خانه > مقالات بروکر اوربکس > اسپرد بروکر اوربکس

اسپرد بروکر اوربکس

اسپرد در بروکر اوربکس به صورت شناور است، هر سه حساب معاملاتی این کارگزاری دارای اسپرد و کمیسیون کاملاً فشرده و پایین هستند که این امر کمک می‌کند تا کاربران کمترین هزینه معاملاتی را برای تریدهای خود پرداخت کنند. برای اطلاع کامل از وضعیت و میزان و نوع اسپرد بروکر اوربکس با ما همراه شوید.

اسپرد بروکر اوربکس

اسپرد چیست؟

به اختلاف بین قیمت ASK و BID، اسپرد گفته می‌شود. این دو قیمت در واقعه قیمت پیشنهاد خرید و پیشنهاد فروش روی چارت معاملاتی هستند. اگر بخواهید بدانید اسپرد چیست؟ باید بگوییم که اسپرد روشی برای درآمد کارگزاری‌ها محسوب می‌شود.

انواع حساب بروکر اوربکس

هر حساب معاملاتی اسپرد خاص خود را دارد، یعنی یکی از فاکتورهای میزان اسپرد نوع حساب شماست، بنابراین شما باید با انواع حساب بروکر اوربکس آشنا شوید.

انواع حساب معاملاتی در اوربکس
حساب های معاملاتی بروکر اوربکس

این کارگزاری دارای سه حساب معاملاتی مختلف به نام های حساب استارتر، حساب Ultimate و حساب Premium است.

انواع اسپرد اوربکس

به طور کلی دو نوع اسپرد در بازار فارکس وجود دارد، اولی اسپرد ثابت است که در طول روز به هیچ‌وجه تغییر نمی‌کند و دومی اسپرد شناور است که دائماً در نوسان است. اسپرد کل حساب‌های بروکر Orbex از نوع اسپرد شناور هستند، یعنی یک عدد پایه ثابت دارند و در طول روز بسته به شرایط، حجم، سشن معاملاتی، اخبار و … دائماً در نوسان‌اند.

میزان اسپرد بروکر اوربکس

همان‌طور که گفته شد اسپرد در بروکر اوربکس به صورت شناور است، یعنی عدد ثابتی ندارد، اما روی هر حساب و هر نماد معاملاتی یک حداقل عدد دارد که از آن شروع می‌شود. به طور کلی اسپرد بروکر اوربکس در تمام حساب‌ها به صورت شناور از ۰ پیپ به بالاست. میزان اسپرد در انواع حساب بروکر اوربکس را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

  1.  اسپرد در حساب استارتر
  2. اسپرد در حساب Premium
  3. اسپرد در حساب Ultimate

در ادامه بصورت کامل موارد ذکر شده را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 اسپرد در حساب استارتر

اسپرد بروکر اوربکس در حساب استارتر به صورت کاملاً شناور است، یعنی هیچ عدد حداقلی ندارد و بر اساس وضعیت بازار تعیین می‌شود.

اسپرد در حساب Premium

حساب پریمیوم بروکر اوربکس دارای اسپرد شناوری است که حداقل عدد آن از ۰ پیپ شروع می‌شود، یعنی در شرایط خاص بازار این اسپرد می‌تواند حتی به ۰ پیپ نیز برسد.

اسپرد در حساب Ultimate

اسپرد بروکر Orbex در حساب اولتیمیت نیز از ۰ شروع می‌شود و به صورت شناور در طول زمان بازار بسته به شرایط خاصی که دارد محاسبه خواهد شد.

جدول اسپردهای بروکر اوربکس

از آنجا که اسپرد حساب‌های بروکر اوربکس همگی شناور هستند، جدولی جداگانه از دارایی‌های معاملاتی مختلف برای شما تهیه کرده‌ایم که بتوانید میانگین حداقل اسپردی که در حساب معاملاتی و در آن نماد تجربه می‌کنید را مشاهده نمایید.

اسپرد نمادهای اصلی (ماژور) بازار فارکس

نماد معاملاتیحساب Ultimateحساب Premiumحساب استارتر
EURUSD۰.۰۰.۰۱.۵
AUDUSD۰.۰۰.۰۱.۵
GBPUSD۰.۰۰.۰۱.۶
NZDUSD۰.۰۰.۰۱.۵
USDCHF۰.۰۰.۰۱.۵
USDCAD۰.۰۰.۰۲.۱
USDJPY۰.۰۰.۰۲.۱

اسپرد نمادهای فرعی (مینور) بازار فارکس

نماد معاملاتیحساب Ultimateحساب Premiumحساب استارتر
EURCHF۰.۴۰.۴۲.۴
EURGBP۰.۵۰.۵۲.۴
EURJPY۰.۴۰.۴۲.۵
AUDJPY۰.۴۰.۴۲.۵
CADCHF۰.۶۰.۶۲.۵
CADJPY۰.۵۰.۵۲.۶
CHFJPY۰.۴۰.۴۲.۵
EURAUD۰.۴۰.۴۲.۶
EURCAD۰.۳۰.۳۲.۶
GBPAUD۰.۳۰.۳۲.۶
GBPCAD۰.۷۰.۷۲.۶
NZDJPY۰.۳۰.۳۲.۵
GBPCHF۰.۴۰.۴۲.۴
GBPJPY۰.۵۰.۵۲.۵
AUDCAD۰.۸۰.۸۲.۷
AUDCHF۰.۶۰.۶۲.۷
AUDNZD۰.۹۰.۹۲.۷
EURNZD۰.۴۰.۴۲.۸
GBPNZD۰.۴۰.۴۲.۸
NZDCAD۰.۳۰.۳۲.۷
NZDCHF۰.۵۰.۵۲.۷

اسپرد نمادهای اگزوتیک (Exotics) بازار فارکس

نماد معاملاتیحساب Ultimateحساب Premiumحساب استارتر
EURTRY۳.۵۳.۵۹.۳
USDTRY۱۵۱۵۹.۳
USDMXN۱.۵۱.۵۱۰.۹
USDZAR۳۳۱۰.۸
USDCNH۴.۷۴.۷۱۰.۸
USDDKK۶.۴۶.۴۱۰.۸
USDNOK۲.۲۲.۲۱۰.۸

اسپرد نمادهای فلزات

نماد معاملاتیحساب Ultimateحساب Premiumحساب استارتر
XAUUSD۳۳۳.۵
XAGUSD۲۲۳.۰

اسپرد نمادهای شاخص ها

نماد معاملاتیحساب Ultimateحساب Premiumحساب استارتر
US30۱.۳۱.۳۳
NAS 100۱.۳۱.۳۳
Germany 40۱.۲۱.۲۳
UK 100۱.۵۱.۵۳
SPX500۰.۸۰.۸۳

اسپرد نمادهای انرژی

نماد معاملاتیحساب Ultimateحساب Premiumحساب استارتر
WTI Oil۱.۷۱.۷۳.۵
بروکر اوربکس دارای سه حساب معاملاتی مختلف است که هر سه این حساب‌ها اسپرد شناور دارند. در حساب استارتر اسپرد کاملاً شناور است و هیچ عدد پایه‌ای ندارد اما در حساب اولتیمیت و حساب پریمیوم، اسپرد از 0 پیپ شروع می‌شود.

میزان اسپرد بروکر اوربکس در سشن ها

یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار روی میزان اسپردی که هنگام معاملات پرداخت می‌کنیم، سشن‌های معاملاتی است. هر سشن رفتار خاص خودش را روی ارزهای مختلف دارد، عموماً سشن ها اخبار و حجم ویژه‌ای دارند که سبب می‌شود اسپرد نمادها نیز به شدت دچار تغییراتی شوند.

بنابراین شما اگر می‌خواهید کمترین میزان اسپرد ممکن را در معاملات خود تجربه کنید، بهتر است در سشن‌های معاملاتی لندن و نیویورک معاملات خودتان را انجام دهید. اما اگر معاملات شما در سشن توکیو و سیدنی انجام شود، احتمالاً بالاترین حد اسپرد روی حسابتان را پرداخت خواهید کرد.

کمیسیون بروکر اوربکس

کمیسیون یکی دیگر از هزینه‌های معاملاتی است که در برخی حساب‌ها محاسبه می‌شود، در بروکر اوربکس کمیسیون فقط به معامله در حساب Ultimate تعلق می‌گیرد. از آنجا که اسپرد این حساب فوق فشرده است، شما به ازای هر یک لات معامله باید مبلغ 5 دلار را به عنوان کمیسیون پرداخت کنید.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

در بروکر ها طرح‌هایی به نام کش بک و ریبیت وجود دارد که به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند حد زیادی از اسپرد و کمیسیون پرداختی خود را به صورت پول نقد پس بگیرند. کارگزاری‌ها این امکان را برای تشویق کاربران خود به معاملات بیشتر انجام می‌دهند.

حالا اگر شما می‌خواهید اسپرد و کمیسیون پرداختی در بروکر Orbex را پس بگیرید، می‌توانید از طریق یک مستر IB بزرگ به نام کدام بروکر این کار را انجام دهید. «کدام بروکر» به عنوان همکار بروکر اوربکس این امکان را ایجاد می‌کند تا بین 55 تا 85% اسپرد پرداختی را به صورت پول نقد برگردانید. برای اطلاع بیشتر از روش انجام این کار روی دریافت ریبیت کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر اوربکس خواندیم

همان‌طور که در مقاله اسپرد بروکر اوربکس خواندیم، بروکر اوربکس دارای سه حساب معاملاتی است که هر سه این حساب‌ها اسپرد شناور دارند. یعنی میزان اسپرد آن‌ها در طول روز بر اساس وضعیت بازار مشخص می‌شود. البته به‌جز اسپرد، شما برای معاملات خود در حساب Ultimate باید به ازای هر لات معامله 5 دلار نیز کمیسیون پرداخت کنید. همان‌طور که گفته شد می‌توانید بخش زیادی از اسپرد پرداختی را از طریق ریبیت پس بگیرید.

https://kodambroker.com/site-orbex

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر اوربکس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران