خانه > مقالات بروکر آلپاری > آموزش حساب اسلامی در بروکر آلپاری

آموزش حساب اسلامی در بروکر آلپاری

بروکر آلپاری برای افرادی که مسلمان هستند و قصد دارند از حساب اسلامی استفاده کنند، گزینه‌ای را با نام سواپ فری به حساب‌های خود اضافه کرده است که هنگام ایجاد حساب یا بعد از آن، می‌توانید طی درخواستی، آن را فعال کنید. دقت داشته باشید که گزینه سواپ فری یا حساب اسلامی بروکر آلپاری فقط در حساب‌های standard.mt4،‏ ecn.mt4 و pro.ecn.mt4 قابل اعمال است.

حساب اسلامی بروکر آلپاری

حساب اسلامی چیست؟

حساب اسلامی به حسابی گفته می‌شود که اگر شما در آن، یک معامله را بیش از یک روز باز نگه دارید، نرخ بهره یا سواپ به آن تعلق نخواهد گرفت. اگر می‌خواهید بدانید کاربرد حساب اسلامی چیست؟ باید بگوییم بسیاری از کاربران مسلمان به دلیل قوانین مذهبی، حاضر به دریافت یا پرداخت نرخ تفاوت بهره نیستند و می‌خواهند این مورد در معاملاتشان اجرا نشود. به چنین حسابی حساب اسلامی یا بدون سواپ گفته می‌شود.

آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری

اگر حساب معاملاتی شما در بروکر Alpari یکی از حساب‌های standard.mt4،‏ ecn.mt4 و pro.ecn.mt4 باشد، می‌توانید ویژگی حساب اسلامی یا بدون سواپ را روی آن‌ها اعمال کنید. برای این کار کافی است وارد پنل کاربری خود شوید و روی شماره حساب خود کلیک کنید، همان‌طور که در عکس زیر می‌بینید، چند گزینه باز می‌شود، حالا باید روی گزینه «بررسی حساب» کلیک کنید تا به صفحه جدید منتقل شوید.

مرحله اول ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری
مرحله اول آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری

در صفحه جدید که در عکس زیر قابل مشاهده است، پایین صفحه گزینه‌ای به نام شرایط و ضوابط حساب اسلامی وجود دارد، باید گزینه آن را روی «بلی» قرار دهید، فایل قوانین را دانلود کرده، پر کنید و برای پشتیبانی به صورت تیکت ارسال کنید. این فایل در واقع قراردادی است که تایید می‌کند شما شرایط استفاده از حساب اسلامی را به صورت کامل پذیرفته‌اید.

مرحله دوم ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری
مرحله دوم آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری

شما باید قرارداد ارسالی را پرینت کرده، مشخصات خود را درون آن بنویسید و تمامی صفحات را امضا کنید، سپس از طریق همان صفحه به صورت تیکت، تصویر قرارداد امضا شده را برای کارگزاری ارسال کنید. کارشناسان پس از بررسی درخواست شما، با آن موافقت یا مخالفت خواهند کرد.

امکان ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری وجود دارد، اگر حساب معاملاتی شما از نوع standard.mt4،‏ ecn.mt4 و pro.ecn.mt4 باشد می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات حساب، درخواست سواپ فری یا همان اسلامی شدن حساب را بدهید.

 مقدار هزینه‌ی روزانه حساب اسلامی بروکر آلپاری

استفاده از حساب اسلامی در بروکر Alpari دارای شرایط و مقادیر مختلفی است که باید حتماً از تمام موارد آن مطلع باشید، ما سعی کردیم موارد مهم آن را برای شما بیان کنیم، در قدم اول بهتر است برخی قوانین حساب اسلامی در آلپاری را بدانید:

  • میزان بهره شبانه (Swap) در بروکر آلپاری به صورت روزانه در ساعت 21:00 به وقت اروپای شرقی (EET) در بخش مشخصات قراردادها بروز می‌شوند و می‌توانید آن را مشاهده کنید.
  • هنگام باز کردن معاملات خود در فارکس و CFD بجز رمز ارزها و فلزات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، نرخ سواپ به صورت سه گانه اعمال میشود.
  • هنگام انتقال پوزیشن‌های رمز ارز CFD، کالاهای CFD و شاخص‌های CFD به روز بعد، از جمعه تا دوشنبه، نرخ سوآپ سه گانه محاسبه خواهد شد.

دوره مجاز و هزینه های سواپ فری (حساب اسلامی) در بروکر آلپاری

با اینکه حساب اسلامی را می‌توانید در بروکر Alpari ایجاد کنید، اما همچنان محدودیت‌هایی برای برخی نمادهای معاملاتی وجود دارد، معمولاً دوره استفاده از سواپ فری برای یک معامله در هر جفت ارز می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه و دوره مجاز سواپ فری، به جدول زیر مراجعه کنید:

نماد معاملاتی گروه مارجین دوره مجاز (روز) هزینه روزانه هر لات (دلار)
BTCUSD قراردادهای CFD رمزارز 2 8.5-
ETHUSD قراردادهای CFD رمزارز 2 0.25-
LTCUSD قراردادهای CFD رمزارز 2 0.15-
XBNUSD قراردادهای CFD رمزارز 2 0.2-
XRPUSD قراردادهای CFD رمزارز 2 0.2-
BRN کالاها 0 48.00-
WTI کالاها 0 22.00-
AUDJPY جفت ارزهای اصلی فارکس 30 8.19-
LTCUSD قراردادهای CFD رمزارز 2 0.15-
XBNUSD قراردادهای CFD رمزارز 2 0.2-
EURRUB روبل فارکس 2 265.47-
USDRUB روبل فارکس 2 238.28-
ASX200 قراردادهای CFD شاخص و کالا 7 5.56-
CAC40 قراردادهای CFD شاخص و کالا 7 4-
HSI50 قراردادهای CFD شاخص و کالا 7 3.18-
NG قراردادهای CFD شاخص و کالا 0 68.00-
NQ100_m قراردادهای CFD شاخص و کالا 7 17.2-
STOXX50 قراردادهای CFD شاخص و کالا 7 4-
GER40_m قراردادهای CFD شاخص 7 10.61-
FTSE100 قراردادهای CFD شاخص 7 7-
IBEX35 قراردادهای CFD شاخص 7 9-
NIKK225 قراردادهای CFD شاخص 7 16-
SPX500_m قراردادهای CFD شاخص 7 56.9-
WallSt30_m قراردادهای CFD شاخص 7 3.00-
XAGUSD فلزات اسپات 30 9.00-
XAUUSD فلزات اسپات 30 22.65-

نکته: تقریباً در همه جفت ارزهای فارکس، دوره نگهداری مجاز SWAP-FREE به مدت 30 روز است.

آنچه در مقاله حساب اسلامی بروکر آلپاری خواندیم

همان‌طور که در مقاله حساب اسلامی بروکر آلپاری خواندیم، این کارگزاری امکان آن را فراهم کرده است که حساب‌های معاملاتی خود را به حساب SWAP-FREE یا اسلامی تبدیل کنید. برای این کار باید از پنل کاربری بخش بررسی حساب اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که طبق جدول بالا، دوره سواپ فری در هر نماد معاملاتی محدود است.

برای اینکه بتوانید حساب معاملاتی خود را در بروکر آلپاری اسلامی کنید، لازم است تا درخواستی به پشتیبانی ارائه نمایید، در ضمن در نظر داشته باشید که حساب اسلامی فقط روی حساب‌های standard.mt4،‏ ecn.mt4 و pro.ecn.mt4 قابل اجرا است.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

تبلیغات

فهرست مطالب

اخبار بروکر آلپاری

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها