بهترین ماشین حساب فارکس

ماشین حساب‌های فارکس یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین ابزارهای کمکی برای معامله‌گران هستند که بسیاری از محاسبات از جمله میزان ریسک به ریوارد، ارزش پیپ، حجم، لوریج و … را انجام می‌دهند و به نوعی مدیریت مالی را تا حد زیادی برای معامله‌گران ساده می‌کنند. ما در این مقاله بهترین و مهم‌ترین ماشین حساب‌های فارکس را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین ماشین حساب فارکس

فهرست مطالب

در ابتدا قبل از اینکه این مقاله را مطالعه کنید، اگر در حال یادگیری فارکس هستید و نیاز به یک آموزش کامل دارید، توصیه می‌کنیم وارد صفحه آموزش فارکس شوید.

ماشین حساب فارکس چیست؟

ماشین حساب‌های فارکس ابزار کمکی هستند که از طریق آن‌ها می‌توانید یک سری محاسبات پیش از معامله را به سرعت انجام دهید. مثلاً فرض کنید می‌خواهید بدانید بر اساس درصد ریسک روزانه‌ای که تعیین کرده‌اید تا چه میزان حجم وارد یک معامله باید کنید.

ماشین حساب فارکس چیست؟
ماشین حساب‌های فارکس ابزار کمکی هستند که از طریق آن‌ها می‌توانید یک سری محاسبات پیش از معامله را به سرعت انجام دهید.

برای به دست آوردن حجم صحیح می‌توانید از یک ماشین حساب حجم استفاده کنید و با دادن دیتاهای مورد نیاز، در نهایت حجم مناسب را نسبت به ریسک کلی که برای خود در نظر گرفته‌اید به دست بیاورید. پس ماشین حساب‌های فارکس سیستم‌های آنلاینی هستند که در محاسبه عوامل مختلف معاملاتی به شما کمک می‌کنند.

کاربرد ماشین حساب فارکس

کاربرد اصلی ماشین حساب‌های فارکس انجام محاسبات با بالاترین سرعت ممکن است. شاید تریدرهای تازه‌کار ارزش و اهمیت استفاده از ماشین حساب‌های فارکس را به خوبی درک نکرده باشند، اما هر معامله‌گر حرفه‌ای می‌داند که به ماشین حساب‌های فارکس برای انجام امور مدیریت مالی خود نیاز دارد. در واقع کاربرد اصلی ماشین حساب فارکس در مدیریت مالی در بخش‌های مختلف معاملاتی است. اینکه شما تا چه میزان حجم وارد یک معامله کنید، ریسک به ریوارد را چطور مشخص کنید، لوریج چقدر باشد، چه حد سود و ضرری بگذارید، میزان دراودان چقدر است و غیره! پس کاربرد اصلی ماشین حساب فارکس در مدیریت مالی معاملات و عوامل جانبی آن است.

معرفی بهترین ماشین حساب‌های فارکس

در این بازار ماشین حساب‌های فراوانی وجود دارد که شاید خیلی از آن‌ها نیز کاربردی نباشد. در ابتدا اگر می‌خواهید به بهترین ماشین حساب‌های فارکس دسترسی داشته باشید روی ماشین حساب فارکس کلیک کنید. بهترین ماشین حساب‌های کاربردی در بازار فارکس شامل موارد زیر است:

  • ماشین حساب پیپ؛
  • ماشین حساب مارجین؛
  • ماشین حساب ریسک؛
  • ماشین حساب محاسبه دراودان؛
  • ماشین حساب محاسبه لات.

در ادامه هر کدام از موارد بالا را با کاربرد آن‌ها توضیح خواهیم داد:

ماشین حساب پیپ:

زمانی که شما می‌خواهید روی یک نماد معامله انجام دهید، باید بدانید که ارزش هر پیپ حرکت آن چقدر است.

ماشین حساب پیپ
زمانی که شما می‌خواهید روی یک نماد معامله انجام دهید، باید بدانید که ارزش هر پیپ حرکت آن چقدر است.

برای به دست آوردن ارزش هر پیپ حرکت نماد مد نظر کافی است در ماشین حساب پیپ نوع نماد، میزان حجم رودی، ارز پایه سرمایه خودتان و تعداد اعشار پیپ نماد را وارد کرده تا ماشین حساب خیلی فوری به شما بگویید که با حجم و مشخصات مد نظر، در هر پیپ حرکت معامله در این نماد چه میزان ارزش نهفته است.

ماشین حساب فارکس به ابزار کمکی گفته می‌شود که در فرایند محاسبه بسیاری از پیش نیازهای معاملات مانند حجم، لوریج، ریسک به ریوارد، دراودان، حد سود و … به شما کمک می‌کند.

ماشین حساب محاسبه مارجین:

این ماشین حساب برای اینکه بدانید در معامله‌ای که باز می‌کنید چه میزان مارجین آزاد نیاز دارید مورد استفاده است. برای این کار به راحتی با مشخص کردن نماد معاملاتی، ارز پایه، اهرم، حجم و قیمت می‌توانید میزان مارجین مورد نیاز را محاسبه کنید.

ماشین حساب محاسبه مارجین
این ماشین حساب برای اینکه بدانید در معامله‌ای که باز می‌کنید چه میزان مارجین آزاد نیاز دارید مورد استفاده است.

محاسبه مارجین و درک آن نقش بسیار مهمی در جلوگیری از کال مارجین شدن شما در معاملات روزانه دارد.

ماشین حساب ریسک:

یکی از مهم‌ترین ماشین حساب‌های مدیریت مالی مربوط به ریسک است. فرض کنید شما مشخص کرده‌اید که می‌خواهید در طور یک روز نهایتاً 1% ریسک داشته باشید.

ماشین حساب ریسک
یکی از مهم‌ترین ماشین حساب‌های مدیریت مالی مربوط به ریسک است.

پس به کمک این ماشین حساب می‌توانید مشخص کنید که با توجه به تعداد معاملات، حداکثر دراودان مد نظر و همچنین ریسک به ازای هر معامله و نرخ احتمالی موفقیت، تا چه میزان ریسک به ریوارد شما خواهد بود

ماشین حساب محاسبه دراودان:

دراودان نیز برای کاربران بخصوص افرادی که در حساب‌های پراپ معامله می‌کنند، بسیار مهم است.

ماشین حساب محاسبه دراودان
دراودان نیز برای کاربران بخصوص افرادی که در حساب‌های پراپ معامله می‌کنند، بسیار مهم است.

این ماشین حساب برای شما به سرعت از طریق ضررهای متوالی، درصد ضرر هر معامله و همچنین بالانس اولیه‌ای که قبل از شروع معاملات داشتید، محاسبه می‌کند که دراودان شما چه وضعیتی خواهد داشت.

ماشین حساب محاسبه لات:

یکی از پرکاربردترین ماشین حساب‌های موجود در فارکس است. زمانی که شما می‌خواهید وارد هر معامله شوید، بر اساس دارای، میزان حد ضرر و سود احتمالی و میزان ریسکی که قرار است در هر معامله تحمل کنید یا همان لات، برای شما محاسبه خواهد کرد تا چه میزان مجاز هستید که حجم وارد یک معامله کنید. برخلاف تریدرهای تازه‌کار که حجم را به صورت حدسی وارد می‌کنند.

ماشین حساب محاسبه لات
یکی از پرکاربردترین ماشین حساب‌های موجود در فارکس است.

تمام معامله‌گران حرفه‌ای برای تعیین کردن میزان حجم ورودی در هر معامله از این ماشین حساب استفاده می‌نمایند.

ماشین حساب فارکس برای سیستم عامل‌های مختلف

به طور کلی همه ماشین حساب‌های فارکس نسخه آنلاین دارند، یعنی برای استفاده از اکثر آن‌ها باید از نسخه آنلاین از طریق یک سایت مثل کدام بروکر استفاده کنید. بنابراین نسخه قابل نصب در ماشین حساب‌های فارکس وجود ندارد. اگر می‌خواهید به ماشین حساب فارکس دسترسی داشته باشید وارد سایت کدام بروکر شوید و از گزینه ابزارهای معاملاتی روی ماشین حساب‌های فارکس کلیک کنید.

آنچه در مقاله معرفی بهترین ماشین حساب فارکس خواندیم:

در این مقاله متوجه شدید که ماشین حساب‌های فارکس به ابزاری کمکی گفته می‌شود که بسیاری از محاسباتی که دارای فرمول پیچیده هستند را در کسری از ثانیه برای شما انجام می‌دهد. مثلاً اگر خودتان بخواهید ریسک به ریوارد یک معامله یا حجم مناسب برای ورود به آن را بسنجید، قطعاً برایتان بسیار زمان بر خواهد بود و موقعیت معاملاتی شما از دست خواهد رفت. به همین دلیل نیاز است که برای انجام چنین محاسباتی در مسئله Money Management از ماشین حساب‌های فارکس استفاده کنیم.

تبلیغات

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

در حال مطالعه
بهترین ماشین حساب فارکس

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید