خانه > مقالات بروکر آلپاری > حساب های بروکر آلپاری

حساب های بروکر آلپاری

بروکر آلپاری دارای چند نوع حساب معاملاتی به نام حساب نانو، حساب استاندارد، حساب ECN و حساب PRO ECN است که با مشخصات مختلف برای استفاده کاربران طراحی شده است. ساده‌ترین حساب بروکر آلپاری که نانو نام دارد را می‌توانید با کمتر از یک دلار ایجاد کنید. در این بروکر هیچ محدودیتی برای ایجاد چند حساب معاملاتی همزمان نخواهید داشت.

حساب های بروکر آلپاری

انواع حساب های معاملاتی بروکر آلپاری

یکی از ویژگی‌های مهم بروکر Alpari، داشتن حساب‌های مختلف است، در این بروکر حساب‌ها در ۳ گروه حساب‌های ویژه پم، حساب‌های ویژه متاتریدر ۴ و حساب‌های ویژه متاتریدر ۵ ایجاد می‌شوند. حساب‌های معاملاتی بروکر آلپاری شامل حساب NANO، حساب STANDARD، حساب ECN و حساب PRO ECN است که بسته به خواست و شرایط معاملاتی که دارید می‌توانید هر کدام از آن‌ها را ایجاد کنید.

انواع حساب معاملاتی بروکر آلپاری
حساب های معاملاتی بروکر آلپاری

برای اطلاع بیشتر از حساب‌های بروکر آلپاری آن‌ها را شرح خواهیم داد:

  1. حساب نانو
  2. حساب استاندارد
  3. حساب ECN
  4. حساب PRO ECN

در ادامه به بررسی بیشتر این حساب ها می پردازیم:

حساب نانو

حساب نانو در بروکر آلپاری فقط روی متاتریدر ۴ ایجاد می‌شود و شما با پرداخت کمتر از یک دلار می‌توانید معاملات خود را در حساب نانو ایجاد کنید. این حساب ویژه افراد تازه‌کار است. پایه این حساب روی سنت است تا بتوانید شرایط نزدیک به معامله با پول‌های بیشتر را با ریسک بسیار پایین تجربه کنید.

حساب استاندارد

حساب استاندارد در دو پلتفرم متاتریدر ۴ و ۵ ایجاد می‌شود، حداقل واریزی آن ۲۰ دلار است که البته این واریزی در متاتریدر ۵ باید ۱۰۰ دلار باشد، حساب استاندارد بروکر آلپاری بیشتر مناسب افراد سطح متوسط است. اسپرد این حساب شناور است و نیاز به پرداخت کمیسیون در این حساب ندارید.

حساب ECN

این حساب بروکر آلپاری نیز در هر دو پلتفرم متاتریدر قابل ایجاد است، اسپرد حساب ECN شناور و بسیار پایین است اما در مقابل برای معاملات خود با حساب ECN در متاتریدر ۴ نیاز به پرداخت کمیسیون نیست اما اگر همین حساب در متاتریدر ۵ ایجاد شود به ازای هر ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار تراکنش باید ۱۶ دلار کمیسیون پرداخت نمایید.

حساب PRO ECN

در نهایت، بهترین نوع حساب بروکر آلپاری را می‌توان حساب PRO ECN نام برد که برای متاتریدر ۴ و ۵ در دسترس است، این حساب شامل کمیسیونی به میزان ۱۶ دلار به ازای هر ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار گردش مالی در معاملات است. حساب Pro ECN آلپاری بهترین حساب برای اسکالپ است. برای ایجاد حساب PRO ECN لازم است که ۵۰۰ دلار واریزی اولیه داشته باشید.

مقایسه حساب های بروکر آلپاری

هر تریدر حرفه‌ای لازم است تا بهترین حساب معاملاتی را با توجه به استراتژی که دارد انتخاب کند، در بروکر آلپاری حساب‌های مختلفی وجود دارد که روی دو پلتفرم MT4/MT5 ایجاد می‌شوند، برای اینکه بتوانید به صورت مقایسه‌ای این حساب‌ها را در کنار یکدیگر مشاهده کنید، ما دو جدول مجزا برای حساب‌های MT4 و حساب‌های MT5 ایجاد کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب حساب خود در بروکر آلپاری حتماً این دو جدول را به صورت کامل مشاهده و بررسی کنید.

حساب‌های MT4 بروکر آلپاری

مشخصاتحساب نانو MT4حساب استاندارد mt4حساب ecn MT4حساب PRO ECN MT4
حداقل واریزی۱$۲۰ $۳۰۰ $۵۰۰ $
مارجین برای پوشش معامله۵۰% مارجین برای معاملات پوششی۵۰% مارجین برای معاملات پوششی۵۰% مارجین برای معاملات پوششی۵۰% مارجین برای معاملات پوششی
روش اجرای معاملهInstant ExecutionInstant ExecutionMarket ExecutionMarket Execution
حداکثر حجم یک سفارش، لات۱۰۰۵۰۱۰۰۱۰۰
حداکثر حجم سفارشات باز، لات
حداکثر تعداد سفارش‌های باز۵۰۵۰۰۱۵۰۰۱۵۰۰
حداکثر تعداد سفارش‌های معلق۵۰۱۰۰۳۰۰۳۰۰
حداکثر حجم کل سفارشات باز، لات۱۰۰۰
استاپ اودت۱۰%۲۰%۶۰%۶۰%
کمیسیون۱۶ USD برای هر,۱,۰۰۰,۰۰۰ USD

 

حساب‌های MT5 بروکر آلپاری

مشخصاتحساب استاندارد mt5حساب ecn MT5حساب MT5 PRO ECN
حداقل واریزی۱۰۰ $۵۰۰ $۵۰۰ $
مارجین برای پوشش معامله۵۰% مارجین برای معاملات پوششی۵۰% مارجین برای معاملات پوششی۵۰% مارجین برای معاملات پوششی
روش اجرای معاملهInstant ExecutionMarket ExecutionMarket Execution
حداکثر حجم یک سفارش، لات۵۰۱۰۰۱۰۰
حداکثر حجم سفارشات باز، لات
حداکثر تعداد سفارش‌های باز۵۰۰۱۰۰۰۰۱۵۰۰
حداکثر تعداد سفارش‌های معلق۵۰۰۳۰۰۳۰۰
حداکثر حجم کل سفارشات باز، لات
استاپ اوت۲۰%۶۰%۶۰%
کمیسیون۱۶ USD برای هر ۱,۰۰۰,۰۰۰ USD۱۶ USD برای هر ,۱,۰۰۰,۰۰۰ USD

حساب مجازی یا دمو بروکر آلپاری

زمانی که به عنوان یک معامله‌گر می‌خواهید از شرایط حساب معاملاتی به صورت جدی‌تر مطلع شوید، لازم است تا مدتی را با آن کار کنید. بروکر آلپاری حساب مجازی یا دمو را در دسترس کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند از طریق آن، بدون هیچ ریسکی حساب معاملاتی مد نظر خود را تست کرده تا بفهمند که شرایط ترید کردن با آن حساب چگونه است. خوشبختانه هیچ محدودیتی برای ایجاد حساب مجازی یا دمو در بروکر Alpari وجود ندارد.

بروکر آلپاری (Alpari) انواع مختلف حساب‌های معاملاتی از جمله حساب نانو، حساب استاندارد، حساب ECN و حساب PRO ECN را روی پلتفرم‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 ارائه می‌کند، این کارگزاری سعی کرده تا بهترین شرایط معاملاتی را برای کاربران خود فراهم کند. همچنین از طریق حساب مجازی یا دمو می‌توانید کلیه حساب‌ها موجود را تست کنید.

حساب پم بروکر آلپاری

یکی از مهم‌ترین خدماتی که کارگزاری آلپاری ارائه می‌کند، حساب‌های پم است. سیستم PAMM شبیه به صندوق سرمایه‌گذاری است. یعنی شما به عنوان یک سرمایه‌گذار می‌توانید یک حساب پم ایجاد کرده و پول خود را درون یک صندوق سرمایه‌گذاری بریزید تا مدیر حساب با مجموع پول‌های سرمایه‌گذاران ترید کند.

همچنین اگر فردی حرفه‌ای هستید می‌توانید با ایجاد حساب PAMM به یک مدیر سرمایه‌گذاری تبدیل شوید، ما در جدول زیر، مشخصات حساب های پم بروکر آلپاری را به صورت کامل برای شما آورده‌ایم:

نوع حسابpamm.standard.mt4pamm.standard.mt5pamm.ecn.mt4pamm.pro.ecn.mt4pamm.ecn.mt5
ارز پایهUSD, EURUSD, EURUSD, EURUSD, EURUSD, EUR
حداقل موجودی مدیر300  دلار حساب عمومی
100  دلار حساب غیر عمومی
300  دلار حساب عمومی
100  دلار حساب غیر عمومی
300  دلار حساب عمومی
100  دلار حساب غیر عمومی
500  دلار حساب عمومی
500  دلار حساب غیر عمومی
500  دلار حساب عمومی
500  دلار حساب غیر عمومی
حداقل موجودی سرمایه‌گذار 50 دلار 50 دلار 50 دلار 50 دلار 50 دلار
لوریج1:1000 — 1:101:1000 — 1:101:3000 — 1:21:3000 — 1:21:3000 — 1:2
مارجین برای پوشش معامله50% مارجین برای معاملات پوششی50% مارجین برای معاملات پوششی50% مارجین برای معاملات پوششی50% مارجین برای معاملات پوششی50% مارجین برای معاملات پوششی
روش اجرای معاملهInstant ExecutionInstant ExecutionMarket ExecutionMarket ExecutionMarket Execution
حداکثر حجم یک سفارش، لات5050100100100
حداکثر حجم سفارشات باز، لات
حداکثر تعداد سفارش‌های باز5005001500150010000
حداکثر تعداد سفارش‌های معلق10050030030010000
حداکثر حجم کل سفارشات باز، لات
استاپ اوت20%20%60%60%60%
کمیسیون16 USD برای هر ,1,000,000 USD16 USD برای هر ,1,000,000 USD

حساب اسلامی یا بدون سواپ در بروکر آلپاری

حساب اسلامی به حسابی گفته می‌شود که اگر معاملات شما در آن بیش از یک روز باز بماند، شامل محاسبه بهره شبانه یا سواپ نمی‌شود، اگر می‌خواهید حساب اسلامی در بروکر آلپاری داشته باشید، باید ابتدا روی شماره حساب تجاری خود دبل کلیک کنید، در منوی باز شده گزینه بررسی حساب را بزنید، سپس در صفحه‌ای که باز می‌شود، در قسمت «سواپ فری (اسلامی) کردن حساب» پس از مطالعه «شرایط و ضوابط حساب سواپ فری (اسلامی)»، گزینه «بلی» را کلیک نمایید مستحضر باشید که برای فعال کردن سواپ فری نباید معامله باز داشته باشید تا گزینه «بلی» فعال شود.

آنچه در مقاله حساب‌های بروکر آلپاری خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله حساب‌های بروکر آلپاری خواندیم، این بروکر دارای چند حساب معاملاتی از جمله حساب نانو برای افراد مبتدی، حساب استاندارد برای معامله گران سطح متوسط و حساب‌های ECN و ECN PRO ویژه معامله گران حرفه‌ای است.

شما بر اساس نوع استراتژی خود می‌توانید حساب معاملاتی مد نظرتان را ایجاد کنید. در نظر داشته باشید که حساب‌ها در دو پلتفرم متاتریدر 4 و 5 هستند و جزییات آن‌ها کمی می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد. اگر هم قصد دارید در سیستم PAMM بروکر آلپاری شرکت کنید، باید حساب‌های ویژه پم این کارگزاری را ایجاد کنید.

https://kodambroker.com/site-alpari

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر آلپاری

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران