خانه > تحلیل EURUSD > EURUSD در فارکس

EURUSD در فارکس

جفت ارز EUR/USD تقریباً مشهورترین نماد معاملاتی فارکس است که به معنای معامله یورو (پول اتحادیه اروپا) در برابر دلار آمریکا است. بیشترین حجم معاملات فارکس روی این نماد انجام می‌شود.

تحلیل چارت EURUSD

معامله EURUSD در فارکس

نماد EUR/USD در واقع ارزش نرخ مبادله یورو در برابر دلار آمریکا را مشخص می‌کند.

نماد معاملاتی یورو دلار
نماد معاملاتی یورو به دلار (EURUSD)

اگر قیمت EUR/USD برای مثال ۱.۲ پیپ باشد به این معنی است که برای خرید یک یورو باید ۱.۲ دلار پول بپردازید به عبارت دیگر ۱ یورو معادل ۱.۲ دلار است. برای مشاهده نمودار بروی قیمت لحظه‌ای و چارت تکنیکال یورو به دلار در فارکس کلیک کنید.

ریسک های معاملات یورو به دلار در فارکس

به‌طور کلی معامله روی هر نماد معاملاتی در فارکس شامل ریسک است و EURUSD نیز از این موضوع مستثنا نیست. اما نمی‌توان گفت که ریسک معامله روی این نماد مانند ریسک معاملات روی نماد فلزات است چون اصولاً بانک‌های مرکزی که پشت چنین جفت ارزهایی هستند و اجازه نوسانات ویران کننده را نخواهند داد.

نماد EUR/USD به معنای نرخ برابری EUR (یورو) در برابر USD (دلار) است. این نماد هر قیمتی داشته باشد به معنای قیمت پرداختی دلار برای خرید 1 واحد یورو محسوب می‌شود.

EURUSD را چگونه ترید کنیم؟

برای ترید EUR/USD در پلتفرم معاملاتی که دارید باید این نماد را پیدا کنید. برای مثال در متاتریدر، از تب Viewروی Symbol کلیک کنید تا صفحه مربوط به نمادها باز شود.

نمودار معاملاتی یورو به دلار در متاتریدر
نمودار معاملاتی یورو به دلار در متاتریدر

همانطور که در تصویر بالا میبینید، تب Forex را بزنید و در آن EURUSD را سرچ کنید.

بهترین استراتژی برای ترید EURUSD

به هرحال EURUSD جفت ارزی است که دو بانک مرکزی مهم جهان روی آن تمرکز بالایی دارند، بنابراین برای ترید روی این نماد باید به دقت تحرکات این دو بانک را زیر نظر داشت. تمامی داده‌های اقتصادی به ویژه تورم، نرخ بهره و … جز عواملی است که قیمت این نماد معاملاتی را تعیین می‌کند. به طور مشخص نمی‌توان یک استراتژی برای ترید روی این نماد نام برد ولی معامله گران باید تمامی مباحث تکنیکال و فاندامنتال را روی EURUSD در نظر داشته باشند.

تاثیر اخبار مختلف روی روند EURUSD

به طور کلی تأثیر اخبار مهم در فارکس بر روی نمادهای معاملاتی بسیار زیاد است. اخبار می‌تواند بر روی وضعیت سنتیمنتال معامله گران تاثیر بگذارند و برای کوتاه مدت روند حرکتی یک جفت ارز را به کلی تغییر دهد. درمورد EURUSD هر خبری از شاخص‌های اقتصادی آمریکا یا اروپا به سرعت روی این نماد اثر می‌گذارد.

حجم معاملات EURUSD در فارکس

همان‌طور که گفتیم این جفت ارز بیشترین حجم معاملات را در فارکس به خود اختصاص داده است که در جدول زیر نگاهی به آن می‌اندازیم:

زمانحجم معاملات
دوره فعلی:221248
میانگین حجم معاملات روزانه 5 روز:114257
میانگین حجم معاملات روزانه 20 روزه:127902
میانگین حجم معاملات روزانه 50 روز:124296
میانگین حجم معاملات روزانه 100 روز:103082

ساعت معاملات EURUSD در فارکس

بهترین زمان معامله برای ترید EUR/USD از ابتدای شروع بازار لندن تا پایان بسته شدن سشن نیویورک است. تقریباً در این زمان بیشترین نگاه و حجم بازار به سمت این نماد است.

آنچه در مقاله EURUSD در فارکس خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندیم، جفت ارز EURUSD در واقع نماد معاملاتی یورو از منطقه اروپا در برابر دلار در آمریکا است که نرخ برابری این جفت ارزها را تعیین می‌کند. این نماد بیشترین حجم معاملات روزانه در فارکس را به خود اختصاص داده است.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران