خانه > مقالات بروکر آمارکتس > اسپرد بروکر آمارکتس

اسپرد بروکر آمارکتس

میزان اسپرد نمادهای معاملاتی بروکر آمارکتس، بسته به نوع حسابی که ایجاد می‌کنید متفاوت است. اسپرد در برخی از حساب‌های بروکر آمارکتس به صورت ثابت و در برخی دیگر به صورت شناور و بر اساس وضعیت بازار محاسبه می‌شود.

اسپرد بروکر آمارکتس

اسپرد چیست؟

اسپرد یکی از هزینه‌های معاملاتی و راهی برای درآمد بروکر هاست که از فاصله قیمتی بین ask و bid محاسبه می‌شود. اگر دقیق‌تر بخواهید بدانید اسپرد چیست؟ باید بگوییم زمانی که چارت معاملاتی را باز می‌کنید، می‌بینید دو قیمت برای یک جفت از مشخص شده است، یکی قیمت قابل فروش و دیگری قیمت قابل خرید است، بین این دو قیمت اختلافی به میزان صفر تا چند پیپ وجود دارد که به آن اسپرد می‌گویند.

اسپرد
اسپرد (اختلاف قیمت بین BID & ASK)

هرچه این اختلاف قیمت کمتر باشد، به نفع تریدر است زیرا هزینه کمتری برای معاملات پرداخت می‌کند و همچنین تریدر او خیلی سریع تر وارد منطقه سودده می‌شود.

حساب های معاملاتی بروکر آمارکتس

بروکر Amarkets به طور کلی دارای ۴ حساب معاملاتی است که کاربران با سنجش نوع حساب، میزان اسپرد، کمیسیون و مدل اجرای دستورات یکی از حساب های بروکر آمارکتس را انتخاب می‌کنند، برای آشنایی بیشتر با این حساب‌ها به طور بسیار مختصر آن‌ها را در جدول زیر خواهید دید:

مشخصات حساب FIX حساب استاندارد حساب ECN حساب CRYPTO
حداقل واریز $۱۰۰ / €۱۰۰ $۱۰۰ / €۱۰۰ $۲۰۰ / €۲۰۰ MBT 10
لوریج ۱:۳۰۰۰ ۱:۳۰۰۰ ۱:۳۰۰۰ ۱:۵۰۰
حداقل حجم سفارش از ۰.۰۱ لات با گام ۰.۰۱ از ۰.۰۱ لات با گام ۰.۰۱ از ۰.۰۱ لات با گام ۰.۰۱ از ۰.۰۱ لات با گام ۰.۰۱
اسپرد ثابت از ۳ پیپ شناور از ۱.۳ پیپ شناور از ۰ پیپ شناور از ۱.۳ پیپ
کمیسیون ندارد ندارد $۲.۵ / €۲.۵ در هر ۱ لات در هر طرف ندارد
میزان استاپ اوت ۲۰% ۲۰% ۴۰% ۲۰%
ارز حساب USD, EUR USD, EUR USD, EUR MBT

انواع اسپرد بروکر آمارکتس

به طور کلی بروکر آمارکتس دارای دو نوع اسپرد ثابت و شناور است. در حساب معاملاتی FIX این بروکر، شما می‌توانید اسپرد ثابت را تجربه کنید، به این معنا که در طول روز عدد آن تغییر نمی‌کند و ثابت باقی می‌ماند. اما نوع دیگر اسپرد در بروکر آمارکتس، اسپرد شناور است. اسپرد شناور بر اساس نوع حساب یک عدد اولیه دارد که از آن عدد (برای مثال در حساب استاندارد از ۱.۳ است) به بالا کم و زیاد می‌شود و تغییرات آن به شرایط بازار بستگی دارد.

میزان اسپرد بروکر آمارکتس

همان‌طور که گفتیم در بروکر آمارکتس ۲ مدل اسپرد وجود دارد، یکی اسپرد ثابت است و دیگری اسپرد متغیر، بر اساس نوع حساب و نوع جفت ارز محاسبه می‌شود، بیایید در یک جدول با حداقل میزان اسپرد در برخی از نمادهای معاملاتی در بروکر آمارکتس آشنا شویم:

نماد اسپرد ثابت میانگین اسپرد حساب استاندارد میانگین اسپرد حساب ECN
EURUSD ۳ ۱.۷ ۰.۵
GBPUSD ۴ ۲.۳ ۰.۱
GBPJPY ۸ ۳.۷ ۱.۱
USDCHF ۴ ۳.۱ ۱.۱
GOLD ۶۰ ۳۴ ۲۰
OIL ۶ ۶ ۶
US30 ۸ ۸ ۸

 

شما در صفحه اختصاصی این بروکر که عکس آن را در ادامه می‌بینید،

اسپرد در بروکر آمارکتس
میزان اسپرد در بروکر آمارکتس

می توانید با جستجوی نماد مدنظر خود، میزان اسپرد آن را در حساب‌های مختلف مشاهده کنید. در ادامه به بررسی میزان اسپرد در حساب های بروکر آمارکتس می پردازیم:

  1. اسپرد حساب فیکس
  2. اسپرد حساب استاندارد
  3. اسپرد حساب ECN
  4. اسپرد حساب CRYPTO

در ادامه موارد بالا را بصورت کامل بررسی خواهیم کرد:

اسپرد حساب فیکس

همانطور که از نام این حساب مشخص است، اسپرد این حساب ثابت است، یعنی روی هر جفت ارز یا نماد معاملاتی، یک میزان اسپرد تعیین شده (مثلاً ۳ پیپ) و در طول روز تغییر نمی‌کند و مناسب افرادی است که نیاز به اسپرد ثابت دارند. البته یک شرایط استثنا نیز وجود دارد که در حساب FIX مقادیر اسپرد ممکن است بسته به نماد معاملاتی، در شب و در هنگام انتشار اخبار اقتصادی مهم متفاوت باشد. در شاخص‌ها، کالاها، سهام‌ها، اوراق قرضه و ارزهای دیجیتال، اسپرد به صورت شناور است.

اسپرد حساب استاندارد

حساب استاندارد ویژه افراد مبتدی است، اسپرد این حساب به صورت میانگین ۱.۳ پیپ است که البته در طول روز تغییر می‌کند، همچنین عدد پایه اسپرد در بسیاری از نمادهای معاملاتی ضعیف‌تر مانند JPY ،CHF و … که حجم معاملات در آن‌ها بسیار پایین‌تر است، ممکن است در طول روز از ۲ الی ۳ پیپ به بالا شروع شود.

اسپرد حساب ECN

اگر می‌خواهید کمترین اسپرد ممکن را تجربه کنید، باید حساب معاملاتی ECN را در بروکر آمارکتس ایجاد کنید، این حساب در بهترین حالت ممکن است اسپرد شناوری از ۰ پیپ را به شما ارائه کند که در اوج زمان حجم بازار محقق می‌شود. اما این نکته را به خاطر داشته باشید، علی‌رغم اینکه اسپرد این حساب پایین است اما برای انجام معاملات باید به میزان ۲.۵ دلار برای هر طرف معامله کمیسیون پرداخت کنید.

اسپرد حساب CRYPTO

تقریباً می‌توان گفت که تمامی مشخصات حساب Crypto شبیه به حساب استاندارد است، یعنی حداقل اسپرد ارائه شده در این حساب بروکر آمارکتس به صورت شناور از ۱.۳ پیپ به بالا محاسبه می‌شود.

کمیسیون بروکر آمارکتس

کمیسیون نیز یکی دیگر از هزینه‌های معاملاتی است که بروکرها روی برخی حساب‌ها اعمال می‌کنند، معمولاً حساب‌هایی که اسپرد پایینی دارند، شامل پرداخت کمیسیون می‌شوند. در بروکر آمارکتس فقط روی حساب ECN شما ملزم به پرداخت کمیسیون برای معاملات خود هستید:

  • کمیسیون حساب ECN به میزان ۲.۵دلار یا ۲.۵ یورو در هر ۱ لات در هر طرف معامله است که هنگام باز کردن معامله اعمال می‌شود.
  • در باقی حساب‌ها، هیچ کمیسیونی بابت معاملات جفت ارز و فلزات دریافت نمی‌شود.
بروکر آمارکتس دارای 4 حساب معاملاتی است که اسپرد آن‌ها به دو صورت محاسبه می‌شود، هم اسپرد ثابت و هم اسپرد شناور. اسپرد ثابت در حساب fix ارائه می‌شود و اسپرد حساب استاندارد و کریپتوی این بروکر به صورت شناور از 1.3 پیپ و اسپرد حساب ECN نیز از 0 پیپ به بالا است.

میزان اسپرد آمارکتس در سشن ها

در اسپرد شناور، عوامل بسیار متعددی وجود دارد که روی میزان آن‌ها تاثیر می‌گذارد، از نوع حساب گرفته تا نماد معاملاتی. اما یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی میزان اسپرد، سشن معاملاتی است. سشن ها همان زمان‌های باز و بسته شدن بازار در مناطق جغرافیایی خاص هستند. زمانی که بازار در سشن آسیا یا اقیانوسیه قرار دارد، به دلیل حجم پایین و تاثیرگذاری کم این مناطق، اسپرد ها به شدت افزایش پیدا می‌کند، به نحوی که اکثر معامله‌گران جهان به هیچ وجه در این زمان‌ها ترید نمی‌کنند. 

اما زمانی که در بازار لندن و نیویورک قرار داریم، میزان اسپردها به شدت کاهش پیدا می‌کند و در حساب‌هایی مثل ECN ممکن است حتی به 0 نیز برسد. به همین دلیل میزان اسپرد شناور در بروکر Amarkets، وابستگی شدیدی به سشن‌های معاملاتی دارد.

چطور می‌توانیم این اسپرد را برگردانیم؟

همان‌طور که گفته شد، اسپرد یک هزینه معاملاتی است که شما برای هر معامله به کارگزاری پرداخت می‌کنید، اگر تریدهای شما زیاد باشد، در طول ماه میزان اسپردی که پرداخت کرده‌اید نیز به شدت افزایش خواهد یافت، بنابراین کارگزاری‌ها برای کمک و تشویق کاربران خود، طرحی را به نام کش بک یا ریبیت اجرا می‌کنند که به واسطه آن بتوانید بخش زیادی از اسپرد پرداختی را باز پس بگیرید. این کار کمک می‌کند هزینه معاملاتی‌تان کاهش پیدا کند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

آنچه در مقاله اسپرد بروکر آمارکتس خواندیم

در طول مقاله اسپرد بروکر آمارکتس متوجه شدیم که این کارگزاری دارای 4 نوع حساب معاملاتی مختلف است. حساب fix اسپرد ثابتی دارد و در طول روز میزان آن تغییر نمی‌کند، اما حساب معاملاتی کریپتو و استاندارد که شبیه به هم هستند، اسپرد شناوری از 1.3 به بالا دارند. 

در مقابل بهترین اسپرد در بروکر آمارکتس را حساب ECN دارد که میزان آن به صورت شناور از 0 شروع می‌شود. هرچند که اسپرد‌های شناور بنا به عوامل مختلفی چون سشن معاملاتی، نماد، اخبار، وضعیت بازار و … ممکن است به شدت متغیر باشند.

https://kodambroker.com/site-amarkets

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر آمارکتس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید