارد؟
قطعاً بله. مثلاً ساعت باز شدن بازار نیویورک سبب ایجاد شوک به بازار و بالا رفتن حجم معاملات به صورت یک‌باره روی بازار می‌شود.
بهترین اندیکاتور برای پیدا کردن باز شدن ساعت بازار چیست؟
FXSSI بهترین اندیکاتور برای پیدا کردن سشن‌های معاملاتی روی چارت است.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران