خانه > تحلیل NZDUSD > NZDUSD در فارکس

NZDUSD در فارکس

NZDUSD یکی از جفت ارزهای فارکس است که به معنای معاملات دلار نیوزلند NZD در برابر دلار آمریکاست USD، قیمت این جفت ارز نشان می‌دهد که برای خرید 1 دلار نیوزلند، چند دلار آمریکا باید بپردازیم.

نماد معاملاتی دلار نیوزلند به دلار آمریکا

معامله NZDUSD در فارکس

NZDUSD یکی از جفت ارزهای مهم در بازار فارکس است که قیمت دلار آمریکا در برابر دلار نیوزلند را تعیین می‌کند. از آنجا که کشاورزی یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی کشور نیوزلند است و بیش از ۳/۲ صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد، بنابراین ارزش ارز این کشور (NZD) نیز تا حدود زیادی به قیمت لبنیات، شیر خشک، گوشت و محصولات کشاورزی بستگی دارد.

نماد معاملاتی دلار نیوزلند به دلار آمریکا
نماد معاملاتی دلار نیوزلند به دلار آمریکا در بازار فارکس

هرچقدر که وضعیت صادرات محصولات کشاورزی در این کشور بهتر باشد، این جفت ارز روندهای صعودی بلندتری را طی خواهد کرد. برای معامله این جفت ارز باید در نظر داشته باشید که عوامل دیگری مانند تفاوت نرخ بهره بانک مرکزی نیوزلند و فدرال رزرو آمریکا، میزان دخالت دولت آمریکا در بازار آزاد و … توجه داشته باشید.

به‌طور کلی دلار نیوزلند جز ارزهای پربازده و کم ریسک محسوب می‌شود که بیشتر سرمایه‌گذاران علاقه دارند بخشی از پرتفوی خود را به این ارز اختصاص دهند. پس می‌توان نتیجه‌گیری کرد که در شرایط عادی، NZDUSD یک جفت ارز امن با نوسان پایین است که می‌توان جز جفت ارزهای SAFE بازار فارکس محسوب شود. برای مشاهده نمودار بروی قیمت لحظه‌ای و چارت تکنیکال دلار نیوزلند به دلار آمریکا در فارکس کلیک کنید.

ریسک های معاملات NZDUSD در فارکس

دلار نیوزلند (NZD) تمایل زیادی به هماهنگی با ارز همسایگان خود از جمله دلار استرالیا (AUD) و ین ژاپن (JPY) دارد. البته این بدین معنا نیست که مسیر آن‌ها را طی کند به طور کلی زمانی که بازار فارکس کم ریسک است، ارزش NZD بالاتر می‌رود اما زمانی که ریسک‌های معاملاتی در بازار زیاد می‌شود NZD به سرعت ارزش خود را از دست می‌دهد.

برای مثال در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ که شوک اقتصادی به بازارهای جهانی رخ داد. NZD بیش از ۵۰% ارزش خود را در برابر ارزهای مختلفی مانند JPY از دست داد. پس می‌توان به صورت کلی نتیجه گرفت که در شرایط امن اقتصادی NZDUSD می‌تواند صعودی باشد و برعکس هنگامی که ریسک اقتصاد جهانی بالا می‌رود یا وضعیت اقتصاد آمریکا بهبود قابل توجهی پیدا می‌کند NZDUSD نزولی خواهد شد.

NZDUSD یکی از مهم‌ترین جفت ارزهای بازار فارکس است که نرخ برابری دلار نیوزلند NZD در برابر دلار آمریکا USD را مشخص می‌کند. عددی که روی چارت می‌بینید به معنای آن است که برای خرید 1 دلار نیوزلند، چند دلار آمریکا باید پرداخت کنید.

NZDUSD را چگونه ترید کنیم؟

به‌جز معاملاتی که به صورت روزانه یا اسکلپ روی این جفت ارز انجام می‌شود که همه آن‌ها به نوسانات جزئی بازار مربوط است. اگر می‌خواهید این جفت ارز را به صورت بلند مدت ترید کنید، باید درک صحیحی از وضعیت فاندامنتال اقتصاد نیوزلند و آمریکا داشته باشید.

همان‌طور که گفتیم وضعیت تفاوت منفی یا مثبت نرخ بهره بین این دو ارز و رشد صادرات مواد غذایی از نیوزلند بزرگ‌ترین فاکتورهایی است که روی NZDUSD تاثیر می‌گذارد. همچنین زمانی که قیمت طلا در برابر دلار XAUUSD به سرعت افزایش پیدا کند، می‌توانیم شرایط صعودی را برای NZDUSD در نظر بگیریم.

از آنجا که نیوزلند به لحاظ جغرافیایی دور از بیشتر کشورهای جهان است و از تنش‌های مرسوم نیز جداست، هرگونه مشکل سیاسی امنیتی در آمریکا می‌تواند سبب رشد این جفت ارز شود.

بهترین استراتژی برای ترید NZDUSD

اینکه چه استراتژی برای معامله این جفت ارز مناسب است، به نوع انتخاب و سرمایه‌گذاری شما بستگی دارد، اما بهترین استراتژی برای ترید NZDUSD روش‌های لانگ و بلند مدت است؛ زیرا معمولاً این جفت ارز دارای روندهای منطقی است. همچنین از آنجا که بازار آمریکا و نیوزلند اختلاف زمانی زیادی با یکدیگر دارند، در بیشتر مواقع اسپرد NZDUSD در سطح بالایی است که مناسب اسکلپرها نیست.

چارت ترید NZDUSD

برای ترید روی چارت NZDUSD می‌توانید از بخش SYMBOL این نماد را در متاتریدر خود جستجو کنید.

نماد دلار نیوزلند به دلار آمریکا در متاتریدر
فعالسازی نماد دلار نیوزلند به دلار آمریکا در متاتریدر

طبق تصویر بالا که می‌بینید از بخش Symbol می‌توانید نمادهای معاملاتی مدنظر خود را وارد کنید.

تاثیر اخبار مختلف روی روند NZDUSD

به طور کلی اخباری که حول محور سیاسی یا اقتصادی این دو کشور باشد، می‌تواند تاثیر زیادی روی NZDUSD داشته باشد.

نمودار دلار نیوزلند به دلار آمریکا
نمودار دلار نیوزلند به دلار آمریکا در متاتریدر

بنابراین در نظر داشته باشید که هر خبری در زمینه نرخ رشد، تولید ناخالص ملی، نرخ بیکاری و تورمی که بیشتر از سوی بانک مرکزی نیوزلند منتشر شود، به سرعت روی این جفت ارز تاثیر می‌گذارد.

حجم معاملات NZDUSD در فارکس

حجم معاملات روی جفت ارز NZDUSD ممکن است دائماً در حال تغییر باشد اما به صورت میانگین به شرح زیر است:

زمانمیزان حجم
دوره فعلی:7248
میانگین حجم معاملات روزانه 5 روزه:191817
میانگین حجم معاملات روزانه 20 روزه:176284
میانگین حجم معاملات روزانه 50 روز:205560
میانگین حجم معاملات روزانه 100 روز:194458

ساعت معاملات NZDUSD در فارکس

نیوزلند اولین سشن معاملاتی فارکس در روز است که باز می‌شود، معمولاً هنگام باز شدن با توجه به اخبار جدید ممکن است روند یا ترندی آرام در این جفت ارز را شاهد باشیم، اما از آنجا که دلار آمریکا مهم‌ترین ارز در جهان است، می‌توان حرکت‌های اصلی این جفت ارز را در سشن نیویورک دنبال کنید.

آنچه در مقاله NZDUSD در فارکس خواندیم

همان‌طور که در این مقاله خواندیم، NZDUSD جفت ارز معاملاتی مربوط به دلار نیوزلند و دلار آمریکاست که نرخ برابری این دو ارز را مشخص می‌کند. عوامل اقتصادی در نیوزلند مانند وضعیت صادرات محصولات کشاورزی، تاثیر فراوانی روی قدرت و ضعف NZD دارد و ترند اصلی این جفت ارز را تعیین می‌کند.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران