خانه > مقالات بروکر دلتا اف ایکس > اسپرد بروکر دلتا اف ایکس

اسپرد بروکر دلتا اف ایکس

بروکر دلتا اف ایکس دارای 4 حساب معاملاتی است، در سه حساب بروکر دلتا اف ایکس اسپرد کاملاً شناور است و دائماً در طول زمان بازار تغییر می‌کند، فقط در حساب FixSpread است که اسپرد شما کاملاً در طول روز ثابت می‌ماند. در ادامه به بررسی کامل اسپرد بروکر دلتا اف ایکس می پردازیم.

اسپرد بروکر دلتا اف ایکس

اسپرد چیست؟

زمانی که چارت معاملاتی را باز می‌کند، هر نماد ۲ قیمت را نشان می‌دهد، یکی قیمت ASK و دیگری قیمت BID، به اختلاف قیمت بین این دو که با پیپ سنجیده می‌شود اسپرد گفته می‌شود. حالا که با مفهوم این اصطلاح آشنا شدیم در ادامه به بررسی اسپرد بروکر دلتا اف ایکس می پردازیم.

اسپرد
اسپرد (اختلاف قیمت بین BID & ASK)

اگر دقیق‌تر می‌خواهید بدانید اسپرد چیست؟ باید بگوییم که اسپرد نوعی درآمد برای کارگزاری‌هاست که از اختلاف بین قیمت فروش و قیمت خرید یک نماد به دست می‌آید.

انواع اسپرد بروکر دلتا اف ایکس

در بروکر DeltaFX دو نوع اسپرد وجود دارد، اولی اسپرد ثابت است که فقط روی حساب فیکس اسپرد ارائه می‌شود. در این حساب شما در نماد معاملاتی خود با اسپردی مواجه هستید که در طول روز و بر اساس اتفاقات مختلف بازار تغییر نمی‌کند. اما نوع دیگری از اسپرد در حساب‌های نانو، استاندارد و ECN بروکر دلتا اف ایکس وجود دارد که به آن اسپرد شناور گفته می‌شود. اسپرد شناور هیچ عدد مشخصی ندارد و در طول روز و بر اساس اتفاقات مختلفی که در بازار رخ می‌دهد، مدام در حال تغییر است.

انواع حساب بروکر دلتا اف ایکس

در کارگزاری دلتا اف ایکس ۴ حساب معاملاتی مختلف وجود دارد.

انواع حساب معاملاتی در بروکر دلتا اف ایکس
حساب های معاملاتی بروکر دلتا اف ایکس

این حساب‌ها شامل حساب نانو، حساب استاندارد، حساب فیکس و حساب ECN است. حساب های بروکر دلتا اف ایکس را می‌توانید بدون هیچ محدودیتی در این بروکر ایجاد کنید.

میزان اسپرد بروکر دلتا اف ایکس

همان‌طور که گفته شد، میزان اسپرد در بروکر دلتا اف ایکس در ۳ حساب آن به صورت شناور است و دائماً تغییر می‌کند اگر می‌خواهید نمایی از این مسئله را مشاهده کنید لطفاً به جدول زیر نگاه کنید.

میزان اسپرد در بروکر دلتا اف ایکس
میزان اسپرد در بروکر دلتا اف ایکس

همان‌طور که می‌بینید عدد اسپرد در حساب‌های مختلف متفاوت است و البته این اعداد به‌جز در حساب Fix Spread، دائماً در حال تغییر است. در ادامه به بررسی کامل اسپرد حساب های بروکر دلتا اف ایکس میپردازیم:

 1. اسپرد حساب استاندارد
 2. اسپرد حساب ECN
 3. اسپرد حساب نانو
 4. اسپرد حساب FixSpread

در ادامه با جزییات کامل موارد گفته شده را بررسی خواهیم کرد:

اسپرد حساب استاندارد

اسپرد حساب استاندارد در بروکر DeltaFX به‌طور کلی بالاتر از سایر حساب‌ها است، این اسپرد شناور است و ممکن است در طول روز بخصوص سشن های معاملاتی آسیا و اقیانوسیه بالاتر نیز برود.

اسپرد حساب ECN

کمترین میزان اسپرد در بروکر دلتا اف ایکس را می‌توانید روی حساب ECN تجربه کنید، بنابراین اگر اسکالپر هستید و می‌خواهید اسپرد شناور کمتری پرداخت کنید، بهتر است حساب ECN ایجاد کنید.

اسپرد حساب نانو

اسپرد حساب نانو بروکر دلتا اف ایکس نیز به صورت شناور است و تقریباً میزان آن با میزان حساب استاندارد یکی است. افراد مبتدی که هنوز مسئله اسپرد برایشان اهمیت خیلی زیادی ندارد می‌توانند از این حساب استفاده کنند.

اسپرد حساب Fix Spread

کسانی که می‌خواهند از قبل میزان اسپرد پرداختی آن‌ها مشخص باشد و آن را محاسبه کنند، باید از حساب فیکس اسپرد بروکر دلتا اف ایکس استفاده کنند. این حساب دارای اسپردی است که به صورت روزانه اول وقت تنظیم می‌شود اما تا پایان روز به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.

اسپرد در بروکر دلتا اف ایکس به دو صورت اسپرد ثابت و شناور وجود دارد. اگر نیاز به اسپرد ثابت دارید حساب Fix Spread را ایجاد کنید و اگر می‌خواهید اسپرد شناور را تجربه کنید از سایر حساب‌های این بروکر استفاده نمایید.

میزان اسپرد بروکر دلتا اف ایکس در سشن ها

حساب‌های معاملاتی که اسپرد شناور دارند، میزان اسپرد آن‌ها در طول روز در حال تغییر است. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار روی میزان اسپرد، سشن های معاملاتی است. قطعاً زمانی که در سشن های اصلی مانند نیویورک و لندن معاملات خود را انجام دهید، با کمترین میزان کمیسیون روبه‌رو خواهید شد. اما اگر در سشن توکیو و سیدنی وارد معامله شوید، میزان اسپرد شما چند برابر حد معمول خواهد بود.

کمیسیون بروکر دلتا اف ایکس

سیستم کمیسیون در بروکر دلتا اف ایکس تا حدود زیادی پیچیده است، همین ابتدا باید بگوییم که حساب‌های فیکس اسپرد، استاندارد و نانو فاقد کمیسیون هستند اما در حساب ECN باید کمیسیون پرداخت کنید. البته همان حساب‌هایی که گفته شده کمیسیون ندارند روی برخی از نمادها باید کمیسیون پرداخت کنید. به همین دلیل پیچیده بودن سیستم کمیسیون در بروکر دلتا اف ایکس بهتر است به دیتایی که خود کارگزاری درباره کمیسیون منتشر کرده است رجوع کنید:

 1. کمیسیون حساب نانو
 2. کمیسیون حساب استاندارد
 3. کمیسیون حساب️ فیکس اسپرد

در ادامه بصورت کامل کمیسیون در حساب های بروکر دلتا اف ایکس را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

کمیسیون حساب نانو

 • گروه متال و فارکس: از روز دهم به ازای هر لات ۲۰ دلار

کمیسیون حساب استاندارد

 • کمیسیون متال: از روز دهم به ازای هر لات ۲۰ دلار
 • کمیسیون نفت: روز اول به ازای هر لات ۲۰ دلار و بعد از روز دهم به ازای هر لات ۲۰ دلار
 • کریپتو کارنسی ها: از روز اول یک درصد کمیسیون
 • فیوچرز انرژی‌ها: روز اول به ازای هر لات 10 دلار بعد از 10 روز به ازای هر لات 20 دلار
 • اسپات انرژی: روز اول به ازای هر لات 20 دلار بعد از 10 روز به ازای هر لات 20 دلار
 • اسپات ایندکس: روز اول به ازای هر لات 21 دلار بعد از 10 روز به ازای هر لات 20 دلار
 • فیوچرز ایندکس: روز اول به ازای هر لات 10 دلار بعد از 10 روز به ازای هر لات 20 دلار
 • بابت هر لات BTCUSD که معادل 1 بیت کویین هست 150 دلار کمیسیون
 • بابت هر لات BTCUSD که معادل 10 بیت کوین هست معادل 1500 دلار کمیسیون

بقیه نمادها مثل جفت ارزها از روز بیستم هر لات 20 دلار

کمیسیون حساب️ فیکس اسپرد

 • کمیسیون طلا: از روز دهم به ازای هر لات ۲۰ دلار
 • کمیسیون نفت و انرژی‌ها: روز اول به ازای هر لات ۲۰ دلار و بعد از روز دهم به ازای هر لات ۲۰ دلار

بقيه نمادها مثل جفت ارزها از روز بيستم به ازای هر لات ۲۰ دلار از شما کسر می‌شود.

چطور می‌توانیم اسپرد پرداختی را برگردانیم؟

همان‌طور که میدانید، اسپرد و کمیسیون هزینه‌های معاملاتی هستند که کاربران بابت هر تریدی که انجام می‌دهند باید به کارگزاری پرداخت کنند، حالا اگر میزان معاملات شما زیاد باشد در واقع در هر ماه باید هزینه زیادی را فقط بابت باز و بسته کردن یک معامله جدا از سود و ضرر کردن بپردازید. اما یک روش جذاب برای برگرداندن بخش زیادی از اسپرد پرداختی وجود دارد که به آن ریبیت گفته می‌شود.

بروکر دلتا اف ایکس با مستر آی بی های بزرگی مانند کدام بروکر قرارداد همکاری دارد، اگر شما به عنوان زیرمجموعه این IB ها خودتان را معرفی کنید، می‌توانید تا 55% از هزینه پرداختی بابت معاملات را به صورت کامل از «کدام بروکر» پس بگیرید. برای اطلاع بیشتر از شرایط انجام این کار روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر دلتا اف ایکس خواندیم

همان‌طور که در مقاله اسپرد بروکر دلتا اف ایکس خواندیم، این کارگزاری 4 حساب معاملاتی دارد. یک حساب Fix Spread که میزان اسپرد آن در طول روز کاملاً ثابت و بدون تغییر است و سه حساب دیگر که اسپرد آن‌ها شناور است. یعنی بسته به شرایط مختلف بازار می‌تواند کاملاً تغییر کند. اگر می‌خواهید کمترین اسپرد ممکن در بروکر DeltaFX را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم حساب ECN این کارگزاری را ایجاد کنید. حساب نانو و حساب استاندارد هم اسپرد شناور شبیه به هم دارند.

https://kodambroker.com/site-deltafx

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر دلتا اف ایکس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران