خانه > تحلیل Silver > نقره در فارکس

نقره در فارکس

Silver یا نقره، یکی دیگر از فلزهای گران‌بهاست که در بازار فارکس با نماد XAG/USD شناخته می‌شود. این نماد نشان دهنده قیمت یک اونس نقره به دلار است. از آنجا که نقره نیز مانند طلا یکی از مهم‌ترین فلزات جهان است، بنابراین معاملات آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای آشنایی کامل با شرایط ترید روی نقره (Silver) با ما تا پایان مطلب همراه شوید.

تحلیل چارت نقره

معامله نقره در بازار فارکس

در بازار فارکس به طور معمول Silver و البته سایر فلزات گران‌بها، چون در برابر دلار معامله می‌شوند، معمولاً خلاف وضعیت دلار حرکت می‌کنند. یک قاعده نسبتاً کلی وجود دارد که هنگامی که ارزش دلار افزایش پیدا می‌کند، ارزش فلزات گران‌بها از جمله نقره کم می‌شود، و هنگامی که ارزش دلار کاهش میابد، باید انتظار داشته باشم که نقره رشد کند.

نماد معاملاتی نقره در فارکس
نماد معاملاتی نقره در فارکس (Silver)

به طور کلی نقره را نیز می‌توانیم مانند طلا در نظر بگیریم اما با میزان واکنش کمتر، یعنی همان‌طور که طلا به اتفاقات سیاسی-ژئوپلیتیکی واکنش سریعی نشان می‌دهد، نقره نیز همین ویژگی را دارد اما با میزان واکنش کمتر. برای مشاهده نمودار بروی قیمت لحظه‌ای و چارت تکنیکال نقره در فارکس کلیک کنید.

چارت ترید نقره

برای مشاهده چارت نقره همان‌طور که گفته شد باید نماد نقره یا XAG/USD را از پلتفرم معاملاتی پیدا کنید.

نمودار معاملاتی نقره در فارکس
نمودار معاملاتی نقره در فارکس

روی متاتریدر نقره در برابر دلار نوشته شده است اما پلتفرم‌های دیگری مانند تریدینگ ویو از نام Silver برای نمایش چارت نقره استفاده می‌کنند.

نقره با نماد XAG/USD در بازار فارکس شناخته می‌شود و شما در این نماد ارزش نقره را در برابر دلار معامله می‌کنید. مثلاً اگر قیمت روی 50 باشد یعنی هر یک اونس نقره 50 دلار قیمت دارد. این نماد در برخی پلتفرم‌ها با نام Silver نیز شناخته می‌شود.

معامله نقره در فارکس

اگر بخواهید روی Silver یا نقره در فارکس معامله کنید باید در متاتریدر خود ابتدا نماد XAG/USD را پیدا کنید. البته در برخی پلتفرم‌ها مانند تریدینگ ویو، این نماد به نام Silver نیز شناخته می‌شود. هنگام معامله روی نقره باید توجه داشته باشید که چند فاکتور مهم روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد که شامل موارد زیر است:

  • عرضه و تقاضا
  • میزان استخراج نقره
  • اخبار سیاسی-ژئوپلتیکی
  • نسبت طلا به نقره

پس هنگام تحلیل باید این موارد را در سیستم محاسباتی خودتان در نظر بگیرید.

ریسک های معاملات نقره در فارکس

به طور کلی معاملات روی نقره تا حدودی شبیه به معاملات طلا است با این تفاوت که دامنه نوسانات و حساسیت آن در شرایط خاص بازار بسیار کم‌تر است. اگر می‌خواهید ریسک‌های معامله روی نقره را کاهش دهید باید به صورت مدام وضعیت شرکت‌های تکنولوژی و صنایع بزرگ استفاده کننده از نقره را کنترل نمایید.

نقره را چگونه ترید کنیم؟

برای ترید Silver شما بعد از ثبت نام در یک کارگزاری، باید از پلتفرم معاملاتی خود نماد XAG/USD یا Silver را پیدا کرده و پس از تحلیل آن، می‌توانید روی چارت نقره ترید کنید. در نظر داشته باشید که برای ترید نقره حتماً شما نیاز به تحلیل فاندامنتال وضعیت اقتصادی و همچنین تحلیل تکنیکال چارت دارد. از آنجا که فلزات گران‌بها یک بازار امن در شرایط بحران جهانی محسوب می‌شود، پس احساسات معامله گران (سنتیمنتال) به شدت روی نقره تاثیر گذار است. در شرایط استیبل و در بلند مدت Silver نیز مانند طلا همیشه یک روند صعودی آرام را طی می‌کند.

بهترین استراتژی برای ترید نقره

نمی‌توان به طور قطع یک استراتژی مشخص برای ترید روی Silver ارائه کرد، چون هر معامله‌گری روش خاص خود را دارد اما بهترین استراتژی برای ترید نقره می‌توان روش‌های معاملات نوسانی و کوتاه مدت مانند اسکلپ کردن باشد. برای مشاهده بهترین بروکر برای اسکلپ میتوانید به مقاله آن مراجعه کنید.

تاثیر اخبار مختلف روی روند نقره

به طور کلی فلزات گران‌بها محلی امن برای سرمایه‌گذاری هستند. هر زمان که سرمایه‌گذاران در جهان احساس خطری از جانب مسائل سیاسی یا اقتصادی داشته باشند، به سرعت به خرید فلزات گران‌بها روی می‌آورند. شاید میزان نوسان SILVER به‌اندازه نوسان طلا در زمان اخبار نباشد، اما همچنان تأثیرپذیری خود را از خبر دارد. از آنجایی که نقره را در برابر دلار معامله می‌کنید، پس بنابراین هر خبر اقتصادی مهمی که روی دلار تأثیر زیادی داشته باشد، یا هر خبر سیاسی مانند جنگ، که امنیت سرمایه‌گذاری را تهدید کند، می‌تواند تأثیر زیادی روی قیمت نقره بگذارد.

حجم معاملات نقره در فارکس

حدود 56% از نقره استخراج شده در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد، یعنی بیش از نصف این عدد نشان می‌دهد که وضعیت تولید صنعتی در جهان به شدت روی حجم معاملات، درخواست و قیمت نقره تاثیرگذار است. نمی‌توان به صورت دقیق اعلام کرد که حجم معاملات نقره چقدر است اما اطلاعات مربوط به بورس فلزات لندن LME نشان می‌دهد که روزانه بیش از 170 میلیون اونس نقره معامله می‌شود.

ساعت معاملات نقره در فارکس

به طور کلی از آنجا که Silver و حتی طلا در برابر دلار معامله می‌شوند، پس بهترین سشن معاملاتی برای ترید کردن این فلزات گران‌بها، هنگام باز شدن بازار نیویورک است. اما چون بازار فلزات لندن یکی از تعیین‌کننده‌ترین بازارها در قیمت‌گذاری Silver است، پس بهترین زمان برای ترید روی XAG/USD از شروع سشن لندن یعنی ساعت 10:30 به‌وقت ایران تا پایان سشن لندن (همپوشانی لندن و نیویورک هم در این زمان می‌باشد) که درون سشن نیویورک نیز هست یعنی ساعت 18:30 می‌باشد.

آنچه در مقاله نقره در فارکس خواندیم

همان‌طور که در این مقاله خواندیم، نقره که با نام Silver یا نماد معاملاتی XAG/USD شناخته می‌شود، یک نماد از بخش فلزات گران‌بها است که در برابر دلار آمریکا مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت این نماد نشان دهنده قیمت یک اونس نقره است. به طور کلی همبستگی نقره با دلار کاملاً منفی است و هر زمان که ارزش دلار بالا برود، عموماً باید ارزش نقره کاهش پیدا کند. برای ترید نقره باید روی تحلیل فاندامنتال و سنتیمنتال بازار متمرکز شوید.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هزینه‌های معاملاتی خود را کاهش دهید و به درآمد تبدیل کنید.
همین حالا درخواست دریافت ریبیت خود را ثبت کنید