خانه > تحلیل Gold > تحلیل چارت طلا در ۱۰ آبان ۱۴۰۲

تحلیل چارت طلا در ۱۰ آبان ۱۴۰۲

طبق بررسی های بنده چارت انس جهانی طلا نماد XAUUSD در روند صعودی قرار گرفته که دلیل اصلی آن شروع جنگ بین غزه و اسرائیل است که معمولا در شرایط بحرانی مردم به سمت دارایی های همچون طلا، نقره روی می‌آورند که باعث حرکت صعودی قدرتمند در این نماد های معاملاتی میشود.

تحلیل چارت طلا در یک نوامبر

 

توضیحات چارت

 • نماد معاملاتی: XAUUSD
 • تایم فریم: روزانه
 • محدوده مهم تقاضا: ۱۶۱۵ و ۱۶۴۰
 • محدوده مهم عرضه: ۲۰۴۲ و ۲۰۶۲

تحلیل تایم فریم روزانه طلا در ۱۰ آبان

با توجه به بررسی که در تایم فریم روزانه طلا انجام دادم، قیمت پس از برخورد به محدوده تقاضای ۱۶۱۵ به سرعت به سمت محدوده عرضه ۲۰۶۲ حرکت کرده و بعد از برخورد به این سطح شروع به اصلاح قیمتی کرده و بعد از یک اصلاح کوچک باز این نمودار شروع به صعود کرد، دلیل اصلی این صعود شرایط اقتصادی ضعیف در جهان است که دلیل اصلی این اتفاق شروع جنگ بین غزه و اسرائیل است که باعث شده مردم به سمت فلزات گرانبها بروند. تحلیل من این است که طلا به احتمال زیاد باز به محدوده ۲۰۴۲ و ۲۰۶۲ برخورد کند.

 

مشخصات چارت

 • نماد معاملاتی: XAUUSD
 • تایم فریم: ۴ ساعته
 • محدوده مهم تقاضا: ۱۹۷۵ و ۱۹۸۰
 • محدوده مهم عرضه: ۲۰۴۲ و ۲۰۶۲

تحلیل تایم فریم چهار ساعته طلا در ۱۰ آبان

در تایم فریم ۴ ساعته ما در یک ترند یا روند صعودی بسیار قوی قرار داریم که همانطور که در تصویر بالا می‌بینید آخرین کانالی که ایجاد کرده است، یک کانال صعودی بسیار ضعیف است که کف و سقف ها با هم همپوشانی دارند. محدوده ۱۹۸۰ در واقع هم کف داینامیکی ما هست هم کف استاتیکی که اگر این کف شکسته بشود به محدوده تقاضا ۱۹۴۸ می‌رسد ولی اگر بتواند صعود خود را حفظ کند، محدوده مهم عرضه ناحیه ۲۰۴۲ است.

 

مشخصات چارت

 • نماد معاملاتی: XAUUSD
 • تایم فریم: ۱ ساعته
 • محدوده مهم تقاضا: ۱۹۷۵ و ۱۹۸۰
 • محدوده مهم عرضه: ۲۰۴۲ و ۲۰۶۲

تحلیل تایم فریم یک ساعته طلا در ۹ آبان

همانطور که در تایم فریم چهار ساعته دیدیم طلا در یک کانال ضعیف بود، و در تایم فریم یک ساعته همانطور که مشاهده می‌کنید، اوایل یک روند به شدت قوی داشتیم که کف و سقف های بالاتر زده میشد و همپوشانی نداشتیم و الان وارد کانال صعودی ضعیف شده و همانطور که در تایم فریم ۴ ساعته هم گفتیم اگر کف این کانال شکسته بشود ما انتظار نزول قیمت تا محدوده ۱۹۴۸ را داریم و اگر این کانال از بالا شکسته شود انتظار برخورد با ناحیه ۲۰۴۲ را داریم.

 

مشخصات چارت

 • نماد معاملاتی: XAUUSD
 • تایم فریم: ۳۰ دقیقه
 • محدوده مهم تقاضا: ۱۹۷۵ و ۱۹۸۰
 • محدوده مهم عرضه: ۲۰۴۲ و ۲۰۶۲

تحلیل تایم فریم ۳۰ دقیقه طلا در ۱۰ آبان

همانطور که در عکس بالا می‌بینید، در تایم فریم ۳۰ دقیقه کانال ضعیف واضح تر است، که این کانال ضعیف نشان دهنده احساس ترس در بازار و بلاتکلیفی است.

توصیه معاملاتی: قیمت طلا پس از برخورد به محدوده تقاضای 1615 به سرعت به سمت محدوده عرضه 2062 حرکت کرده و بعد از برخورد به این سطح شروع به اصلاح قیمتی کرده و بعد از یک اصلاح کوچک باز این نمودار شروع به صعود کرد. بهتر است با توجه به این موضوع در تایم فریم های پایین تر تصمیم درستی بگیرید.

آپدیت تحلیل طلا

طبق صحبت های شده اگر روند بازار بین 1975 تا 1980 از کف شکسته شود امکان ریزش بازار تا محدوده 1948 یا 1944 را میتوان توقع داشت. همچنین میبینیم که در محدوده 48 به خوبی واکنش نشان داده است و دوباره قیمت برگشته و میتوان گفت که روند نزولی طلا شروع شده است و میتوان پوزیشن فروش (sell) به خود گرفت. در این روند نزولی میتوان توقع داشت که در محدوده های 1930 تا 1910 نوسانات مثبت را دید و این دو محدوده برای ما اهمیت دارند و باید ببینیم واکنش خریدار ها نسبت به این محدوده به چه صورت است؛ چون که ما قبل از این اسپایک داشتیم و کندل منفی، این محدوده برای ما مهم تلقی میشود و باید ببینیم که آیا خریدارها دوباره وارد بازار در اون تایم فریم میشوند و باعث شکستن محدوده هایی در تایم فریم های پایین تر خواهند شد که پوزیشن های خرید گرفت یا نه.

همونطور که میبیند واکنش ها نسبت به عدد 1948 خوب بوده است و دوباره به پایین برگشت. این محدوده مربوط به همون نقد شدن فروشندگان بود و از این رو که قدرت دست فروشندگان بود بازار دوباره سیر نزولی را دوباره پیش گرفت. سیر نزولی احتمالا تا نقطه 1920 تا 1910 ادامه خواهد داشت و این احتمال که بعد از رسیدن به این نقطه بازار بازگشت صعودی بزند هم هست ولی کماکان میتوان روندبازار را نزولی دید و معملات فروش (sell) احتمال برد بیشتری دارد.

تحلیل تایم فریم یک ساعته

در این تایم فریم میتوان یک کانال با روند نزولی رو مشاهده کرد که داره سقف ها وکف های پایین تری میزنه ولی از انجایی که سقف ها و کف های همپوشانی دارد روند خیلی قوی نیست ولی به صورت کلی روند به صورت نزولی است و میتوان در محور های این کانال پوزیشن های سل(sell)باز کرد

تحلیل تایم فریم سی دقیقه

در تایم فریم سی دقیقه هم باز هم شاهد تایم فریم نزولی هستیم و بهترین محدوده مناسب برای فروش (sell) گرفتن ما محدوده 1948 یا 1944 هست که به شکلی با سقف کانال نزولی ما هم همپوشانی میکند.

نکته: برای اینکه بتونیم بگیم کی روند بازار ما صعودی میشه باید سقف 1948 و 1944 رو با کندل تاییدیه پر قدرت شکسته شود و همزمان محدوده کانال هم شکسته شود، این موقع میتوان پوزیشن های خرید (buy) گرفت.

روند کلی بازار نزولی هستش و میتوان توقع واکنش های مثبت هم داشت، ولی تا زمانی که محدوده های اصلی شکسته نشوند نمیتوان پوزیشن خرید (buy) گرفت.

حسین حیدری
من حسین حیدری هستم، فعالیت در بازار های مالی را از سال 1397 که تازه با بازار بورس آشنا شده بودم، شروع کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین آزادی
7 ماه قبل

عالی

حسین آزادی
7 ماه قبل

ممنونم از تحلیل عالیتون

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران