خانه > تحلیل USDCHF > USDCHF در فارکس

USDCHF در فارکس

USDCHF یک نماد معاملاتی یا جفت ارز در بازار فارکس است که نرخ برابری دلار آمریکا در برابر فرانک سوئیس را نشان می‌دهد. در این نماد متوجه می‌شویم که برای خرید 1 دلار آمریکا چه میزان فرانک سوئیس باید بپردازیم.

نماد معاملاتی دلار آمریکا به فرانک سوئیس

معامله USDCHF در فارکس

همان‌طور که احتمالاً بدانید CHF نماد ارز فرانک سوئیس و USD نمادی از دلار آمریکا است که این دو نماد در کنار هم جفت ارز USDCHF را تشکیل می‌دهند. این نماد معاملاتی مانند باقی جفت ارزهای فارکس، تحت تاثیر عواملی است که روی اقتصاد این دو کشور تاثیر می‌گذارد.

نماد معاملاتی دلار آمریکا به فرانک سوئیس در فارکس
نماد معاملاتی دلار آمریکا به فرانک سوئیس در فارکس

از داده‌های اشتغال گرفته تا تولید ناخالص داخلی (GDP)، اخبار سیاسی، تفاوت نرخ بهره و … می‌تواند روی معامله این جفت ارز تاثیر زیاد داشته باشد. برای مشاهده نمودار بروی قیمت لحظه‌ای و چارت تکنیکال دلار آمریکا به فرانک سوئیس در فارکس کلیک کنید.

ریسک‌های معاملات USDCHF در فارکس

به‌طور کلی USDCHF یکی از امن‌ترین جفت ارزهای فارکس است که معمولاً به دلیل شرایط اقتصادی و روابط دو کشور، نوسانات عجیبی را در آن شاهد نیستیم. روند USDCHF معمولاً بسیار آرام با ترندهای بلند مدت همراه است و نمی‌توان گفت که این جفت ارز به صورت سیستماتیک دارای ریسک‌های بزرگی است.

USDCHF جفت ارزی است که در آن دلار آمریکا USD در برابر فرانک سوئیس CHF معامله می‌شود. قیمت این نماد روی مثلاً اگر روی 1.2 باشد، یعنی به ازای خرید هر دلار آمریکا باید 1.2 فرانک سوئیس پرداخت کنیم.

USDCHF را چگونه ترید کنیم؟

زمانی که فدرال رزرو در بازار آزاد دخالت می‌کند تا ارزش دلار آمریکا را بالا ببرد، ارزش USDCHF افزایش پیدا می‌کند. از سوی دیگر زمانی که بانک ملی سوئیس نرخ بهره را افزایش می‌دهد، سرمایه‌گذاران بیشتری به سمت فرانک سوئیس جذب می‌شوند و در نتیجه ارزش آن در برابر دلار آمریکا افزایش پیدا می‌کند و روند جفت ارز USDCHF نزولی خواهد بود. به‌طور کلی اگر بخواهید این جفت ارز را ترید کنید، باید قبل از هر کاری یک تحلیل جامع از وضعیت فاندامنتال اقتصادی هر دو کشور داشته باشید.

بهترین استراتژی برای ترید USDCHF

نمی‌توان به صراحت گفت که روش مناسب ترید روی این جفت ارز چیست، اما معامله‌گرانی که به تحلیل فاندامنتال و تکنیکال مسلط باشند، می‌توانند بهترین استراتژی برای ترید USDCHF را برای خودشان آماده کرده و از طریق آن روی این نماد معامله انجام دهند.

چارت ترید USDCHF

برای ترید روی چارت USDCHF، می‌توانید از منوی VIEW در بالای متاتریدر روی SYMBOL کلیک کنید.

نماد معاملاتی دلار آمریکا به فرانک سوئیس در متاتریدر
فعالسازی نماد معاملاتی دلار آمریکا به فرانک سوئیس در متاتریدر

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، باید در بخش فارکس نماد USDCHF را جستجو نمایید تا بتوانید چارت آن را باز کنید.

تاثیر اخبار مختلف روی روند USDCHF

همان‌طور که میدانید هر خبر اقتصادی یا سیاسی به‌طور قطع روی وضعیت بازار و جفت ارزهای فارکس تاثیر گذار است. میزان تاثیر خبر به بحرانی بودن داده‌هایی که منتشر می‌شود بستگی دارد. هر خبری در راستای تقویت دلار سبب می‌شود USDCHF صعودی شود و هر خبری که نشان دهنده تضعیف دلار یا تقویت CHF باشد این نماد را نزولی می‌کند.

حجم معاملات USDCHF در فارکس

اگر می‌خواهید اطلاعات آماری از وضعیت حجم معاملات در USDCHF به دست بیاورید، به جدول زیر مراجعه کنید:

زمانمیزان حجم
حجم فعلی:225222
میانگین حجم معاملات روزانه 5 روز:203801
میانگین حجم معاملات روزانه 20 روزه:241206
میانگین حجم معاملات روزانه 50 روز:236347
میانگین حجم معاملات روزانه 100 روز:248533

ساعت معاملات USDCHF در فارکس

بهترین ساعت ترید روی نماد USDCHF زمان باز شدن بازار نیویورک (ساعت 16:30 –تهران) است. زیرا معمولاً اتفاقات بازار آمریکا تاثیر اصلی را روی این جفت ارز و سایر نمادهای بازار فارکس دارند و روند حرکت اصلی این نماد در سشن نیویورک مشخص می‌شود.

آنچه در مقاله USDCHF خواندیم

همان‌طور که در مقاله USDCHF خواندیم، این نماد معاملاتی نشان دهنده نرخ برابری دلار آمریکا در برابر فرانک سوئیس است. بهترین زمان معامله روی USDCHF هنگام شروع سشن نیویورک است. تمامی اخبار و دیتاهای اقتصادی که مربوط به دو کشور باشد می‌تواند روی روند حرکتی USDCHF تاثیر بگذارد.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران