سوالات متداول

هر شخصی که به تازگی وارد بازار مالی می شود و می خواهد در یکی از بازار های فارکس، رمز ارز، سهام و... فعالیت کند با انبوهی از سوالات در ذهن خود روبرو می گردد. مخصوصا برای بازار فارکس که فاکتور های مهم و زیادی وجود دارد، از تفاوت مفاهیم تخصصی در آن گرفته تا تفاوت در فرمول های معامله گری و مدیریت سرمایه و بدست آوردن سود های احتمالی در آن. در صفحه سوالات متداول قصد داریم از صفر سوالات مربوط و پرتکرار بازار فارکس را توضیح دهیم تا پس از مطالعه این صفحه کمی ذهنیت مناسب نسبت به بازار مالی فارکس پیدا کنید. در پایان خاطر نشان می کنیم که اگر سوالی در ذهن شماست که به آن پاسخی داده نشده در پایین با ما مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

۱. بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس که اختصار FOREIGN EXCHANGE MARKET یک بازار نامتمرکز است که در آن نسبت ارزش یک ارز به ارز دیگری را معامله می کنند مثلا شما نسبت ارز یورو به دلار را معامله می کنید. فرضا ارزش فعالی یورو نسبت به دلار: ۱.۱۰۱۲ می باشد. یعنی شما اگر ۱ یورو بدهید ۱.۱ دلار دریافت می کنید.. بازار فارکس در حال حاضر با گردش مالی روزانه بیش از ۶ تریلیون دلار بزرگترین بازار مالی جهان است.

۲. کارکرد بازار فارکس چیست؟

اصل کارکرد بازار فارکس برای مشخص شدن ارزش یک کشور نسبت به کشوری دیگر در مبادلات تجاری بین المللی است. اما ما به عنوان معامله گر یا سرمایه گذار بازار فارکس با بالا و پایین شدن نسبت برابری یک ارز نسبت به یک ارز دیگر کسب سود می کنیم و با نوسانات مقطعی با سود یا زیان از معامله خارج می شویم.

۳. در بازار فارکس چه نماد هایی قابل معامله است؟

در بازار فارکس شما می توانید نسبت برابری تمام ارز هارا نسبت به یکدیگر خرید و فروش کنید. اما در کنار جفت ارز می توانید فلزات گرانبها، انرژی، کالا، شاخص ها، سهام کشور های اروپایی و امریکایی و حتی رمز ارز ها را به صورت cfd (معاملات آتی) معامله کنید و از نوسانات قیمتی کسب سود کنید.

۴. چطور می توان از بازار فارکس کسب درآمد کرد؟

در بازار فارکس به عنوان یک بازار حرفه ای مالی و بزرگترین بازار مالی جهان قطعا اولین قدم انتخاب یک بروکر مطمئن و متناسب با نیاز های ماست اما شما پس از ثبت نام در بروکر، می توانید از روش های مختلفی کسب درآمد کنید که در سایت کدام بروکر تمامی راه حل های کسب درآمد از بازار فارکس همانند ربات های معاملاتی، ربات سیگنالدهی، اندیکاتور معاملاتی، آموزش های حوزه فارکس، آموزش کپی کردن معاملات تریدر های حرفه ای، صندوق های سرمایه گذاری pamm، و… را دراختیارتان قرار داده ایم. برای راهنمایی های بیشتر به پشتیبانی پیام دهید.

۵. سود بازار فارکس در حالت استاندارد چه میزان است؟

کسب سود در بازار فارکس بنا به میزان پذیرش ریسک و استراتژی های هر شخص و ابزار هایی که استفاده می کند متفاوت است. همیشه هنگامی که سود را در بازار فارکس مورد سنجش قرار می دهید میزان پذیرش ریسک را نیز در مقابلش قرار دهید. اما اکثر تریدر های حرفه ای با پذیرش ریسک های منطقی سود های بین ۵ الی ۲۰ درصد به صورت ماهانه را منطقی می دانند.

۶. آیا بازار فارکس کم ریسک است؟

بازار فارکس ذاتا یک بازار حرفه ای و پرریسک برای افراد مبتدی و نیم حرفه ای حساب می شود. رمز موفقیت شما در بازار فارکس مدیریت سرمایه حرفه ای است.

۷. حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس چقدر است؟

برای اینکه بتوانید در بازار فارکس مدیریت سرمایه حرفه ای داشته باشید و همیشه معاملاتی با منطق و به دور از احساسات و عواطف انسانی داشته باشید بهتر است سرمایه شما بیش از ۵۰۰ دلار باشد. اما سرمایه استاندارد همان ۱۰۰۰ دلار می باشد.

۸. مزایا بازار فارکس چیست؟

-بازار فارکس دارای مزایای زیر است: ۲۴ ساعته بودن بازار -در اختیار داشتن تمام ابزار ها برای معامله گری -بیشترین گردش مالی -امکان معامله با اهرم بالاتر از ۱:۳۰۰۰ شفافیت بالا معاملات و هزینه پایین ترید -وجود بستر های امن و حرفه ای برای -معامله به نسبت بازار رمز ارز -امکان استفاده از حساب های -آزمایشی(demo) برای شروع و تست استراتژی -ورود به فارکس با یک دلار با حداکثر اهرم مالی

۹. ساعت کاری فارکس چیست؟

بازار فارکس عمدتا در ساعت ۱:۳۰ بامداد روز دوشنبه باز می شود و در ساعت ۱:۳۰ بامداد روز شنبه بسته می شود. تقریبا از ۷ روز هفته بازار بیش از ۵ روز به صورت ۲۴ ساعته باز می باشد.

۱۰. متاتریدر چیست؟

اولین نرم افزار پیشرفته شرکت متا کوت روسی برای بازار فارکس بی شک نرم افزار متاتریدر است که در آن می توانید اقدام به تحلیل و سپس معامله نمائید و تقریبا ابزار های کاملی در اختیارتان قرار می دهد. این نرم افزار معاملاتی در دو ورژن متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ عرضه شده که در متا تریدر ۵ ابزار های بروز تر به همراه گرافیک های تحلیلی جذاب تر در اختیار شما قرار می گیرد.

۱۱. کمیسیون یا کارمزد معاملات چیست؟

بروکر از شما بابت انجام معاملات هزینه ای به عنوان کارمزد دریافت می کند که یکی از راه های درآمدی و جبران هزینه های بروکر است. شما ممکن است بابت معاملاتی که می زنید بنا به نوع حساب به صورت ثابت کمیسیون پرداخت کنید. فرضا برای معامله ۱۰۰.۰۰۰ دلاری ۱۰ دلار کمیسیون پرداخت کنید.

۱۲. قیمت BID و قیمت ASK چیست؟

فرضا برای معاملات طلا فروشندگان قیمت ۱۸۰۱ دلار و خریداران قیمت ۱۸۰۰ را پیشنهاد می دهند. به بهترین قیمت فروش bid price و بهترین قیمت خرید ask price می گویند.

۱۳. اسپرد چیست؟

به اختلاف قیمت بین ask و bid می گویند. که این اختلاف قیمت را ما به بروکر پرداخت می کنیم و جز هزینه های ترید ما محسوب می شود.

۱۴. سواپ (SWAP) یا نرخ بهره چیست؟

شما به عنوان معامله گر حداکثر ۲۳:۵۹ دقیقه بایستی که معامله خود را ببندید، اگر معامله شما باز بماند بروکر به میزان مشخصی از شما هزینه نگهداری شبانه از معامله دریافت می کند که بنا به معامله seel یا buy و همچنین میزان سود یا زیان بودنتان دریافت می کند. البته اکثر بروکر هایی که با ایرانیان کار می کنند در برخی از حساب ها یا تمامی حساب ها، حساب هایی تحت عنوان حساب اسلامی ارائه می دهد به جهت اینکه بهره در اسلام حرام است. در این حساب ها شما سواپ نخواهید داشت.

۱۵. هزینه های ترید چقدر است؟

هزینه ترید دقیقا رابطه مستقیم با بروکر و حساب انتخابی شما دارد. اما در کل نمی شود عدد دقیقی برای آن در نظر گرفت. شما می توانید به عنوان یک معامله گر با مقایسه حساب های بروکر های معتبر، بروکر و نوع حسابی را انتخاب نمائید که کمترین میزان هزینه را برای شما داشته باشند.

۱۶. ویژگی حساب های بروکر های فارکس چیست؟

معمولا بروکر های فارکس بیش از ۲ نوع حساب را به مشتریان خود ارائه می کنند تا بنا به استراتژی، میزان سرمایه و… یکی از حساب ها را به دلخواه انتخاب نماید. برخی از حساب دارای کمیسیون هستند و در عوض از شما اسپرد دریافت نمی کنند یا بالعکس. برخی از حساب ها نیز هر دو را به مقدار پایین و تعدیل شده از شما دریافت می کنند. برخی حساب ها ویژگی هجینگ دارند برخی نتینگ هستند. نحوه اجرای اوردر ها یا لحظه ای است یا بر مبنای بازار و… که در مجله سایت کدام بروکر همه اینها تشریح شده است.

۱۷. لات چیست؟

EUR/USD 1.1800 ارزش یک پیپ = ۰.۰۰۰۱ تقسیم بر ۱.۱۸۰۰ = ۰.۰۰۰۰۸۴۷۴۵۷۶۲۷ یورو این ارزش یک پیپ در هر لات است: • اندازه لات استاندارد = ۰۰۰۰۸۴۷۴۵۷۶۲۷ ضرب در ۱۰۰۰۰۰ = ۸۴۷۴۵۷۶۲۷ ≈ ۸.۴۷۴ یورو • اندازه مینی لات = ۰۰۰۰۸۴۷۴۵۷۶۲۷ ضرب در ۱۰۰۰۰ = ۰.۸۴۷۴۵۷۶۲۷≈ ۰.۸۴۷ یورو • اندازه میکرولات = ۰۰۰۰۸۴۷۴۵۷۶۲۷ضرب در ۱۰۰ = ۰.۰۸۴۷۴۵۷۶۲۷≈ ۰.۰۸۴ یورو و این ارزش یک پیپ در دلار آمریکا است: • لات استاندارد (دلار آمریکا) = ۸.۴۷۴یورو ضرب در ۱.۱۸۰۰ = ۹.۹۹۹۳۲$ • مینی لات (دلار آمریکا) = ۰.۸۴۷ یورو ضرب در ۱.۱۸۰۰ = ۰.۹۹۹$ • میکرولات (دلار آمریکا) = ۰.۰۸۴ یورو ضرب در ۱.۱۸۰۰ = ۰.۰۹۹$ با توجه به مثال ، هرچه اندازه لات بزرگتر باشد ارزش پیپ بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید .همانطور که در زمانی موفق بودن معامله با لات بزرگتر سود بیشتری به دست می آورید، در زمان ضرر نیز پول بیشتری را از دست خواهید داد

۱۸. جفت ارز اصلی و فرعی چیست؟

جفت ارز ها در بازار فارکس به دو نوع اصلی (major) و جفت ارز های فرعی (minor) دسته بندی می شوند. معمولا هزینه های ترید در این جفت ارز ها به شدت پایین است و از طرفی هم نوسانات قیمتی عمدتا کمتر و منطقی تر است. ارزهای EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD، USD/CHF، USD/CAD، AUD/USD و NZD/USD ارزهای اصلی هستند. بیشترین حجم معاملات در ارزهای کراس را در پوند بریتانیا، یورو و ین ژاپن مشاهده می کنیم. در اینجا شما را با تعدادی از ارزهای فرعی آشنا می کنیم. EUR/GBP، EUR/AUD، GBP/JPY، CHF/JPY، NZD/JPY وGBP/CAD.

۱۹. پیپ چیست؟

برای اندازه گیری میزان هرچیزی واحد اندازه گیری وجود دارد. فرضا برای مسافت از سانتی متر، مترف کیلومتر و… استفاده می کنند. در بازار فارکس نیز میزان حرکت چارت را با پیپ و پیپت اندازه گیری می کنند. پیپ عدد چهارم نسبت برابری جفت ارز ها است.(در یم ژاپن عدد دوم اعشار) و عدد بعد از پیپ، پیپت است که ارزش ۱۰ پیپت مساوی است با یک پیپ.

۲۰. ارزش هر پیپ چگونه مشخص می شود؟

ارزش هر پیپ در یک جفت ارز با جفت ارز دیگر متفاوت است که به دو صورت دستی با فرمول یا از طریق ماشین حساب های آنلاین یا آفلاین مخصوص این کار که سایت های فارکسی یا کارگزاری ها فارکس هستند قابل انجام است.

۲۱. استراتژی اسکالپ در فارکس چیست؟

اسکالپ یک استراتژی در معامله گری است که تریدرها با خرید یک جفت ارز و نگهداری آن معامله برای یک مدت کوتاه از آن استفاده میکنند تا هنگامی که بازار به موقع با پوزیشن آنها هم جهت شدن به سرعت سود ببرند و معامله خود را در محدوده مشخصی ببندند. اسکالپرها معاملات متعددی انجام میدهند که در هر معامله بین ۵ تا ۱۰ پیپ سود می ببرند و این روند را در طول روز چندین بار تکرار می کنند. استفاده از اهرم بالا و تنها چند پیپ در هر ترید منجر به انباشته شدن سود زیاد میشود. برای مثال به در هر لات استاندارد، ارزش متوسط یک پیپ در حدود ۱۰ دلار است؛ بنابراین، برای هر ۱۰ پیپ به دست آمده، معامله گر هر بار ۱۰۰ دلار به دست می آورد. ۱۰ بار در روز، برابر است با ۱۰۰۰ دلار در روز .

۲۲. استاپ اوت چیست؟

اگر سطح مارجین شما از سطح مارجین کال هم پایین تر برود و بازار بازهم به روند خلاف معامله شما ادامه دهد، چه اتفاقی می افتد؟ اگر بازار به روند خلاف پوزیشن شما ادامه دهد. بروکر پوزیشن های ضررده شما را خواهد بست. البته هر بروکری، محدودیت های خاص خود را در این زمینه دارد. این محدودیت سطح استاپ اوت (Stop Out Level) نامیده می شود. به عنوان مثال؛ هنگامی که توسط بروکر، سطح استاپ آوت پنجاه درصد قرار داده می شود، متاتریدر به طور اتوماتیک معامله شما را هنگامی که سطح مارجین شما به پنجاه درصد برسد، می بندد و این کار را با بستن معامله ای که بیشترین ضرر را داشته است، شروع می کند. معمولا، بسته شدن یک پوزیشن ضرر ده باعث می شود که سطح مارجین به بالای پنجاه درصد برسد، زیرا این کار، مارجین پوزیشن را آزاد می کند؛ به بیان دیگر، مجموع مارجین استفاده شده پایینتر می آید و بنابراین سطح مارجین بیشتر خواهد شد. می توان گفت که سیستم در ابتدا با بستن ضررده ترین پوزیشن، سطح مارجین را به بالاتر از پنجاه درصد می رساند. اما اگر پوزیشن های دیگر شما همچنان در حالت ضررده باقی بمانند و سطح مارجین به پنجاه درصد برسد، سیستم پوزیشن های دیگر شما را هم خواهد بست.

۲۳. استاپ لاس چیست؟

حدضرر یا حد توقف زیان در واقع یکی از ابزار ها برای کنترل میزان زیان و پذیرش و گارانتی کردن ریسک معاملات است. شما می توانید با گرفتن پوزیشن و گذاشتن استاپ لاس یا همان حدزیان جلوی ضرر های بیشتر را در معامله خود بگیرید.

۲۴. تریلینگ استاپ چیست؟

امکانی است که به صورت دستی و اتوماتیک به سادگی می توانید انجام دهید و با آن حد زیان از سود خود بگذارید با استفاده از پلتفرم معاملاتی می توانید این کار را خیلی ساده و با چند کلیک ساده انجام دهید.

۲۵. اهرم در بازار فارکس چیست؟

یکی از جذاب ترین آپشن های بازار فارکس معامله با اهرم معاملاتی است. در واقع یک روش ایجاد بدهی و استقراضی از بروکر است تا شخص تریدر بتواند حجم بیشتری از سرمایه را تحت مدیریت خود قرار دهد. فرضا شما یک حساب با اهرم ۱:۱۰۰ افتتاح کردید و ۱۰۰۰ دلار نیز واریز نمودید با این اهرم در واقع شما ۱۰۰.۰۰۰ دلار منابع مالی در اختیار دارید و درصورتی که سود و زیان کنید محاسبه بر همین میزان سرمایه اولیه خواهد بود.

۲۶. حداکثر اهرم در بازار فارکس به چه میزان است؟

کارگزاران بین المللی و معتبر چون تحت نظارت و قوانین کمیسیون های مالی هستند معمولا حداکثر اهرم هایی که ارائه می دهند ۱:۱۰۰ است. اما بروکر هایی که به ایرانیان خدمات می دهند یا اعتبار بین المللی ندارند یا ازطریق شعبات غیر رسمی یا آفشور خدمات می دهند تا اهرم های ۱:۳۰۰۰ نیز ارائه می دهند.

۲۷. سیگنال فارکس چیست؟

برخی از تریدر ها و فعالین بازار فارکس اقدام به ارائه پیشنهادات پوزیشن های buy وsell می کنند و این به معنی سیگنال فارکس است.

۲۸. رگولاتوری بروکر چیست؟

هر بروکر و کارگزار فارکس برای اینکه نشان دهد به قواعد و اصول بین المللی پایبند است و در صورت تخلف نهاد نظارتی وجود دارد تا رسیدگی کند تحت قوانین و مقررات یک نهاد تنظیم کننده و مقرراتی فعالیت می کند. نهاد های تنظیم مقررات مالی یا رگولاتور ها با اعتبار های مختلفی در دنیا فعالیت می کنند اما هیچکدام از رگولاتوری های معتبر جهانی به بروکر اجازه ارائه خدمات به ایرانیان نمی دهد.

۲۹. آموزش فارکس شامل چه سرفصل هایی است؟

برای یادگیری و کسب درآمد از بازار فارکس بایستی سرفصل های زیر را آموزش ببینید: -آشنایی با بازار فارکس و اصطلاحات تخصصی آن -آشنایی با روانشناسی معاملات در بازار فارکس -آشنایی با تحلیل تکنیکال و استراتژی معاملاتی فارکس -آشنایی با تحلیل بنیادی فارکس

۳۰. ویژگی های بهترین سایت آموزش فارکس چیست؟

یک سایت آموزشی فارکس بایستی بتواند مطالب را به نوعی برای مخاطبان خود قرار دهد تا همراهان وبسایت بتوانند با هر سطحی از سواد بازار مالی بتوانند از مطالب آن بهره بگیرند، مطالب آموزشی آن بروز باشد، اگر آموزش ها ویدئویی باشد انتقال مفاهیم بهتر صورت می گیرد و…

۳۱. اندیکاتور فارکس چیست؟

اندیکاتور ها ابزار هایی هستند که بر اساس فرمول های ریاضی و با ورودی قیمت و حجم معاملات به صورت شماتیک بر روی چارت قرار می گیرند تا بتوانید از آنها جهت تائیدیه گرفتن های sell و buy استفاده نمائید. اندیکاتور ها دسته بندی های مختلفی دارند. اندیکاتور های نوسانگر نما، اندیکاتور های روندی، اندیکاتور های حجمی، بیل ویلیامز و دیگر اندیکاتور های شخصی سازی شده توسط متخصصان مالی

۳۲. بهترین اندیکاتورهای فارکس در سال ۲۰۲۰ میلادی کدام هستند؟

اندیکاتور های زیادی وجود دارند اما ما برایتان دردسته بندی ابزارهای معاملاتی و زیر دسته اندیکاتور ها، اندیکاتور ها و ربات های سیگنالدهی بروز دنیا را برایتان قرار داده ایم. از اینجا مشاهده بفرمائید.

۳۳. کپی تریدینگ چیست؟

با توسعه زیر ساخت های فناوری اطلاعات بستر هایی شکل گرفتند تحت عنوان کپی تریدینگ، در این بستر ها برخی ارائه کننده سیگنال هستند و معامله می زنند و برخی دیگر که مبتدی هستند از آن سیگنال ها استفاده می کنند تا بتوانند در کنار افراد حرفه ای سود کنند. وظیفه کپی کردن معاملات بر عهده سیستم است. شما فقط کافی است حساب خود را به حساب شخص معامله گر با یکسری تنظیمات اولیه متصل کنید و سیستم اقدام به کپی کند بدون آنکه دانش زیادی داشته باشید یا بخواهید زمان زیادی صرف کنید. برای آموزش کامل کپی تریدینگ کلیک کنید.

۳۴. کال مارجین شدن یعنی چه؟

هنگامی که سطح مارجین شما به واسطه زیان های شناور شما نزدیک به سطح کال مارجین بروکر می رسد، بروکر به شما هشدار شارژ حساب می دهد قبل از اینکه معاملات شما بسته شود. برخی به اشتباه صفر شدن حساب را کال مارجین می نامند.

۳۵. چرا حساب تریدرها کال مارجین می شود؟

وقتی مدیریت سرمایه و به تبع آن مدیریت ریسک نداشته باشید و با حجم معامله ای بیشتر از تحمل حساب خود وارد معامله شوید با حرکت بازار به جهت خلاف معامله شما سطح مارجین شما به سرعت به سمت حداقلی ترین حالت ممکن می رسد و در اینجا بروکر به شما هشدار شارژ حساب می دهد.

۳۶. بهترین روش واریز و برداشت حساب فارکس چیست؟

بروکر ها روش های مختلفی را برای واریز و برداشت ارائه می کنند. اما اکثر بروکر ها از واریز و برداشت های ریالی، کیف پول های تاپ چنج، پرفکت مانی، وب مانی و واریز و برداشت از طریق رمز ارز را پشتیبانی می کنند که تمام اینها روش های مناسبی برای ایرانیان است.

۳۷. آیا میتوان در فارکس میلیارد شد؟

میلیاردر شدن در فارکس شدنی است. فقط کافی است به یک نقطه بهینه در استراتژی سرمایه گذاری و استراتژی معاملاتی برسید و آن را تداوم دهید تا در بلند مدت و سودهای معقول به یک میلیاردر تبدیل شوید. در بازار فارکس برخی با روش های بنیادی معامله می کنند برخی از تحلیل تکنیکال پرایس اکشن، برخی با استفاده از اندیکاتور های کاربردی و ربات سیگنالده و برخی نیز از تکنولوژی هایی همچون ربات معامله گر و یا بستر های کپی به درآمد مستمر در بازار فارکس می رسند.

۳۸. چه فرد یا سازمانی نرخ تبدیل ارزها به یکدیگر در فارکس را مشخص می کند؟

در بازار های مالی تمام قیمت گذاری ها تابع عرضه و تقاضا در بازار است.

۳۹. بروکر فارکس کیست؟

بروکر یا کارگزار فارکس یک شرکت مالی است که کارش فراهم سازی بستری برای معامله کردن تریدر های فارکس است و در کنار آن خدمات دیگری همچون سرمایه گذاری در حساب های پم، کپی ترید، صندوق های سرمایه گذاری و… ارائه می دهند.

۴۰. آیا بروکر ها معتبر هستند؟

بروکر های مختلفی در بازار فارکس در حال ارائه خدمات هستند، باید توجه داشته باشید در دنیا برخی از بروکر ها اسکم و کلاهبردار هستند و هدف آنها سرقت منابع مالی و زیان شماست. در رابطه با تریدر های ایرانی این مسئله پررنگ تر می شود. برای مشاهده بروکر های معتبر برای ایرانیان اینجا کلیک کنید.

۴۱. آیا بروکر ها امن هستند و سرمایه ما حفظ می شود؟

برخی از بروکر ها دارای بستر های امن با پروتکل های SSL هستند و قوانین و رویه های داخلی مناسبی برای حفظ سرمایه ما، جداسازی حساب ما از بروکر، بیمه سرمایه و… دارند

۴۲. شعبه آفشور بروکر به چه معنی است؟

برخی از بروکر های معتبر برای آنکه بتوانند به ما ایرانی ها و دیگر کشور های تحریم مالی خدمات ارائه کنند اقدام به تاسیس شعبه در کشور ها و مناطق آزاد تجاری می کنند که در آن مالیات نزدیک به صفر است و سختگیری زیادی وجود ندارد و به همین دلایل از طریق لایسنس همان شعبات که شعبات آفشور نامیده می شوند به ایرانی ها خدمات ارائه می کنند.

۴۳. فرآیند ثبت نام در فارکس چگونه است؟

اولین قدم برای ورود به بازار فارکس یافتن یک بروکر معتبر و مناسب با ماست که در لیست بررسی بروکر ها نحوه ثبت نام و احراز هویت با لینک های امن و تائید شده از طرف بروکر برای شما همراهان گرامی قرار داده شده است.

۴۴. مدارک لازم برای افتتاح حساب فارکس چیست؟

برای ثبت نام در بروکر نیاز به مدرک ندارید اما هنگام احراز هویت شما بایستی مدارکی همچون کارت ملی، پاسپورت، شناسنامه، و… را آپلود نمائید و برای احراز منزل مدارکی همچون تائیدیه محل سکونت بانکی، فیش مصرفی منزل (آب، برق، گاز)، بیمه نامه ماشین، اسناد منزل و… آپلود نمائید. البته در هنگام احراز هویت شخصی و محل سکونت راهنمایی لازم را قدم به قدم و به صورت تصویری در هر صفحه هر بروکر قرار داده ایم.

۴۵. با چه نرم افزاری در بازار فارکس معامله می کنند؟

نرم افزار های محدودی هستند که امکان ترید با آنها وجود دارد. نرم افزار هایی همچون متاتریدر۴ و متاتریدر۵ که معروف ترین و محبوب ترین هستند، نینجا تریدر، نت تریدر ایکس، سی تریدر و…

۴۶. متاتریدر ۵ بهتر است یا متاتریدر ۴؟

این دو پلتفرم تفاوتی فاحشی با یکدیگر ندارند، متاتریدر ۴ قطعا محبوب تر از متاتریدر ۵ است و اکثر حرفه ای ها از این پلتفرم استفاده می کنند اما متاتریدر ۵ ابزار های بیشتری به شما ارائه می دهد و همچنین بروکر ها اکثر ابزار ها، نماد ها و شاخص ها را در پلتفرم متاتریدر ۵ بیشتر از ۴ در اختیار شما قرار می دهد.

۴۷. سوشیال تریدینگ چیست؟

همانطور که در فضای مجازی مثل تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام با افراد مختلف تعامل می کنید در بازار های مالی نیز پلتفرم هایی هستند که امکان تعامل با دیگر تریدر ها را به شما می دهد، می توانید با تریدر ها و استراتژی های آنها آشنا شوید و با آنها تعامل کنید. در این پلتفرم امکان کپی ترید فارکس نیز به شما داده می شود.

۴۸. کپی تریدینگ چیست؟

یکی از خدمات نوین سوشیال ترید های فارکس به لطف فناوری اطلاعات، خدمات کپی ترید فارکس است. در این پلتفرم شما می توانید تریدر های برتر و متناسب با سرمایه و بازدهی های مورد انتظار را انتخاب کنید، حساب خود را به یک یا چند تریدر با نسبت سرمایه مختلف متصل کنید و سیستم برای شما دستورات را در کسری از ثانیه اجرا می کند.

۴۹. کپی تریدینگ چه مزایایی برای سرمایه گذار دارد؟

کپی کردن معاملات دیگر تریدر ها ۲ فایده اصلی برای سرمایه گذار دارد. اول اینکه دیگر نیازی به یادگیری تحلیل تکنیکال و… نخواهید داشت و همراه با یک تریدر حرفه ای با سابقه چند ساله سود می کنید. دوم اینکه نیازی ندارید برای کپی کردن معاملات وقت زیادی صرف کنید چرا که معاملات به صورت خودکار کپی می شود.

۵۰. آیا می توان در کپی ترید دیگران به حساب ما متصل شوند؟

بله. شما اگر یک کارنامه معاملاتی مثبت و حرفه ای دارید می توانید در بستر های کپی ترید که باید از طریق بروکر های ارائه کننده کپی ترید اقدام کنید و درخواست خود را ثبت کنید در صورتی که استاندارد ها را داشته باشید می توانید حساب خود را به کپی کنندگان ارائه دهید.

۵۱. شرایط سیگنال دهی در بستر های کپی ترید چیست؟

برای اینکه بتوانید سیگنال دهید بایستی استاندارد های هر بستر را پاس کنید. هر بستر می تواند نسبت به بستری دیگر شرایط متفاوتی داشته باشد. برای کپی ترید در اینجا کلیک کنید.

۵۲. آیا در سایت خود آموزشی برای کپی تریدینگ دارید؟

بله شما می توانید برای آموزش کپی ترید فارکس به بخش آموزش های سایت بروید: آموزش کپی ترید فارکس

۵۳. استراتژی معاملاتی چیست؟

به مجموعه ای از اقدامات در بازار برای رسیدن به کسب سود از طریق برنامه ریزی معاملاتی، چیدن پلن های مختلف، تخصیص سرمایه، مدیریت ریسک و… می باشد. مهمترین اصل یک استراتژی پایبندی همه جانبه به آن است.

۵۴. آیا کدام بروکر استراتژی معاملاتی ارائه می دهد؟

بله. کدام بروکر همواره در تلاش هست در بخش آموزش حرفه ای سایت، استراتژی های معاملاتی را نیز به شما ارائه دهد.اما این بیشتر جنبه آموزشی دارد و شما بایستی هر استراتژی را جداگانه بایستی تست کنید و در حساب های آزمایشی بررسی کنید.

۵۵. چگونه اندیکاتور ها را بر روی متاتریدر نصب کنیم؟

برای آموزش ویدئویی نصب اندیکاتور در اینجا کلیک کنید.

۵۶. از چه قسمتی باید اندیکاتور را دانلود کنم؟

برای مشاهده و دانلود اندیکاتور ها و ابزارهای معاملاتی از اینجا کلیک کنید.

۵۷. آیا ربات سیگنال ده هم ارائه داده می شود؟

بله کدام بروکر از اشخاص ثالث و معتبر ربات سیگنالدهی نیز ارائه می کند که با این ربات ها نیازی به دریافت تائیدیه های زیاد ندارید.

۵۸. ربات معامله گر فارکس چیست؟

ربات های معامله گر تمام اتوماتیک نرم افزار هایی هستند که بر روی متاتریدر ۴ نصب می شوند و خودش سیگنال را دریافت می کند، معامله را در یک جهت خرید و فروش باز می کند، معامله را مدیریت می کند و نهایتا با یک برآیند مثبت معامله را می بندد.

۵۹. آیا ربات های معامله گر سودده هستند؟

تقریبا فقط ۱ درصد از ربات های معامله گر در دنیا بهینه شده و سودده هستند. اما همان یک درصد می توانند بازدهی معقولی را کسب کنند و به آنها به عنوان یک تریدر اعتماد کنید

۶۰. از کجا یک ربات معامله گر رایگان تهیه کنم؟

برای استفاده از ربات های معامله گر کافی است به بخش ابزار های معاملاتی و زیر دسته ربات معامله گر بروید. برای ورود سریع کلیک کنید.

۶۱. از کجا یک ربات معامله گر مطمئن تهیه کنم؟

برای دسترسی به ربات های معامله گر جهانی می توانید از اینجا ربات مدنظر را دانلود نمائید.

۶۲. حساب برای راه اندازی ربات معامله گر باید چه ویژگی داشته باشد؟

برای راه اندازی ربات معامله گر باید توجه داشته باشید ربات ها به دلیل دقت بالا بایستی در حساب های مخصوص به خود نصب شوند. اول اینکه بروکر بایستی نحوه اجرای اوردر هاش NDD باشد و ربات ها در حساب های ECN اجرا گردد، اوردر ها به صورت MARKET EXECUTION اجرا گردد. حساب از اهرم های ۱:۵۰۰ پشتیبانی کند. برای راهنمایی های بیشتر به پشتیبان پیام دهید. ارتباط با پشتیبانی

۶۳. آیا برای راه اندازی ربات آموزش می دید؟

بله آموزش های کامل نصب و راه اندازی ربات معامله گر به صورت ویدیویی برایتان قرار داده شده است: آموزش نصب و راه اندازی

۶۴. اخبار اقتصادی فارکس چیست؟

اخبار اقتصادی فارکس در واقع وقایع اقتصادی است که برای کشور های مهم جهان در زمینه اقتصاد می افتد و در قالب خبر مخابره می شود.

۶۵. اهمیت اخبار اقتصادی برای تریدرچقدر است؟

قطعا یکی از عوامل تغییرات و نوسانات در کوتاه مدت اخبار است. برای تریدر های حرفه ای بسیار مهم است که بدانند در نمادی که معامله می کنند چه اخبار اقتصادی ای وجود دارد تا بتوانند درجهت درست معامله کنند.

۶۶. از کجا می توانم اخبار فارکس را به راحتی مطالعه کنم؟

برای مطالعه اخبار فارکس به صورت روزانه به بخش اخبار روزانه بروید و برای دسترسی سریع کلیک کنید: اخبار فارکس

۶۷. تقویم اقتصادی چیست؟

تقویم اقتصادی (به انگلیسی: Economic Calendar ) جدولی زمانی است که در آن رویدادهای مهم اقتصادی با جزئیات مربوطه (مانند ساعت رویداد، منبع مسئول اعلام نتایج، آمار مربوط به دوره گذشته، پیش بینی کارشناسان از نتایج دوره جاری و…) ذکر می‌شوند.

۶۸. آیا سایتی هست که تقویم اقتصادی فارسی ارائه دهد؟

شما در بخش تقویم اقتصادی سایت کدام بروکر می توانید به تقویم اقتصادی فارسی فارکس دسترسی داشته باشید.

۶۹. نیاز به آموزش های بیشتر در زمینه بازار مالی و فارکس دارم. راهنمایی می کنید؟

یکی از رسالت های سایت کدام بروکر در کنار معرفی بروکر های معتبر بازار فارکس، آموزش در زمینه بازار های مالی و بازار فارکس است تا بتوانید بدون هزینه های اضافی در این بازار آموزش ببینید.

۷۰. آیا در بازار فارکس کلاهبرداری وجود دارد؟

بله در بازار فارکس کلاهبرداری های زیادی وجود دارد. برای جلوگیری از کلاهبرداری در بازار فارکس برای ثبت نام از لینک های معتبر کدام بروکر اقدام نمائید و برای آشنایی با انواع دیگر کلاهبرداری ها روی اینجا کلیک کنید.

 
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید