بهترین بروکر از نظر سواپ

سواپ یا بهره شبانه به اختلاف قیمت میان نرخ بهره یک جفت ارز گفته می‌شود. سواپ در واقع زمانی برای شما محاسبه خواهد شد که بیش یک روز (نیمه شب) معامله شما باز بماند، اگر این اتفاق رخ دهد برایتان نرخ بهره‌ای محاسبه می‌شود که بسته به اینکه این نرخ بین دو ارز دو طرف یک جفت ارز منفی یا مثبت باشد، مبلغی یا به حساب شما اضافه خواهد یا از حساب شما کم می‌شود.

لوگو ارانته
معرفی و بررسی بروکر ارانته
لوگو آلپاری
معرفی و بررسی بروکر آلپاری
لوگو فارکس چیف
معرفی و بررسی بروکر فارکس چیف
لوگو آرون گروپس
معرفی و بررسی بروکر آرون گروپس
لوگو HYCM
معرفی و بررسی بروکر اچ وای سی ام HYCM
بروکر CapitalXtend
معرفی و بررسی بروکر کپیتال اکستند
لوگو فیبوگروپ
معرفی و بررسی بروکر فیبوگروپ
لوگو نیکس
معرفی و بررسی بروکر نیکس
لوگو دلتا اف ایکس
معرفی و بررسی بروکر دلتا اف ایکس

سواپ چیست؟

نمادهای معاملاتی که‌ترید می‌کنید، شامل دو ارز است که هرکدام مربوط به یک کشور است. برای مثال EUR/USD یک نماد معاملاتی است که از EUR و USD تشکیل شده است. هرکدام از این ارزها مربوط به یک کشور (منطقه) است. در پایان یک روز کاری، نرخ بهره کنونی که در کشورهای آن ارزها وجود دارد محاسبه می‌شود، به این محاسبه اختلاف قیمت نرخ بهره بین دو ارز که در نهایت ممکن است عددی مثبت یا منفی باشد، سواپ یا سواپ شبانه گفته می‌شود.

سواپ فری چیست؟

اما احتمالاً در داخل کارگزاری‌ها یا در مشخصات حساب‌های کاربری بیشتر بروکرها دیده‌اید که نوشته شده "سواپ فری" کلمه سواپ فری SWAP-FREE یا بدون سواپ به معنای آن است که در این حساب بهره شبانه محاسبه نمی‌شود. یعنی اگر معامله شما یک شب یا بیشتر باز بماند، هیچ هزینه‌ای بابت نرخ بهره دریافت/پرداخت نخواهید کرد. بین کاربران مسلمان این حساب به عنوان حساب اسلامی نیز شناخته می‌شود.

بهترین بروکر از نظر بهره شبانه

اکثر بروکرهایی که در منطقه خاورمیانه یا به خصوص با ایرانیان کار می‌کنند، اقدام به ارائه حساب‌های معاملاتی سواپ فری یا حساب اسلامی می‌کنند تا کاربران مسلمان نیازی به محاسبه بهره شبانه روی معاملات خود نداشته باشند. اگر شما هم جز افرادی هستید که نمی‌خواهید معاملاتتان شامل بهره شبانه بشود، ما فهرستی از کارگزاری‌هایی را برای شما آورده‌ایم که حساب‌های معاملاتی بدون بهره شبانه به شما ارائه خواهند داد.

سواپ به میزان نرخ بهره شبانه گفته می‌شود که اگر معامله شما یک روز باز بماند، برایان محاسبه خواهد شد. اگر نمی‌خواهید بهره شبانه پرداخت/دریافت کنید می‌توانید حساب سواپ فری یا بدون بهره شبانه داشته باشید.

جمع بندی بهترین بروکر از نظر سواپ

به طور کلی، سواپ یا بهره شبانه به دلیل آنکه برای تریدرها قابل پیش‌بینی نیست که می‌تواند مثبت باشد یا منفی، ترجیح می‌دهند که از حسابی استفاده کنند که بدون بهره شبانه است. خوشبختانه بیشتر بروکرهای معتبری که با ایرانیان کار می‌کنند، امکان تبدیل برخی از حساب‌هایشان به حساب سواپ فری را دارند و بهتر است برای به هم نریختن مدیریت مالی خود، از چنین حسابی استفاده کنید.

امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران