خانه > مقالات بروکر آلپاری > آموزش حساب اسلامی در بروکر آلپاری

آموزش حساب اسلامی در بروکر آلپاری

بروکر آلپاری برای افرادی که مسلمان هستند و قصد دارند از حساب اسلامی استفاده کنند، گزینه‌ای را با نام سواپ فری به حساب‌های خود اضافه کرده است که هنگام ایجاد حساب یا بعد از آن، می‌توانید طی درخواستی، آن را فعال کنید. دقت داشته باشید که گزینه سواپ فری یا حساب اسلامی بروکر آلپاری فقط در حساب‌های standard.mt4،‏ ecn.mt4 و pro.ecn.mt4 قابل اعمال است.

حساب اسلامی بروکر آلپاری

حساب اسلامی چیست؟

حساب اسلامی به حسابی گفته می‌شود که اگر شما در آن، یک معامله را بیش از یک روز باز نگه دارید، نرخ بهره یا سواپ به آن تعلق نخواهد گرفت. اگر می‌خواهید بدانید کاربرد حساب اسلامی چیست؟ باید بگوییم بسیاری از کاربران مسلمان به دلیل قوانین مذهبی، حاضر به دریافت یا پرداخت نرخ تفاوت بهره نیستند و می‌خواهند این مورد در معاملاتشان اجرا نشود. به چنین حسابی حساب اسلامی یا بدون سواپ گفته می‌شود.

آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری

اگر حساب معاملاتی شما در بروکر Alpari یکی از حساب‌های standard.mt4،‏ ecn.mt4 و pro.ecn.mt4 باشد، می‌توانید ویژگی حساب اسلامی یا بدون سواپ را روی آن‌ها اعمال کنید. برای این کار کافی است وارد پنل کاربری خود شوید و روی شماره حساب خود کلیک کنید، همان‌طور که در عکس زیر می‌بینید، چند گزینه باز می‌شود، حالا باید روی گزینه «بررسی حساب» کلیک کنید تا به صفحه جدید منتقل شوید.

مرحله اول ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری
مرحله اول آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری

در صفحه جدید که در عکس زیر قابل مشاهده است، پایین صفحه گزینه‌ای به نام شرایط و ضوابط حساب اسلامی وجود دارد، باید گزینه آن را روی «بلی» قرار دهید، فایل قوانین را دانلود کرده، پر کنید و برای پشتیبانی به صورت تیکت ارسال کنید. این فایل در واقع قراردادی است که تایید می‌کند شما شرایط استفاده از حساب اسلامی را به صورت کامل پذیرفته‌اید.

مرحله دوم ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری
مرحله دوم آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری

شما باید قرارداد ارسالی را پرینت کرده، مشخصات خود را درون آن بنویسید و تمامی صفحات را امضا کنید، سپس از طریق همان صفحه به صورت تیکت، تصویر قرارداد امضا شده را برای کارگزاری ارسال کنید. کارشناسان پس از بررسی درخواست شما، با آن موافقت یا مخالفت خواهند کرد.

امکان ایجاد حساب اسلامی در بروکر آلپاری وجود دارد، اگر حساب معاملاتی شما از نوع standard.mt4،‏ ecn.mt4 و pro.ecn.mt4 باشد می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات حساب، درخواست سواپ فری یا همان اسلامی شدن حساب را بدهید.

 مقدار هزینه‌ی روزانه حساب اسلامی بروکر آلپاری

استفاده از حساب اسلامی در بروکر Alpari دارای شرایط و مقادیر مختلفی است که باید حتماً از تمام موارد آن مطلع باشید، ما سعی کردیم موارد مهم آن را برای شما بیان کنیم، در قدم اول بهتر است برخی قوانین حساب اسلامی در آلپاری را بدانید:

  • میزان بهره شبانه (Swap) در بروکر آلپاری به صورت روزانه در ساعت 21:00 به وقت اروپای شرقی (EET) در بخش مشخصات قراردادها بروز می‌شوند و می‌توانید آن را مشاهده کنید.
  • هنگام باز کردن معاملات خود در فارکس و CFD بجز رمز ارزها و فلزات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، نرخ سواپ به صورت سه گانه اعمال میشود.
  • هنگام انتقال پوزیشن‌های رمز ارز CFD، کالاهای CFD و شاخص‌های CFD به روز بعد، از جمعه تا دوشنبه، نرخ سوآپ سه گانه محاسبه خواهد شد.

دوره مجاز و هزینه های سواپ فری (حساب اسلامی) در بروکر آلپاری

با اینکه حساب اسلامی را می‌توانید در بروکر Alpari ایجاد کنید، اما همچنان محدودیت‌هایی برای برخی نمادهای معاملاتی وجود دارد، معمولاً دوره استفاده از سواپ فری برای یک معامله در هر جفت ارز می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه و دوره مجاز سواپ فری، به جدول زیر مراجعه کنید:

نماد معاملاتیگروه مارجیندوره مجاز (روز)هزینه روزانه هر لات (دلار)
BTCUSDقراردادهای CFD رمزارز28.5-
ETHUSDقراردادهای CFD رمزارز20.25-
LTCUSDقراردادهای CFD رمزارز20.15-
XBNUSDقراردادهای CFD رمزارز20.2-
XRPUSDقراردادهای CFD رمزارز20.2-
BRNکالاها048.00-
WTIکالاها022.00-
AUDJPYجفت ارزهای اصلی فارکس308.19-
LTCUSDقراردادهای CFD رمزارز20.15-
XBNUSDقراردادهای CFD رمزارز20.2-
EURRUBروبل فارکس2265.47-
USDRUBروبل فارکس2238.28-
ASX200قراردادهای CFD شاخص و کالا75.56-
CAC40قراردادهای CFD شاخص و کالا74-
HSI50قراردادهای CFD شاخص و کالا73.18-
NGقراردادهای CFD شاخص و کالا068.00-
NQ100_mقراردادهای CFD شاخص و کالا717.2-
STOXX50قراردادهای CFD شاخص و کالا74-
GER40_mقراردادهای CFD شاخص710.61-
FTSE100قراردادهای CFD شاخص77-
IBEX35قراردادهای CFD شاخص79-
NIKK225قراردادهای CFD شاخص716-
SPX500_mقراردادهای CFD شاخص756.9-
WallSt30_mقراردادهای CFD شاخص73.00-
XAGUSDفلزات اسپات309.00-
XAUUSDفلزات اسپات3022.65-

نکته: تقریباً در همه جفت ارزهای فارکس، دوره نگهداری مجاز SWAP-FREE به مدت 30 روز است.

آنچه در مقاله حساب اسلامی بروکر آلپاری خواندیم

همان‌طور که در مقاله حساب اسلامی بروکر آلپاری خواندیم، این کارگزاری امکان آن را فراهم کرده است که حساب‌های معاملاتی خود را به حساب SWAP-FREE یا اسلامی تبدیل کنید. برای این کار باید از پنل کاربری بخش بررسی حساب اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که طبق جدول بالا، دوره سواپ فری در هر نماد معاملاتی محدود است.

برای اینکه بتوانید حساب معاملاتی خود را در بروکر آلپاری اسلامی کنید، لازم است تا درخواستی به پشتیبانی ارائه نمایید، در ضمن در نظر داشته باشید که حساب اسلامی فقط روی حساب‌های standard.mt4،‏ ecn.mt4 و pro.ecn.mt4 قابل اجرا است.

https://kodambroker.com/site-alpari

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر آلپاری

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران