خانه > مقالات بروکر کپیتال اکستند > حساب های بروکر کپیتال اکستند

حساب های بروکر کپیتال اکستند

در بروکر کپیتال اکستند 4 نوع حساب معاملاتی مختلف به نام حساب استاندارد، حساب ECN، حساب PRO ECN و حساب پلاتینیوم وجود دارد که روی متاتریدر 4 و 5 به معامله گران ارائه می‌شود. هرکدام از این حساب‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. برای آشنایی بیشتر با جزییات حساب‌های معاملاتی بروکر کپیتال اکستند، تا پایان مطلب با ما همراه شوید.

حساب های بروکر کپیتال اکستند

انواع حساب های بروکر کپیتال اکستند

یکی از ویژگی‌های مهمی که بروکرها با آن سنجش می‌شوند، داشتن حساب‌های معاملاتی متنوع است، کارگزاری کپیتال اکستند یکی از بروکرهایی است که حساب‌های معاملاتی مناسبی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. انواع حساب در بروکر کپیتال اکستند شامل موارد زیر است:

  1. حساب استاندارد
  2. حساب ECN
  3. حساب PRO ECN
  4. حساب پلاتینیوم

برای اینکه بتوانید به صورت کامل با شرایط این حساب‌ها آشنا شوید، در ادامه مطلب آن‌ها را شرح خواهیم داد:

حساب استاندارد

حساب استاندارد ویژه افراد مبتدی است که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند. این افراد می‌توانند حساب استاندارد بروکر کپیتال اکستند را با پرداخت ۱۰۰ دلار ایجاد کنند. اسپرد این حساب از ۲.۵ پیپ به صورت شناور شروع می‌شود، اما این حساب کمیسیونی ندارد.

همچنین قیمت‌گذاری آن برای فارکس با ۵ رقم اعشار انجام می‌شود. شما حساب استاندارد را فقط می‌توانید روی متاتریدر ۴ ایجاد کنید.

حساب ECN

حساب معاملاتی ECN در بروکر کپیتال اکستند مناسب افراد سطح متوسط است که می‌توانند با ۲۰۰ دلار آن را ایجاد کنند. این حساب در متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ قابل ایجاد است. این حساب نیز کمیسیون ندارد و اجرای معاملات به صورت MARKET خواهد بود. در این حساب به نمادهای معاملاتی متنوعی دسترسی خواهید داشت.

حساب ECN PRO

یکی از حرفه‌ای‌ترین حساب‌های بروکر کپیتال اکستند حساب ECN PRO است که میزان اسپرد آن از ۰.۱ پیپ شروع می‌شود و همین مسئله کمک می‌کند تا معامله گران حرفه‌ای و اسکلپرها به این حساب علاقه داشته باشند. حساب ECN PRO را می‌توانید با استفاده از متاتریدر ۴ یا ۵ به بازار متصل کنید.

البته این حساب دارای کمیسیونی ثابت به میزان ۳ دلار برای هر سمت معامله است. برای ایجاد این حساب باید ۵۰۰$ پول به حساب معاملاتی خود واریز کنید.

حساب پلاتینیوم

اگر بهترین نوع حساب در بروکر CapitalXtend را نیاز داشته باشید، کافی است حساب پلاتینیوم باز کنید. این حساب به ۲۵۰۰۰ دلار واریزی نیاز دارد و فقط روی متاتریدر ۴ ایجاد می‌شود. اسپرد حساب پلاتینیوم از ۰.۱ پیپ به صورت شناور است و هیچ گونه کمیسیونی ندارد. این بدین معناست که در حساب پلاتینیوم کمترین میزان هزینه معاملاتی را پرداخت خواهید کرد.

بروکر کپیتال اکستند دارای حساب‌های معاملاتی مختلفی به نام استاندارد، ECN، PRO ECN و پلاتینیوم است که با پرداخت 100 دلار می‌توان ساده‌ترین نوع حساب این بروکر را ایجاد کرد. اسپرد حساب‌ها در این بروکر همگی شناور است و همچنین امکان استفاده از متاتریدر 4 و 5 نیز برای کاربران فراهم شده است.

مقایسه حساب های بروکر کپیتال اکستند

برای اینکه بتوانید انواع حساب های بروکر کپیتال اکستند را با یکدیگر مقایسه کنید، ما در جدولی مشخص، همه حساب‌ها را در کنار یکدیگر قرار داده‌ایم تا بررسی کاملی روی این حساب ها داشته باشید:

مشخصات حساب استاندارد حساب ECN حساب PRO ECN حساب پلاتینیوم
پلتفرم‌های معاملاتی MT4 MT4/MT5 MT4/MT5 MT4
واحد ارزی حساب USD USD USD USD
حداقل واریز $100 $200 $500 $25000
حداکثر واریز ندارد ندارد ندارد ندارد
کمیسیون ندارد ندارد 3 دلار ثابت، به ازای هر سمت معامله ندارد
اجرای دستور دستورات بازار دستورات بازار دستورات بازار دستورات بازار
میزان اسپرد از 2.5 از 1.6 از 0.1 از 0.1
کال مارجین 100% 100% 100% 100%
استاپ اوت 20% 50% 50% 50%
بدون سواپ دارد دارد دارد ندارد
سطوح استاپ و لیمیت 1 اسپرد 1 اسپرد 1 اسپرد ندارد
قیمت‌گذاری 5 رقم اعشار برای فارکس (3 رقم اعشار برای جفت ارزهای شامل ین ژاپن)، فلزات گران‌بها تا 2 رقم اعشار برای طلا و 3 رقم اعشار برای نقره 5 رقم اعشار برای فارکس (3 رقم اعشار برای جفت ارزهای شامل ین ژاپن)، فلزات گران‌بها تا 2 رقم اعشار برای طلا و 3 رقم اعشار برای نقره 5 رقم اعشار برای فارکس (3 رقم اعشار برای جفت ارزهای شامل ین ژاپن)، فلزات گران‌بها تا 2 رقم اعشار برای طلا و 3 رقم اعشار برای نقره 5 رقم اعشار برای فارکس (3 رقم اعشار برای جفت ارزهای شامل ین ژاپن)، فلزات گران‌بها تا 2 رقم اعشار برای طلا و 3 رقم اعشار برای نقره
ابزارهای معاملاتی فارکس، فلزات گران‌بها، کالاها، شاخص‌ها، سهام شرکت‌های آمریکایی و اروپایی CFD، ارزهای دیجیتال CFD فارکس، فلزات گران‌بها، کالاها، شاخص‌ها، ارزهای دیجیتال CFD، سهام شرکت‌های آمریکایی و اروپایی CFD در Mt5 فارکس، فلزات گران‌بها، کالاها، شاخص‌ها، ارزهای دیجیتال CFD در MT5، سهام شرکت‌های آمریکایی و اروپایی CFD در Mt5 فارکس، CFD فلزات گران‌بها، CFD شاخص‌ها
حداقل حجم لات در هر معامله 0.01 0.01 0.01 0.01
حداکثر حجم لات در هر معامله نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
حداکثر تعداد دستورات نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
حداکثر حجم لات دستورات نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
حداکثر تعداد دستورات در حال انتظار نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود

 

حساب مجازی یا دمو بروکر کپیتال اکستند

یکی دیگر از روش‌های اصلی که با استفاده از آن می‌توانید وضعیت حساب‌های معاملاتی را بسنجید، حساب مجازی یا دمو است. شما برای ایجاد حساب دمو باید از پنل کاربری خود به بخش حساب‌های من بروید و روی افتتاح حساب کلیک کنید. همان‌طور که می‌بینید دو بخش ایجاد می‌شود که باکس سمت راست مربوط به ایجاد حساب معاملاتی دمو است که با وارد کردن مشخصات مد نظر می‌توانید آن را ایجاد کنید.

 حساب دمو بروکر کپیتال اکستند
حساب دمو یا مجازی در بروکر کپیتال اکستند

این نکته را به خاطر داشته باشید که تمامی شرایط معاملاتی حساب دمو کاملاً شبیه به حساب واقعی است و تنها تفاوت این است که پول شما در آن حساب مجازی است و تست کردن حساب را می‌توانید بدون هیچگونه ریسکی انجام دهید.

حساب پم بروکر کپیتال اکستند

در بروکر کپیتال اکستند امکان استفاده از سیستم پم برای سرمایه‌گذاران و معامله گران حرفه‌ای وجود دارد. برای این کار فقط کافی است روی بخش حساب پم بروکر کپیتال اکستند کلیک کنید تا صفحه زیر برایتان باز شود. سپس انتخاب کنید که سرمایه‌گذار هستید یا مدیر حساب. اگر می‌خواهید به عنوان یک مدیر فعالیت کنید روی گزینه سمت راست کلیک کنید.

حساب پم بروکر کپیتال اکستند
حساب پم بروکر کپیتال اکستند

سپس باید یک اکانت جدید برای بخش حساب پم ایجاد کنید تا بتوانید به سایر قسمت‌ها پم دسترسی داشته باشید.

مدیر حساب پم در بروکر کپیتال اکستند
مدیریت حساب پم در بروکر کپیتال اکستند

اگر هم بخواهید به عنوان یک سرمایه‌گذار در بخش پم فعالیت کنید، باز هم تفاوتی ندارد، بعد از اینکه روی گزینه سمت چپ کلید کردید به صفحه بالا برای ایجاد یک اکانت ویژه پم هدایت خواهید شد تا در نهایت بتوانید با ساخت اکانت، وارد بخش پم بروکر CalpitalXtend شوید.

حساب بدون سواپ بروکر کپیتال اکستند

حتماً میدانید که حساب بدون سواپ یا حساب اسلامی، به حسابی گفته می‌شود که در آن معاملاتی که بیش از یک روز باز بماند شامل محاسبه بهره شبانه نمی‌شود. اگر شما مسلمان هستید و می‌خواهید بدون سواپ یا حساب اسلامی در بروکر کپیتال اکستند داشته باشید، می‌توانید یکی از حساب‌های معاملاتی استاندارد، ECN و PRO ECN را ابتدا ایجاد نموده، سپس تیک «حساب بدون سواپ» را بزنید.

در صورت اینکه موردی وجود نداشته باشد، حساب شما بدون سواپ خواهد شد. اگر هم قبلاً حساب را ایجاد کرده‌اید، می‌توانید از طریق ارائه درخواست به پشتیبانی، حساب خود را اسلامی کنید.

آنچه در مقاله حساب‌های بروکر کپیتال اکستند خواندیم

همان‌طور که در مقاله حساب های بروکر کپیتال اکستند خواندیم، بروکر کپیتال اکستند حساب‌های معاملاتی مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به حساب استاندارد، حساب ECN، حساب PRO ECN و حساب پلاتینیوم اشاره کرد. شما برای آشنایی با این حساب‌ها می‌توانید اول به صورت مجازی آن‌ها را تست کنید. همچنین امکان باز کردن حساب اسلامی بدون سواپ نیز در بروکر کپیتال اکستند وجود دارد.

https://kodambroker.com/site-capitalxtend

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر کپیتال اکستند

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید