خانه > پراپ در فارکس > مقدار سود پراپ تریدینگ چقدر است؟

مقدار سود پراپ تریدینگ چقدر است؟

در چند سال گذشته همکاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تریدرهای حرفه‌ای در قالب سیستم‌های پراپ تریدینگ به شدت گسترش داشته است. این سیستم نیاز دو طرف را برطرف می‌کند و مسیری را فراهم می‌کند تا هم معامله‌گر و هر سرمایه‌گذار پراپ بتوانند از آن کسب سود کنند. ما در این مقاله قصد داریم میزان سود معامله‌گران از شرکت‌های پراپ تریدینگ را مورد بررسی قرار دهیم، تا پایان این مطلب با ما همراه شوید.

مقدار سود پراپ

پراپ چیست؟

به زبان ساده، پراپ (Prop) به سیستمی گفته می‌شود که در آن شرکت‌های سرمایه‌گذاری، پولی را در اختیار تریدرهای حرفه‌ای که سرمایه لازم ندارند قرار می‌دهند، تا تریدرها با معاملات خود بتوانند سود کسب کنند و در نهایت این سود بین دو طرف تقسیم شود.

پراپ
پراپ (نوعی روش تامین سرمایه برای معامله)

حالا که فهمیدید پراپ چیست؟ باید بدانید معمولاً پراپ‌ها یک تست دارند که از طریق آن می‌توانند تریدرهای حرفه‌ای را شناسایی کنند.

تریدرهای با استعداد و حرفه‌ای می‌توانند با دریافت سرمایه از شرکت‌های پراپ تریدینگ، بدون نیاز به ریسک روی سرمایه خودشان از فارکس سود کسب کنند و بین 70 تا 90% سود به دست آمده را به عنوان کارمزد از شرکت پراپ تریدینگ دریافت نمایند.

شرکت های پراپ چطور عمل می‌کنند؟

سیستم کاری شرکت‌های پراپ به این صورت است که، آن‌ها معمولاً پلن‌هایی را در وب سایت خود دارند، مثلاً پلن حساب 5000 دلاری تا حساب‌هایی بالای 100 هزار دلار. یک معامله‌گر زمانی که وارد سایت می‌شود می‌تواند یکی از پلن‌ها را بسته به شرایط خود انتخاب کند، سپس با پرداخت پولی اندک، پلن برای او فعال می‌شود. حالا معامله‌گر باید در تست چند مرحله‌ای وب سایت شرکت کند. معمولاً تست‌ها به این صورت هستند که میزان حد سود، حد ضرر روزانه و کلی، دراودان، زمان و قوانین مشخصی دارند که باید از جانب معامله‌گر رعایت شود.

اگر تریدر بتواند تست را پشت سر بگذارد، پول آن پلن (مثلاً 100 هزار دلار) در یک حساب واقعی به او داده می‌شود و تریدر می‌تواند با آن به معامله بپردازد. سپس سود ماهانه‌ای که تریدر کسب می‌کند بین او و شرکت پراپ به صورت درصدی تقسیم می‌شود.

تریدرها چه میزان سود می‌توانند از سیستم پراپ به دست بیاورند؟

واقعیت این است که میزان سود شما به توانایی خودتان و حسابی که دارید بستگی دارد، بیایید یک مثال را با هم بررسی کنیم. فرض کنیم شما به عنوان یک تریدر یک حساب 100 هزار دلاری فاند دارید و می‌خواهید محاسبه کنید که تا چه میزان می‌توانید سود کنید:

  • بالانس حساب 100.000$
  • میانگین سود 5%
  • تقسیم سود 70% برای تریدر

در این صورت شما می‌توانید در ماه 5% میانگین سود، چیزی در حدود 3500 دلار سود کسب کنید. البته همان‌طور که گفتیم میزان سود شما بسته به توانایی معامله‌گری و درصد تقسیمی بین شما و شرکت پراپ دارد.

آنچه در مقاله مقدار سود پراپ تریدینگ خواندیم

همان‌طور که در این مقاله خواندید، تریدرهای حرفه‌ای می‌توانند بدون کوچکترین ریسک ممکنی روی پول خود، به راحتی با قبول شدن در تست شرکت‌های پراپ، از این وب سایت‌ها سرمایه اولیه معامله‌گری را کسب نمایند. میزان سودی که شما به عنوان یک تریدر می‌توانید کسب کنید نیز به میزان درصد موفقیت شما در معاملات بستگی دارد.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران