خانه > کالج کدام بروکر > آموزش فیلترنویسی در سایت تریدینگ ویو (TradingView)

آموزش فیلترنویسی در سایت تریدینگ ویو (TradingView)

فیلتر نویسی در تریدینگ ویو یک فرایند بسیار مهم است، زیرا کمک می‌کند تا شما بتوانید بر اساس فیلتری که ایجاد کرده‌اید و مشخصاتی که در فیلتر قرار داده‌اید، نمادهای معاملاتی مد نظرتان که شرایط مد نظر شما را دارد به راحتی از طریق همین فیلتر کردن پیدا کنید. ما در این مقاله به صورت کامل فیلترنویسی در تریدینگ ویو را به شما آموزش خواهیم داد.

فیلترنویسی در تریدینگ ویو

در ابتدا قبل از اینکه این مقاله را مطالعه کنید، اگر در حال یادگیری فارکس هستید و نیاز به یک آموزش کامل دارید، توصیه می‌کنیم وارد صفحه آموزش فارکس شوید.

فیلتر نویسی در تریدینگ ویو چیست؟

فیلترنویسی در تریدینگ ویو به شما کمک می‌کند تا بتوانید از بین صدها نماد معاملاتی، نمادی که شرایط مناسب با نیاز شما دارد را به راحتی پیدا کنید. مثلاً فرض کنید می‌خواهید نمادهایی که بالاترین حد خود در تایم فریم ۱ ساعته دارند را ببینید، یا اینکه می‌خواهید نمادهایی که پایین‌ترین حالت در اندیکاتور MACD دارند را ببینید. فیلتر نویسی در تریدینگ ویو بیش از ده ها آپشن مختلف دارد که تنظیم آن کاملاً به نیازهای شما بستگی دارد، اما یک امکان بسیار مفید است تا به سرعت بتوانید نماد معاملاتی که با شرایط مدنظرتان هماهنگ است را پیدا کنید.

آموزش کامل فیلترنویسی در تریدینگ ویو

برای فیلتر نویسی در تریدینگ ویو وارد سایت رسمی آن شوید، سپس روی Products شوید و از گزینه‌های آن روی Screeners کلیک کنید. در فهرست روبه‌رو دارایی‌های معاملاتی که می‌توانید برای آن‌ها فیلتر نویسی کنید را مشاهده خواهید کرد.

آموزش کامل فیلترنویسی در تریدینگ ویو
برای فیلتر نویسی در تریدینگ ویو وارد سایت رسمی آن شوید، سپس روی Products شوید و از گزینه‌های آن روی Screeners کلیک کنید.

مثلاً اگر می‌خواهید برای جفت ارزهای فارکس این کار را انجام دهید روی آن کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما باز شود.

آموزش کامل فیلترنویسی در تریدینگ ویو
برای جفت ارزهای فارکس این کار را انجام دهید روی آن کلیک کنید

حالا می‌توانید از قسمت بالا مواردی که می‌خواهید روی فیلتر اعمال کنید را انتخاب نمایید، مثلاً می‌توانید تایم فریم برای فیلتر کردن خود مشخص کنید، یا حتی از بخش Trend-Following ارزهایی که‌ترند شدید دارند را مشاهده کنید. یا می‌توانید فیلتر خود را از بخش Oscillator ها روی یک اندیکاتور مشخص کنید. مثلاً می‌توانید اندیکاتور RSI را انتخاب کرده و مشخص کنید هر نمادی که RSI آن به زیر ۲۰ نفوذ کرد به شما اطلاع داده شود.

آموزش کامل فیلترنویسی در تریدینگ ویو
حالا می‌توانید از قسمت بالا مواردی که می‌خواهید روی فیلتر اعمال کنید را انتخاب نمایید.

اگر روی گزینه فیلتر (Filter) آبی رنگ که در گوشه سمت راست قرار دارد کلیک کنید می‌توانید این کار را به صورت تخصصی‌تر انجام دهید. همان‌طور که می‌بینید صفحه زیر برای شما باز خواهد شد و می‌توانید با ریز جزئیات فیلتری که می‌خواهد بنویسید را در این صفحه مشخص کنید.

آموزش کامل فیلترنویسی در تریدینگ ویو
اگر روی گزینه فیلتر (Filter) آبی رنگ که در گوشه سمت راست قرار دارد کلیک کنید می‌توانید این کار را به صورت تخصصی‌تر انجام دهید.

البته برخی از امکانات فیلترنویسی در تریدینگ ویو مربوط به اکانت های سطح پریمیوم تریدینگ ویو است که برای داشتن آن باید پول پرداخت کنید.

فیلتر نویسی یک امکان جذاب در تریدینگ ویو است که بخشی از آن را به صورت رایگان می‌توانید استفاده کنید. در فیلتر نویسی گزینه‌های مد نظرتان را مشخص خواهید کرد و تریدینگ ویو ارزهایی که با شرایط شما سازگار است را به شما نمایش می‌دهد.

ذخیره کردن فیلم اختصاصی

پس از اینکه شما فیلتر خود را مشخص کردید با کلیک روی دکمه + که در تصویر زیر نیز آن را می‌بینید می‌توانید آن را ذخیره کنید.

ذخیره کردن فیلم اختصاصی
پس از اینکه شما فیلتر خود را مشخص کردید با کلیک روی دکمه + که در تصویر زیر نیز آن را می‌بینید می‌توانید آن را ذخیره کنید.

یعنی اینجا یک فیلم جدید ایجاد می‌کنید که به فهرست شما اضافه خواهد شد و هر زمان که بخواهید از آن فیلتر استفاده کنید می‌توانید روی آن کلیک کنید.

مزایا و معایب فیلتر نویسی

حالا که با فیلترنویسی در تریدینگ ویو آشنا شدید وقت آن است که به مزایا و معایب آن بپردازیم:

مزایا

  • دسترسی سریع به ارزهای مد نظر؛
  • پیدا کردن شرایط معاملاتی که نیاز دارید؛
  • داشتن آپشن‌های گسترده.

معایب

  • سختی و پیچیدگی فیلتر نویسی در ابتدای کار؛
  • همه گزینه‌های فیلترنویسی رایگان نیستند.

آنچه در فیلتر نویسی تریدینگ ویو خواندیم:

همان‌طور که متوجه شدید فیلتر نویسی در تریدینگ ویو یک گزینه و آپشن است که کمک می‌کند شما از میان تمامی نمادهای معاملاتی، نمادی که شرایط مد نظرتان دارد را به راحتی پیدا کنید. فیلترنویسی کمک می‌کند تا مثلاً به سرعت ببینید کدام ارزها در بالاترین حد خود هستند، کدام ارزها در تایم فریم مد نظر در حال ترند صعودی هستند یا نسبت به تنظیمات دلخواهی که روی یک اندیکاتور پیاده می‌کنید. کدام ارزها شرایط اندیکاتور شما را دارند.

سوالات متداول
آیا می‌توان از روی اندیکاتورها هم فیلترنویسی کرد؟
بله! در بخش گزینه‌های فیلتر نویسی اندیکاتور نیز وجود دارد و با انتخاب آن و تعیین شرایط اندیکاتور می‌توانید نمادهای معاملاتی هماهنگ با شرایط درخواستی را پیدا کنید.
گزینه فیلتر نویسی تریدینگ ویو رایگان است؟
بخش اصلی این سیستم فیلتر نویسی در تریدینگ ویو رایگان است، اما ممکن است برای استفاده از آپشن های اضافی با محدودیت روبه‌رو شوید.
روی چه نمادهایی می‌توان فیلترنویسی کرد؟
اکثر دارایی‌ها از جمله فارکس، فلزات، سهام، ارزهای دیجیتال، شاخص‌ها و … قابلیت فیلترنویسی در تریدینگ ویو را دارند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران