خانه > پراپ در فارکس > مقایسه پراپ ترید فاند و پراپی

مقایسه پراپ ترید فاند و پراپی

از آنجایی که دسترسی و استفاده از پراپ تریدینگ‌های خارجی برای کاربران ایرانی تا حدودی سخت شده است، چند شرکت نسبتاً تازه تاسیس پراپ ایرانی فعالیت خود را در این زمینه آغاز نموده‌اند. ما در این مقاله دو پراپ بسیار مشهور ایرانی به نام پراپ ترید فاند و پراپی را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهیم داد و باهم مقایسه می‌کنیم تا شما بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که کدام پراپ فرم برای شما مناسب است.

پراپ ترید فاند و پراپی

پراپ چیست؟

پراپ یا پراپ تریدینگ به سیستمی گفته می‌شود که در آن شرکت‌های سرمایه‌گذاری، تریدرهای حرفه‌ای را شناسایی کرده و سرمایه اولیه بزرگی برای معامله در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

پراپ تریدینگ چیست؟
پراپ در واقع سیستمی است که در آن شرکت‌های سرمایه‌گذاری، تریدرهای حرفه‌ای را شناسایی می‌کنند.

در واقع این شرکت‌ها با طراحی چالش‌های معامله‌گری سطح تریدرها را سنجیده و اگر تریدر بتواند تست را پاس کند، می‌تواند یک سرمایه بزرگ برای معامله کردن به دست بیاورد. عموماً در پراپ درصد سود تقسیمی بین معامله‌گر و شرکت بیش از ۷۰% برای تریدر است.

مقایسه ثبت نام در ترید فاند و پراپی

هر دوی این سایت‌ها روال ثبت نام بسیار ساده و شبیه به هم را دارند، پس از این نظر نمی‌توان اختلاف خاصی بین آن‌ها مشاهده کرد. در هر جز پراپ‌های ایرانی هستند و به کاربران داخل کشور خدمات ارائه می‌دهند، همچنین برای اینکه به کلیه امکانات این دو سایت دسترسی داشته باشید باید بعد از ثبت نام در هر دو سایت احراز هویت را انجام دهید.

مقایسه اعتبار ترید فاند و پراپی

یک مسئله مهم امنیت و اعتبار پراپ فاندینگ است. به هرحال برای اینکه یک پلن را در هر پراپ انتخاب کنید باید مبلغی پول پرداخت نمایید و بعد از موفقیت در پاس کردن چالش، باید مطمئن باشید که حساب به شما داده می‌شود. پس بیایید از نظر اعتبار این دو پراپ را بررسی کنیم:

  • اعتبار پراپ ترید فاند: شرکت پراپ ترید فاند دارای مجوز رگولاتوی FSRC است و در کشور دبی به ثبت رسیده و مجوز فعالیت دارد، همچنین آدرس و شماره تماس دفتر فیزیکی آن در دبی موجود است که نشان گ‌دهنده اعتبار نسبتاً مناسب پراپ ترید فاند است.
  • اعتبار پراپی: شرکت پراپی در سال ۱۴۰۱ راه اندازی شده و به ادعای سایت آن یک شرکت بین‌المللی است، اما تصویر یا شماره از ثبت شرکت یا نامی از مجوز آن در وب سایت رسمی خود شرکت پراپی نیامده است. با این حال، تجربه کاربران در کار کردن با پراپی تا امروز مثبت بوده است.

در نتیجه می‌توان گفت که شرکت پراپ ترید فاند از اعتبار بالاتری نسبت به شرکت پراپی برخوردار است و قابل اطمینان‌تر است.

ارائه چالش رایگان در پراپ ترید فاند و پراپی

هر دو شرکت در این قسمت وضعیت برابری دارند، یعنی شما می‌توانید از هر دو چالش رایگان بدون پرداخت پول برای تست وضعیت و عملکرد آن‌ها دریافت کنید.

مقایسه هزینه چالش ها در پراپی و پراپ ترید فاند

یکی از مهم‌ترین مسائل که در این دو پراپ باید باهم مورد مقایسه قرار بگیرد، هزینه باز کردن یک حساب پراپ است به همین دلیل در دو جدول این مسئله را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

هزینه پلن ها در پراپی:

همانطور که می‌بینید پراپی دارای ۴ پلن ۵۰۰۰، ۱۰۰۰۰، ۲۵۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلاری است که هزینه کمترین هزینه ۶۵ و بیشترین ۲۹۹ دلار است.

پلن ها۵۰۰۰$۱۰۰۰۰$۲۵۰۰۰$۵۰۰۰۰$
خرید پلن۶۵$۸۵$۱۴۹$۲۹۹$

هزینه پلن ها در پراپ ترید فاند:

در این پراپ نیز پلن ها از ۷۵۰۰۰، ۱۵۰۰۰۰، ۳۰۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ دلار وجود دارد که از ۱۹۰ دلار تا ۹۵۰ دلار برای پرداخت آن باید هزینه کنید.

پلن ها۷۵۰۰۰$۱۵۰۰۰۰$۳۰۰۰۰۰$۵۰۰۰۰۰$
خرید پلن۱۹۰$۳۵۰$۶۵۰$۹۵۰$

 

زمانی که می‌خواهیم هزینه‌های دو پراپ را مورد مقایسه قرار دهیم باید بدانیم که شرکت پراپی را با کمترین میزان پرداختی یعنی ۶۵ دلار می‌توانید ایجاد کنید، که شاید برای افرادی که نمی‌خواهند هزینه زیادی کنند، مناسب است. اما اگر بخواهیم به نسبت این مسئله را بسنجیم اتفاقاً هزینه‌های شرکت پراپی بالاتر است، برای مثال شما حسب ۵۰ هزار دلاری را در این شرکت باید با پرداخت ۲۹۹ دلار باز کنید در حالی که در شرکت پراپ ترید فاند پلن ۷۵۰۰۰ دلاری را با ۱۹۰ دلار پرداختی ایجاد می‌کنیم. پس در کل نسبت به سرمایه بالایی که پراپ ترید فاند به شما ارائه می‌دهد، هزینه پرداختی برای چالش‌های آن بسیار کمتر است.

سایت پراپی و پراپ ترید فاند هر دو از معتبرترین وب سایت‌های پراپ در ایران هستند که با شرایط متفاوت اما نزدیک به هم در حال ارائه خدمات پراپ فاندینگ به کاربران ایرانی می‌باشند.

مقایسه پلن ها در پراپ ترید فاند و پراپی

قطعاً مهم‌ترین بخش در پراپ ها پلن های آن‌هاست، هرپراپی که بتواند پلن های ساده‌تر با قوانین آسانتری را به کاربران ارائه کند برای تریدرها مناسب‌تر است. پس بیایید باهم پلن های این پراپ ها را باهم بررسی کنیم:

پلن های پراپ ترید فاند:

پلن ها75000$150000$300000$500000$
دراودان مجاز روزانه3750$7500$15000$25000$
دراودان مجاز کل7500$15000$30000$50000$
هدف کسب سود7500$15000$30000$50000$
حداکثر زمان چالش30 روز30 روز30 روز30 روز
حداکثر زمان پذیرش60 روز60 روز60 روز60 روز
پلتفرممتاتریدر 4/5متاتریدر 4/5متاتریدر 4/5متاتریدر 4/5
پلن ها75000$150000$300000$500000$

 

پلن های پراپی:

پلن ها5000$10000$25000$50000$
مدت زمان مرحله اول30 روز30 روز30 روز30 روز
مدت زمان مرحله دوم60 روز60 روز60 روز60 روز
حد ضرر روزانه5%5%5%5%
حد ضرر کلی12%12%12%12%
تارگت سود اول8%8%8%8%
تارگت سود دوم4%4%4%4%
حداقل روزهای ترید5 روز5 روز5 روز5 روز

 

همانطور که مشاهده می‌کنید در هر دو پراپ، حد ضرر روزانه 5% است، اما پراپی حد ضرر کلی 12% دارد در حالی که این عدد در پراپ ترید فاند 10% است. همچنین تارگت‌ها در سایت پراپی 8% است، اما تارگت ها در پراپ فاند 10% است. از نظر زمان چالش هم هردو مرحله اول 30 روزه و مرحله دوم 60 روزه دارند. تارگت مرحله دوم پراپی 4% است در حالی که تارگت مرحله دوم پراپ فاند 5% است. بنابراین از نظر شرایط و جزئیات پلن می‌توان گفت سایت پراپی وضعیت ساده‌تر و بهتری را باب میل تریدرها فراهم کرده است.

پلن پراپ پراپی
پراپی حد ضرر کلی 12% دارد.

البته از نظر تنوع پلن ها می‌توان رأی را به سایت پراپ ترید فاند داد، در این سایت چند مدل پلن دیگر مانند پلن جک پوینت، ریسک پلاس و رولت وجود دارد که کمک می‌کند تا تنوع پلن ها بسیار بالاتر برود.

البته سایت پراپی هم یک مدل پراپ جذاب دیگر به نام جت جامپ دارد که نیاز به گذراندن چالش در آن ندارید، یعنی فقط کافی است به حد سود مشخص شده برسید تا بتوانید سود خود را برداشت کنید و از ابتدا یک حساب واقعی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مقایسه تقسیم سود در پراپ ترید فاند و پراپی

در پراپ ترید فاند نهایت تقسیم سود 80% برای معامله‌گر است، این درحالیست که در سایت پراپی تقسیم سود را می‌توانید تا نهایت 90% به نفع معامله‌گر بالا ببرید که از این نظر می‌توان گفت سایت پراپی در وضعیت بهتری قرار دارد.

مقایسه حداکثر سرمایه پرداختی در پراپ ترید فاند و پراپی

حداکثر سرمایه پرداختی در پراپ ترید برای یک معامله‌گر می‌تواند تا 2 میلیون دلار افزایش پیدا کند اما برای افرادی که در پراپی ثبت نام می‌کنند نهایتاً می‌توانند این میزان را تا 1 میلیون دلار بالا برود. پس در این بخش می‌توان گفت وضعیت سایت پراپ ترید فاند بهتر است.

مقایسه پلتفرم و بروکر در پراپ ترید فاند و پراپی

هردوی این وب سایت‌ها به شما متاتریدر 4 و 5 را برای معامله کردن ارائه می‌کنند اما سایت پراپی سیستم ویژه خود را دارد و نیاز نیست شما یک بروکر را برای اتصال انتخاب کنید. اما وب سایت پراپ ترید فاند به شما اجازه می‌دهد تا یک بروکر از میان xbt، fxcm، Forex.com، icmarkets و … را انتخاب نمایید.

آنچه در مقایسه پراپ ترید فاند و پراپی خواندیم:

به طور کلی در پایان می‌توان نتیجه گرفت که هردو سایت پراپ از کیفیت قابل قبول و تا حد زیادی نزدیک به هم برخوردار هستند. تفاوت عمده و چندان قابل توجهی بین این دو وجود ندارد. اگر می‌خواهید مبالغ بالاتری را به عنوان سرمایه دریافت کنید می‌توانید از پراپ ترید فاند استفاده کنید و اگر مبلغ پایین را می‌خواهید پرداخت کنید تا یک حساب با بالانس خوب به شما داده شود پیشنهاد می‌کنیم از پراپی استفاده کنید. شرایط پراپی آسان‌تر از پراپ ترید فاند است اما اعتبار پراپ ترید فاند بیشتر است.

سوالات متداول
کمترین هزینه برای دریافت چالش در پراپ ترید فاند چقدر است؟
در سایت ترید فاند با پرداخت 190 دلار می‌توانید چالش 75000 دلاری دریافت کنید که بسیار متناسب است.
کمترین هزینه برای دریافت چالش در پراپی چقدر است؟
در شرکت پراپی با پرداخت 65 دلار می‌توانید یک حساب 5000 دلاری ایجاد کنید.
قوانین پراپ ترید فاندینگ بهتر است یا پراپی؟
به طور کلی قوانین پراپی برای تریدرها تا حدودی می‌توان گفت که ساده‌تر است چون تارگت و حد دراودان معقول‌تری دارد.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران