خانه > مقالات بروکر آمارکتس > آموزش حساب اسلامی در بروکر آمارکتس

آموزش حساب اسلامی در بروکر آمارکتس

در بروکر آمارکتس، حساب اسلامی به حسابی گفته می‌شود که شامل بهره شبانه نیست، به اصطلاح به این نوع حساب سواپ فری یا بدون سواپ نیز گفته می‌شود. شما در Amarkets می‌توانید حساب‌های استاندارد، فیکس یا ECN ای که باز کرده‌اید را به حساب سواپ فری تبدیل کنید؛ برای اطلاع از قوانین و شرایط حساب اسلامی در بروکر آمارکتس، ادامه مقاله را به صورت کامل بخوانید.

حساب اسلامی بروکر آمارکتس

حساب اسلامی چیست؟

وقتی که یک معامله بیش از یک روز باز می‌ماند و اصطلاحاً نیمه شب باز است، شامل سواپ یا بهره شبانه می‌شود. بسیاری از کاربران مسلمان به دلیل قوانین دینی خود، نمی‌خواهند که سواپ دریافت یا پرداخت کنند به همین دلیل علاقه دارند تا حساب آن‌ها بدون سواپ باشد. به این نوع حساب، حساب اسلامی میگویند. حالا که متوجه شدید حساب اسلامی چیست؟ و چه کاربردی دارد، ما در ادامه شرایط ایجاد حساب اسلامی در بروکر Amarkets را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آمارکتس

اگر می‌خواهید در بروکر آمارکتس یک حساب اسلامی داشته باشید، باید چند مرحله را انجام دهید، ابتدا لازم است یک حساب از نوع حساب استاندارد، حساب ECN یا حساب فیکس ایجاد کنید. پول به حسابتان واریز کنید تا فعال شود، سپس اگر شما مسلمان هستید و میخواهید بهره شبانه ای دریافت یا پرداخت نکنید، در کابین شخصی خود می‌توانید از طریق ارسال تیکت به پشتیبانی، درخواست تبدیل شدن حسابتان به حساب اسلامی را بدهید. کارشناسان بروکر آمارکتس شرایط را بررسی می‌کنند و در نهایت با درخواست شما موافقت خواهند کرد.

ایجاد حساب اسلامی در بروکر آمارکتس
آموزش ایجاد حساب اسلامی در بروکر آمارکتس

در نظر داشته باشید که اگر حساب معاملاتی شما از نوع حساب CRYPTO باشد، امکان تبدیل آن به حساب اسلامی وجود ندارد.

ایجاد حساب سواپ فری در آمارکتس

همان‌طور که گفتیم برای ایجاد حساب سواپ فری باید یکی از سه نوع حساب استاندارد، FIX یا ECN را ایجاد کرده و سپس درخواست آن را به پشتیبانی ارائه کنید. نکته بسیار مهم این است که سرویس Swap-free روی ارزهای رمزپایه، سهام، شاخص‌ها، کالاها و اوراق قرضه اعمال نمی‌شود.

نکات و قوانین مهم برای حساب اسلامی در آمارکتس

برای اینکه بدانید شرایط کامل حساب اسلامی چیست، بروکر آمارکتس یک موافقت‌نامه حساب اسلامی ایجاد کرده است که مهم‌ترین قوانین آن به شرح زیر است:

  • حساب اسلامی روی حساب‌های فیکس، استاندارد و ECN  قابل اجرا است.
  • شرایط معاملاتی اعمال شده بر حساب‌های اسلامی همان شرایط حساب‌های فیکس، استاندارد و ای سی ان هستند، با این تفاوت که حساب‌های معاملاتی اسلامی سوآپ نداشته یا هزینه مازاد برای ابزارهای فارکس و فلزات ندارند. (بدون سوآپ)
  • سرویس Swap-free روی ارزهای رمزپایه، سهام، شاخص‌ها، کالاها و اوراق قرضه اعمال نمی‌شود.
  • لیست ابزارهای معاملاتی قابل معامله در حساب‌های اسلامی ممکن است از لیست ابزارهای معاملاتی قابل معامله برای حساب‌های استاندارد متفاوت باشند. (ابزارهای کمتری دارند)
  • اگر در دوره محاسبه بازپرداخت سود حاصل از محاسبه، سوآپ روی حساب مشتری می‌توانست واریز شود و حساب معاملاتی مشتری در گروه حساب‌های اسلامی بوده، مشتری حق درخواست هیچگونه بازپرداخت سود را نخواهد داشت.
  • در صورتی که شرکت به طور مستقیم یا غیرمستقیم شاهد باشد که مشتری شرایطی که شامل حساب‌های اسلامی می‌شود را نقض کرده است، مانند سود کردن از تفاوت در نرخ سودها ولی نه محدود به آن، در حالی که بیشتر معاملات سوآپ منفی دارند، یا سایر فعالیت‌های جعلی، شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب مشتری را در هر لحظه و بدون هیچ تذکر و دلیلی از گروه اسلامی به گروه حساب‌های فیکس یا استاندارد بازگرداند.
  • حساب‌های اسلامی نمی‌توانند در هیچ برنامه بونوس و جوایزی که توسط شرکت انجام می‌پذیرند شرکت داده شوند.

موارد بالا جز قوانین اصلی هستند که هنگام تبدیل حساب خود به حساب اسلامی، باید با آن موافقت کنید و این موافقت به معنای پذیرش و انعقاد قرارداد حساب اسلامی است.

بروکر آمارکتس امکان ایجاد حساب اسلامی را برای حساب‌های معاملاتی فیکس، استاندارد و ECN ایجاد کرده است. حساب اسلامی به حسابی گفته می‌شود که هنگام باز ماندن یک ترید بیش از یک روز، به آن بهره شبانه یا سواپ تعلق نمی‌گیرد.

آنچه در مقاله حساب اسلامی بروکر آمارکتس خواندیم

همانطور که در مقاله حساب اسلامی بروکر آمارکتس خواندیم، این کارگزاری امکان تبدیل همه حساب‌های خود به‌جز حساب CRYPTO به حساب اسلامی را بدون هیچ‌گونه محدودیتی دارد. به این معنا که شما محدود به استفاده از حساب سواپ فری برای یک مدت خاص نخواهید بود.

به صورت کلی به حسابی که بهره شبانه یا سواپ به آن تعلق نمی‌گیرد، حساب اسلامی گفته می‌شود. شما باید اثبات کنید که مسلمان هستید و هرگونه سو استفاده و تخلف از این حساب، منجر به لغو قرارداد و بسته شدن معاملات باز شما خواهد شد.

https://kodambroker.com/site-amarkets

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اخبار بروکر آمارکتس

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران