خانه > کالج کدام بروکر > بهترین بروکر های فارکس در ایران کدام اند؟

بهترین بروکر های فارکس در ایران کدام اند؟

اولین قدم برای فعالیت در فارکس انتخاب بروکر است، شاید ده‌ها هزار بروکر مختلف در جهان وجود داشته باشد که طیف متنوعی از خدمات را به کاربران ارائه می‌کنند، اما انتخاب بروکرهای حرفه‌ای، دارای رگوله و مجوز، کار سختی برای معامله‌گران مبتدی خواهد بود. ما در این مقاله فهرستی از بهترین بروکر های فارکس را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بهترین بروکر های فارکس در ایران کدام اند؟

بهترین بروکر های فارکس

بروکرها در جهان برای کاربران ایرانی به دو دسته تقسیم می‌شوند: بروکرهایی که به ایرانیان داخل کشور خدمات می‌دهند و بروکرهایی که به کاربران ایرانی داخل کشور خدمات نمی‌دهند.

بهترین بروکر های فارکس
بروکر یا همان کارگزاری فارکس شرکت واسطی است که قابلیت های خاصی دارد. در ادامه به بررسی بهترین بروکرهای فارکس می پردازیم.

در ادامه مطلب، ابتدا چند بروکر بین‌المللی و مهم را معرفی خواهیم کرد که در سطح جهانی بسیار معتبر هستند و به دلیل شرایط تحریم‌ها به کاربران داخل کشور ایران خدمات نمی‌دهند. بعد از آن بروکرهای قانونی و حرفه‌ای را معرفی می‌کنیم که خدمات و امکانات خود را در اختیار ایرانیان قرار می‌دهند.

بهترین بروکرهایی که به ایرانیان خدمات نمی دهند؟

در ادامه پنج عدد از بهترین بروکرهای جهان را به شما معرفی خواهیم کرد که متاسفانه به دلایل تحریم‌های بین‌المللی کشورمان، خدمات معامله‌گری را در اختیار تریدرهای داخل ایران نمی‌گذارد:

  1. بروکر IG؛
  2. بروکر Active Trade؛
  3. بروکر Tickmill؛
  4. بروکر IronFx؛
  5. بروکر Exness.

حال به طور کامل به بررسی هر یک از بروکرها می پردازیم:

بروکر IG

این بروکر یکی از باسابقه‌ترین بروکرهای جهان است که در سال ۱۹۷۴ تاسیس شده است و بیش از ۴۵ سال است که در این صنعت مشغول فعالیت می٬باشد و رگوله‌های بسیار زیادی از جمله FCA, BaFin, CySec, FINMA, DFSA, FSCA, MAS, JFSA, ASIC, NFA, BMA را برای فعالیت قانونی خود دریافت کرده است. بروکر IG دارای ۲۰ دفتر فیزیکی در سراسر جهان است، اما متاسفانه به دلیل شرایط فعالیتی که دارد امکان ارائه خدمات به کاربران ایرانی داخل کشور را ندارد. در این بروکر شما به بیش از ۵۰۰ نماد معاملاتی، چندین حساب، بهترین پلتفرم‌ها و کمترین اسپرد و کمیسیون ممکن برای معاملات خود دسترسی خواهیم داشت.

بروکر Active Trade

کارگزاری Active Trade یکی دیگر از بروکرهای بین‌المللی است که در سوئیس قرار دارد و چند شرکت زیرمجموعه در سراسر جهان مانند ایتالیا، فرانسه، آلمان و… به ثبت رسانده است تا بتواند خدمات خود را گسترش دهد. این بروکر بیش از ۱۰۰۰ ابزار معاملاتی را در اختیار کاربران خود تحت دو حساب Pro و Individual قرار می‌دهد. اسپرد حساب‌های این بروکر از ۰.۵ به پایین هستند. این بروکر همچنین امکان معاملات ارزهای دیجیتال را نیز در پلتفرم خود فراهم کرده است. کاربران ایرانی متاسفانه نمی‌توانند از خدمات بروکر اکتیو تریدز استفاده کنند.

بروکر Tickmill

سومین بروکری که به شما معرفی خواهیم کرد تیک میل است که امتیاز اعتماد آن ۸۸ از ۹۰ می‌باشد. این بروکر که در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شده است و بیش از ۷۰۰ نماد معاملاتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بروکر Tickmill
امتیاز اعتماد بروکر تیک میل ۸۸ از ۹۰ است و تا امروز هیچگونه شکایت کلی از آن به ثبت نرسیده است.

بروکر Tickmill دفاتری در امارات، قبرس، انگلستان، مالزی و سیشل دارد و حداقل ۵ رگوله معتبر جهان را دریافت کرده است. این بروکر نیز متاسفانه به کاربران ایرانی داخل کشور هیچگونه خدمات معاملاتی را ارائه نمی‌دهد. در بروکر تیک میل امکان استفاده از حساب سواپ فری و همچنین کپی تریدینگ وجود دارد.

بروکر Tickmill
بروکر Tickmill از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز استفاده می‌کند که باعث شده سرعت ایجاد معاملات را تا ۰.۰۰۲ کاهش دهد.

بروکر IronFx

آیرون اف ایکس یک بروکر معتبر دارای مجوز در قبرس است که رگوله‌های FCA و ASIC را دریافت نموده است. این بروکر در حال حاضر به ۱۸۰ کشور جهان خدمات معاملاتی فارکس، ارز دیجیتال و CFD را ارائه می‌کند. جالب است که کارگزاری IronFx زبان فارسی را در وب‌سایتش فعال کرده است، اما به کاربران داخل ایران خدمات نمی‌دهد. البته اخیراً یک شعبه در منطقه برمودا به ثبت رسیده است که گفته می‌شود قرار است به ایرانیان نیز خدمات ارائه کند.

بروکر Exness

کارگزاری آخری که در این فهرست به شما معرفی خواهیم کرد بروکر Exness است. این بروکر بین‌المللی در سال ۲۰۰۸ به ثبت رسیده و دفتر رسمی آن در قبرس قرار دارد. بروکر ایکسنس دارای سه دامنه برای مشتریان جهانی، اروپایی و بریتانیایی به صورت جداگانه است و به همین دلیل هم ۵ رگوله مختلف FSA – CBCS – FSC – CMA –FSCA را دریافت نموده و از درجه اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. این بروکر ۴ حساب معاملاتی و همچنین سیستم کپی تریدینگ را در اختیار معامله گران خود قرار می‌دهد.

بروکر واسطه‌ای است که شما را به بازار فارکس متصل می‌کند و با خدماتی که به شما ارائه می‌کند سبب می‌شود تا بتوانید در این بازار معاملات راحت‌تری داشته باشید. هرچقدر که بروکر انتخابی شما معتبرتر باشد، امکانات بیشتری دریافت می‌کنید و امنیت سرمایه شما بالاتر خواهد رفت.

بهترین بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می‌دهند؟

اکنون به سراغ بروکرهایی خواهیم رفت که به کاربران ایرانی داخل کشور خدمات ارائه می‌کنند. این بروکرها اجازه می‌دهند که ایرانیان بتوانند به راحتی در آن‌ها حساب باز کنند، واریز و برداشت انجام دهند و همچنین با کارت ملی خود احراز هویت انجام دهند. ویژگی دیگر چنین بروکرهایی داشتن زبان و پشتیبان فارسی است.

بروکرهای معتبری که به کاربران ایرانی خدمات ارائه می دهند عبارت اند از:

  • بروکر Alpari؛
  • بروکر AMarkets؛
  • کارگزاری FiboGroup؛
  • بروکر LiteFinance.

در ادامه تمام ویژگی های هر یک از بروکرها را بررسی می کنیم:

بروکر Alpari

آلپاری را می‌توان بهترین و مطمئن‌ترین بروکر در این زمینه دانست، کارگزاری آلپاری در سال 1998 تاسیس شده است و دفاتر مختلفی در سراسر جهان دارد. شما با حداقل 20 دلار واریزی می‌توانید در این بروکر یک حساب معاملاتی ایجاد کنید. بروکر آلپاری دارای چندین رگوله مختلف است و تحت مجوز MISA به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد. تمامی حساب های بروکر آلپاری برای ایرانیان در دسترس می باشد.

بروکر Alpari
بروکر آلپاری را می‌توان یکی بروکرهای معتبر و قابل‌ اعتماد در بین معامله‌گران فارکس ایرانی دانست که احتمالاً هر تریدر ایرانی حداقل یک حساب معاملاتی در آن ایجاد کرده است.

بروکر آلپاری را یکی از بروکرهای معتبر و قابل‌ اعتماد در بین معامله‌گران فارکس ایرانی دانست.این بروکر لوریج 1:3000 دارد و امکان ایجاد حساب پم و شرکت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری را برای معامله‌گران خود فراهم کرده است. همچنین بروکر آلپاری، قابلیت واریز برداشت ریالی و تاپ چنج را دارد.

بروکر AMarkets

بروکر بعدی این فهرست آمارکتس است که در سال 2007 تاسیس شد و دارای رگوله‌های FSASVG, FSC می‌باشد. این بروکر در سنت وینسنت به ثبت رسیده و یکی از بهترین کارگزاری‌ها از نظر اعتبار و صحت معاملات برای ایرانیان است. کارگزاری آمارکتس بیش از 4 حساب معاملاتی دارد که در بین آن‌ها حساب ویژه کریپتو برای معاملات ارز دیجیتال به چشم می‌خورد. بروکر آمارکتس امکان استفاده از متاتریدر 4 و 5 را برای کاربرانش فراهم کرده است.

کارگزاری FiboGroup

فیبوگروپ یک بروکر بین‌المللی است که در سال 1998 تاسیس شد. این بروکر دو رگوله CySEC و FSC دارد و برای فعالیت‌های خود بیش از 20 جایزه بین‌المللی را دریافت نموده است. بروکر فیبوگروپ یک نام آشنا و مطمئن برای کاربران ایرانی است که امکان واریز و برداشت ریالی مستقیم را نیز دارد. این کارگزاری بیش از 500 نماد معاملاتی مختلف را روی متاتریدر 4 و 5 به کاربرانش ارائه می‌کند.

بروکر LiteFinance

کارگزاری لایت فایننس نیز یکی دیگر از بروکرهای قابل اعتماد برای ایرانیان است که در سال 2005 در جزیره مارشال به ثبت رسیده است و رگوله‌های CySec, MiFID را در اختیار دارد. این بروکر تا لوریج 1:1000 را به کاربرانش ارائه می‌کند.

بروکر LiteFinance
بروکر لایت فایننس یک بروکر حرفه‌ای برای کاربران ایرانی است که حساب‌های معاملاتی جذاب، حساب اسلامی، واریز و برداشت متنوع و پشتیبانی فارسی را به ایرانیان ارائه می‌دهد.

در بروکر لایت فایننس حساب‌های معاملاتی متنوعی چون حساب سنت، حساب کلاسیک و حساب ECN وجود دارد. بروکر لایت فایننس سعی کرده تا صدها نماد معاملاتی را با کمترین اسپرد و کمیسیون ممکن داشته باشد و ایرانیان به راحتی می‌توانند از طریق این بروکر معاملات خود را انجام دهند.

آنچه در مقاله بهترین بروکرهای فارکس خواندیم:

در این مقاله متوجه شدید که هزاران بروکر فارکس مشغول فعالیت هستند که بنا به قوانین و شرایطشان و مسئله تحریم‌ها ممکن است نتوانند به ایرانیان خدمات بدهند. در عین حال بیش از 20 بروکر بین المللی وجود دارد که به ایرانیان خدمات می‌دهند و ما چند مورد آن را در مقاله بالا برای شما ذکر کردیم. در وب‌سایت کدام بروکر، تمامی این کارگزاری‌ها به صورت کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

سوالات متداول
بهترین بروکرها برای خدمات به ایرانیان کدامند؟
کارگزاری‌هایی مختلفی برای ایرانیان وجود دارد که بهترین آن‌ها شامل بروکر آلپاری، لایت فایننس، فیبوگروپ، آمارکتس و … است.
چرا بروکرهای معتبر جهانی به ایرانیان خدمات نمی‌دهند؟
از آنجا که ایران تحت تحریم‌های بین‌المللی است، متاسفانه بسیاری از بروکرهای معتبر جهانی به کاربران ایرانی خدماتی ارائه نمی‌کنند.
آیا بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می‌دهند، معتبر هستند؟
بله این بروکرها عموماً در منطقه آفشور به ثبت رسیده‌اند و قانونی هستند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران