بهترین بروکرها از نظر سرمایه گذاری (حساب PAMM)

حتماً نام صندوق‌های سرمایه گذاری را شنیده‌اید، در فارکس این صندوق‌ها به صورت حساب PAMM فعالیت می‌کنند، به این معنا که یک مدیر حساب، با پرداخت مبلغ اولیه‌ای یک صندوق سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند و سرمایه‌گذاران نیز به میزان دلخواه روی آن صندوق سرمایه‌گذاری می‌کنند تا سود آن بین مدیر و سرمایه گذاران بر اساس میزان از پیش تعیین شده تقسیم شود.​

سرمایه گذاری به روش حساب PAMM در فارکس

یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در فارکس، حساب PAMM نامیده می‌شود که مخفف Percentage allocation management modul است. نزدیک‌ترین مثال برای حساب پم، صندوق‌های سرمایه گذاری است که احتمالاً با آن‌ها آشنا هستید. یعنی سرمایه‌گذاران بر اساس مشخصات یک حساب، پول خود را به آن می‌سپارند تا با مجموع پول‌های جمع شده در آن حساب، توسط مدیر حساب معامله شود و سود کلی بین آن‌ها تقسیم شود.

بسیاری از بروکرهای فارکس امکان ایجاد حساب PAMM را فراهم کرده‌اند، یعنی شما به‌عنوان سرمایه‌گذار، در بخش پم، با تعداد زیادی حساب (صندوق سرمایه‌گذاری) مواجه هستید که هرکدام مشخصات خاص خود را دارند و پس از بررسی می‌توانید یک یا چند حساب را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. از طرف دیگر، اگر خودتان یک معامله‌گر حرفه‌ای باشید، می‌توانید با پرداخت پول اولیه‌، یک حساب پم ایجاد کنید و معاملاتتان را در آن انجام دهید. حساب معاملاتی شما در معرض دید سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد و بر اساس عملکرد و ویژگی‌های آن، سرمایه‌گذاران روی حساب شما سرمایه‌گذاری می‌کنند. از مهم‌ترین مزایای حساب پم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. سرمایه گذاری روی یک یا چند حساب
۲. امکان آنالیز، تحلیل کامل و شفاف حساب‌های پم
۳. تقسیم سود بین اعضا با درصدهای از پیش تعیین شده بر اساس میزان سرمایه
۴. درآمد آسان از فارکس بدون نیاز به داشتن مهارت و فقط با سرمایه گذاری

بهترین بروکرها از نظر ارائه حساب سرمایه گذاری پم

اگر می‌خواهید به‌عنوان سرمایه‌گذار یا مدیر حساب، در یک بروکر خوب حساب پم ایجاد کنید، ما فهرستی از بهترین ارائه دهندگان حساب پم را با ذکر برخی از ویژگی‌هایشان برای شما در جدول زیر آورده‌ایم:

نام بروکر

توضیحات

بررسی و ثبت نام

  آلپاری

·         حداقل میزان سرمایه گذاری 50 دلار

·         بیشترین حساب پم فعال در یک کارگزاری

·         امکان برداشت سود و سرمایه در زمان دلخواه

فیبوگروپ

·         تقسیم سود و ضرر به همان اندازه درصد سهیم در حساب

·         مدل سرمایه گذاری به صورت دوره‌ای

·         پرداخت حق‌العمل فقط در صورت کسب سود

نورد اف ایکس

·         شفافیت بالا در نمایش عملکرد

·         صندوق‌های سرمایه گذاری متنوع

·         نبود محدودیت حداقل واریزی در بیشتر حساب‌ها

کپیتال اکستند

·         امکان مدیریت چند حساب همزمان

·         شفافیت در گزارش دهی

·         امکان برداشت سرمایه در پایان روز

آی اف سی

·         امکان ایجاد حساب پم در متاتریدر 4/5

·         امکان انتخاب بین صدها حساب سرمایه گذاری فعال

·         امکان ایجاد سبد متنوع از چند حساب پم

هنگام انتخاب حساب پم به چه نکاتی توجه کنیم

هنگامی که می‌خواهید پول خود را در یک حساب پم سرمایه گذاری کنید، باید به چند فاکتور مهم دقت کنید. اولین نکته این است که حساب پم باید در یک بروکر معتبر ایجاد شده باشد، بروکرهای حرفه‌ای صدها حساب پم دارند که کار انتخاب شما از بین گزینه‌های مختلف را آسان‌تر می‌کنند. همچنین دقت کنید که عمر صندوق سرمایه گذاری حداقل بالای ۶ ماه باشد، به ثبات سوددهی آن توجه کنید. هرچقدر که روند سوددهی بدون ریسک تر و منطقی‌تر باشد، نشان دهنده این است که آن حساب توسط افراد حرفه‌ای‌تری مدیریت می‌شود. همچنین شما باید به موارد دیگری مثل عملکرد گذشته، تعداد سرمایه‌گذاران، حداکثر دراودان، میزان ریسک و حتی نظرات کاربران برای انتخاب یک صندوق سرمایه گذاری دقت کنید.

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران