خانه > پراپ در فارکس > پراپ بدون محدودیت زمانی + پراپ فرمی که محدودیت زمانی ندارد

پراپ بدون محدودیت زمانی + پراپ فرمی که محدودیت زمانی ندارد

برخی از شرکت‌های پراپ فاندینگ که چالش‌های مختلفی برای کاربران طراحی می‌کنند، حساب‌های بدون محدودیت زمانی نیز ارائه می‌دهند. پراپ بدون محدودیت زمانی به پراپی گفته می‌شود که در قوانین چالش محدودیت زمانی برای رسیدن به هدف مد نظر پراپ در نظر گرفته نشده است. این کار کمک می‌کند تا تریدر نگران تمام شدن زمان چالش نباشد. ما در این مقاله پراپ های بدون محدودیت زمانی را به شما معرفی خواهیم کرد.

حساب پراپ بدون محدودیت زمانی چیست؟

پراپ فاندینگ به شرکت‌هایی گفته می‌شود که سرمایه اولیه بزرگی را در اختیار تریدرهای حرفه‌ای قرار می‌دهد تا بتوانند با آن معامله کنند. البته معامله‌گران برای دریافت این مبلغ باید حتماً یک چالش معامله‌گری که توسط شرکت طراحی شده است را بگذرانند. چالش‌ها معمولاً دارای محدودیت‌هایی مانند حداقل حد سود، حد ضرر روزانه، دراودان کلی، زمان و… هستند.

حساب بدون محدودیت زمانی چیست؟

در برخی از پراپ‌ها نیز چالش‌هایی وجود دارد که محدودیت زمانی ندارد، یعنی هدف فقط این است که شما به حد نصاب تعیین شده برسید، اما هیچ محدودیت زمانی برای آن مشخص نکرده‌اند. معمولاً تریدرهایی که در چالش پراپ فاندینگ‌ها شرکت می‌کنند، با مشکل تمام شدن زمانشان روبه‌رو می‌شوند. این مدل چالش‌های بدون محدودیت زمانی کمک می‌کند تا دیگر تریدر استرس زمان را نداشته باشد. برای مطالعه بیشتر راجب پراپ می‌توانید مقاله پراپ چیست؟ را مطالعه کنید.

دلایل انتخاب حساب پراپ بدون محدودیت

شاید برایتان سؤال باشد که چرا مهم است پراپ بدون چالش زمانی انتخاب کنید. مسئله اینجاست که بازار همیشه روزهای خوب ندارد، در برخی از روزها یا حتی هفته‌ها ممکن است شرایط معامله در بازار بد باشد و شما نتوانید ترید کنید. اگر شما یک چالش بدون محدودیت زمانی داشته باشید فشار و استرس ناشی از تمام شدن وقت را ندارید و به راحتی می‌توانید روزهایی که بازار مناسب نیست ترید نکنید. اما چالش‌هایی که دارای محدودیت زمانی هستند باعث می‌شوند تا فشار زمانی باعث شود شما مجبور به معامله حتی در بدترین شرایط بازار باشید.

پراپ بدون محدودیت زمانی به پراپ هایی گفته می‌شود که هیچ حد زمانی (مثلاً:30 روز) برای گذراندن چالش برای شما قائل نیستند و شما در هر زمان که بتوانید چالش را با موفقیت پاس کنید، حساب اصلی را دریافت خواهید کرد.

مزایا و معایب حساب پراپ بدون محدودیت

داشتن حساب بدون محدودیت زمانی هیچ عیبی ندارد و اتفاقاً تماماً مزیت است، زیرا شما بدون کوچک‌ترین فشار و استرسی می‌توانید معاملات خود را انجام دهید. زمانی که بازار مناسب معامله نیست یا خودتان در شرایط خوبی قرار ندارید، مشکلی نیست! محدودیت زمانی شما در این حساب‌ها به پایان نمی‌رسد و به راحتی امکان معامله کردن و موفقیت در چالش را بدون محدودیت زمانی خواهید داشت.

معرفی پراپ فرم‌های بدون محدودیت

اگر شما هم می‌خواهید از پراپ های بدون محدودیت استفاده کنید، ما فهرستی از این پراپ ها را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد:

 1. پراپ Willis Capital؛
 2. پراپ Funded Next؛
 3. پراپ Funding pips؛
 4. پراپ Surge Trader.

در ادامه به بررسی بیشتر پراپ فرم های بدون محدودیت می‌پردازیم:

پراپ Willis Capital:

این پراپ جذاب هیچ محدودیت زمانی برای معامله‌گران قائل نیست و فقط باید بتوانید با رعایت قوانین در هر زمانی که می‌توانید به هدف سود مد نظر برسید. چالش‌های این پراپ به شرح زیر است:

 • چالش SkillCheck Standard؛
 • چالش SkillCheck Expedited؛
 • چالش SwiftTrade.

نکته جذاب این پراپ در این است که هزینه پرداختی برای چالش‌ها را حتی می‌توانید اقساطی پرداخت کنید.

پراپ Funded Next:

پراپ  Funded next که در مارس 2022 ثبت شد، اما دوسال قبل از افتتاح رسمی در حال کار بوده است. پراپ فاندد نکست چهار برنامه مختلف را برای انتخاب ارائه می‌دهد:

 • مدل چالش ستاره‌ای دو مرحله‌ای؛
 • مدل چالش تک مرحله‌ای استلار؛
 • مدل ارزشیابی؛
 • مدل اکسپرس.

تقسیم سود در این پراپ بسته به نوع حساب و سطح مقیاسی که در آن هستید، بین 65٪ تا 90٪ است، اما نکته مهم آن نداشتن محدودیت زمانی برای پاس کردن چالش‌هاست.

پراپ Funding pips:

پراپ فاندینگ پیپز (Funding pips) که به دلیل فاصله پرداخت 5 روزه و کارمزد ارزیابی پایین خود شناخته شده است، از زمان ثبت خود در آگوست 2022 به طیف گسترده‌ای از معامله‌گران خدمات ارائه کرده است.

بر اساس اندازه حسابی که می‌خواهید خریداری کنید، هزینه چالش غیرقابل استرداد از شما دریافت می‌شود و دو مرحله ارزیابی را پشت سر می‌گذارید تا به ترتیب 8% و 5% سود کسب کنید و پس از آن یک حساب سرمایه‌گذاری شده به شما داده می‌شود. برخی از چالش‌های پراپ فاندینگ پیپس بودن محدودیت زمانی است. بسته به نوع چالش تریدر بین 80 تا 90 درصد سود دریافت می‌کنید و پرداخت هر پنج روز یکبار انجام می‌شود و پرداخت‌ها به سرعت در عرض سه ساعت پس از درخواست پردازش می‌شوند.

پراپ Surge Trader:

این شرکت که در سال 2021 تاسیس شده است. پس از ثبت نام، انتخابی از شش نوع حساب مختلف با هزینه از 250 تا 6500 دلار و بالانس‌های حساب از 25000 دلار تا 1000000 دلار در دسترس است. اما اگر، اگر موفق به امتحان گذراندن چالش نشدید، برای خرید چالش جدید 20٪ تخفیف در دسترس است.

پراپ Surge Trader
پراپ Surge Trader که در سال 2021 تاسیس شده است.

در این پراپ شما 75 درصد از سود را دریافت می‌کنید، با این حال، این میزان را می‌توان تا 90 درصد افزایش داد. نکته مثبت این پراپ در این است که شما در برخی از چالش‌های آن محدودیت زمانی برای گذراندن چالش ندارید و بدون هیچ استرسی می‌توانید فقط به کسب هدف سود فکر کنید.

اگر شما به دنبال پراپ فرمی هستید که چالش نداشته باشد به مقاله پراپ فرم های بدون چالش مراجعه کنید.

آنچه در مقاله پراپ بدون محدودیت زمانی خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندید، پراپ فاندینگ‌ها به شرکت‌هایی گفته می‌شود که با طراحی چالش‌های مختلف که قوانین خاص خود را دارند، در پی پیدا کردن معامله‌گران حرفه‌ای هستند تا سرمایه لازم را در اختیار آنان قرار دهند و به سود برسند. یکی از قوانین معمول این چالش‌ها، زمان است. بیشتر چالش‌ها به اینگونه هستند که باید طی یک زمان محدود به هدف سودی که در چالش تعیین شده برسید. اما در این بین پراپ های بدون محدودیت زمانی نیز وجود دارند، یعنی این پراپ‌ها هیچ زمانی را تعیین نکرده‌اند تا معامله‌گر در شرایط عادی و بدون فشار زمانی بتواند بهترین معاملات ممکن را برای خود انجام دهد.

سوالات متداول
چالش بدون محدودیت زمانی چیست؟
چالش یا پراپ بدون محدودیت زمانی به پراپ هایی گفته می‌شود که هیچ حد و محدودیت زمانی برای پاس کردن چالش را ندارد.
پراپ فاندینگ چیست؟
پراپ به سیستمی گفته می‌شود که در آن شرکت‌هایی با طراحی چالش معاملاتی، تریدرها را ارزیابی کرده و در صورت موفقیت تریدر به آنها بالانس بالایی برای معامله پرداخت می‌شود.
قوانین چالش‌ها شامل چه مواردی است؟
هر چالش قوانین خاص خود را دارد، اما اکثراً دارای قوانینی چون هدف سود، حد ضرر، دراودان، قوانین ممنوعیت‌های معاملاتی، حد ضررهای ماهانه و … است.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران