خانه > تحلیل USDCAD > معرفی جفت ارز USD/CAD

معرفی جفت ارز USD/CAD

جفت ارز USDCAD در واقع نماد معاملاتی دلار آمریکا (USD) در برابر دلار کانادا (CAD) است. قیمت نشان داده شده در این نماد تعیین می‌کند که برای خرید 1 دلار آمریکا چقدر باید دلار کانادا پرداخت کنید. در این نماد نرخ برابری این دو ارز تعیین می‌شود.

نماد معاملاتی دلار آمریکا به دلار کانادا

معامله USDCAD در فارکس

USDCAD یکی از نقد شونده ترین و مهم‌ترین جفت ارزهای بازار فارکس است که با نام مخفف Loonie نیز شناخته می‌شود. به طور تاریخی همیشه دلار آمریکا ارزش بالاتری از دلار کانادا دارد و معمولاً میزان این اختلاف حفظ می‌شود.

نماد معاملاتی دلار آمریکا به دلار کانادا در فارکس
نماد معاملاتی دلار آمریکا به دلار کانادا در فارکس (USDCAD)

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی نرخ USDCAD، نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و همچنین بانک مرکزی کانادا BoC است. برای مشاهده نمودار بروی قیمت لحظه‌ای و چارت تکنیکال دلار آمریکا به دلار کانادا در فارکس کلیک کنید.

USDCAD را چگونه ترید کنیم؟

برای ترید USDCAD بخصوص معاملات بلند مدت، باید به فاکتورهای اقتصادی مهمی توجه کنید. برای مثال همان‌طور که در بالا گفته شد نرخ بهره هر دو بانک مرکزی می‌تواند تاثیر فراوانی روی آن داشته باشد. همچنین از آنجا که اقتصاد کانادا به شدت وابسته به صادرات نفت است، قیمت نفت می‌تواند روی ارزش CAD تاثیر زیادی داشته باشد.

USDCAD جفت ارز مهمی در بازار فارکس است که تشکیل شده از دلار آمریکا (USD) در برابر دلار کانادا (CAD) است. این نماد نرخ برابری ارزش دلار آمریکا در برابر دلار کانادا را مشخص می‌کند.

ریسک های معاملات USDCAD در فارکس

جفت ارز USDCAD یکی از نمادهای معاملاتی مناسب و با ریسک پایین در بازار فارکس محسوب می‌شود و نمی‌توان آن را در دسته جفت ارزهای پر ریسک دانست. البته در زمان انتشار اخبار یا زمانی که بحران جهانی روی نماد نفت وجود دارد، معامله روی USDCAD پرخطر خواهد شد.

بهترین استراتژی برای ترید USDCAD

انتخاب نوع استراتژی برای ترید روی USDCAD کاملاً بسته به مدل سرمایه‌گذاری و ریسک‌پذیری فردی هر معامله‌گر دارد. اما بهترین استراتژی برای ترید USDCAD روشی است که تمامی شرایط فاندامنتال اقتصادی در آمریکا و کانادا را در نظر بگیرد و با تکیه‌بر شرایط تکنیکال و سنتیمنتال بازار بتواند معاملات ایمنی را ایجاد کند.

چارت ترید USDCAD

برای پیدا کردن نماد USDCAD باید وارد متاتریدر شوید، روی گزینه View کلیک کنید، گزینه Symbol را بزنید.

نماد معاملاتی دلار آمریکا به دلار کانادا در متاتریدر
فعالسازی نماد معاملاتی دلار آمریکا به دلار کانادا در متاتریدر

طبق تصویر بالا از بخش جستجو USDCAD را جستجو کنید تا نماد معاملاتی را پیدا کرده و بتوانید چارت آن را باز کنید.

تاثیر اخبار مختلف روی روند USDCAD

به طورکلی اخباری که از سوی فدرال رزرو منتشر شود یا خبرهایی که در رابطه با بازار نفت باشد می‌تواند تأثیر زیادی روی عملکرد بلند مدت و کوتاه مدت USDCAD بگذارد. اما روند تاریخی این جفت ارز نشان داده که فاصله ارزش این دو ارز به دلیل ساختار وابسته اقتصادی که به یکدیگر دارند، هیچ‌گاه در بلند مدت تغییر بزرگی نخواهد کرد.

حجم معاملات USDCAD در فارکس

برای اینکه از حجم واقعی معاملات روی جفت ارز USDCAD مطلع شوید می‌توانید به جدول زیر نگاه کنید:

زمانمیزان حجم
دوره فعلی:59632
میانگین حجم معاملات روزانه 5 روزه:183805
میانگین حجم معاملات روزانه 20 روزه:180161
میانگین حجم معاملات روزانه 50 روز:196985
میانگین حجم معاملات روزانه 100 روز:200303

ساعت معاملات USDCAD در فارکس

از آنجا که ساعت اصلی شروع بازار در ایالات‌متحده و کانادا بسیار نزدیک به هم است و اقتصاد کانادا وابستگی شدیدی به اقتصاد آمریکا دارد، بهترین زمان برای ترید روی نماد معاملاتی USDCAD، هنگام باز شدن بازار نیویورک است. سشن معاملاتی نیویورک در ساعت 16:30 دقیقه به وقت تهران، کار خود را شروع می‌کند و تا ساعت 12:30 شب باز است.

زمان معاملات USDCAD در فارکس

مسلماً بهترین سشن و ساعت معاملات روی جفت ارز USDCAD زمانی است که بازار آمریکا شروع به کار می‌کند. به وقت ایران از ساعت حدود 16:30 دقیقه هنگام باز شدن بازار نیویورک تا ساعت 00:30 است که شما می‌توانید روی USDCAD معامله انجام دهید. در این زمان کمترین اسپرد ممکن روی این نماد وجود خواهد داشت و روند اصلی این نماد مشخص می‌شود.

آنچه در مقاله USDCAD خواندیم

همان‌طور که در این مقاله خواندید، USDCAD جفت ارزی است که نرخ برابری بین دلار کانادا و دلار آمریکا را تعیین می‌کند. این نماد تا حد زیادی وابسته به قیمت نفت و آمارهای اقتصادی دو کشور است. قیمتی که روی این نماد مشاهده می‌کنید نشان می‌دهد که برای خرید 1 دلار آمریکا باید چند دلار کانادا پرداخت کنید.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران