خانه > تحلیل AUDUSD > AUDUSD در فارکس

AUDUSD در فارکس

نماد معاملاتی AUDUSD یکی از جفت ارزهای مهم فارکس است که به معنای دلار استرالیا (AUD) در برابر دلار آمریکا (USD) است. AUDUSD چهارمین نماد پرمعامله در بازار فارکس است که تریدرها حجم زیادی از معاملات خود را روی آن انجام می‌دهند.

نماد معاملاتی دلار استرالیا به دلار آمریکا

معامله AUDUSD در فارکس

AUDUSD یک نماد مهم در بازار فارکس است که AUD ارز پایه آن است و USD به عنوان عرض مظنه در نظر گرفته می‌شود. قیمتی که در این جفت ارز مشاهده می‌کنید به معنای آن است که برای خرید هر ۱ دلار استرالیا، چند دلار آمریکا باید پرداخت کنید.

نماد معاملاتی دلار استرالیا به دلار آمریکا
نماد معاملاتی دلار استرالیا به دلار آمریکا در فارکس

برای مشاهده نمودار بروی قیمت لحظه‌ای و چارت تکنیکال دلار استرالیا به دلار آمریکا در فارکس کلیک کنید.

AUDUSD را چگونه ترید کنیم؟

AUD/USD تمایل دارد با جفت‌ ارزهای USD/CAD، USD/CHF و USD/JPY همبستگی منفی داشته باشد، زیرا AUD/USD در همه این جفت ارزها دلار آمریکا به عنوان ارز پایه است. اما همبستگی مثبت آن با USD/CAD می‌تواند به دلیل همبستگی مثبت بین اقتصاد کانادا و استرالیا (هر دو وابسته به منابع زمینی هستند) باشد. اما برای ترید AUDUSD نگاه اصلی شما باید به تحرکات دلار باشد. هر جا که تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اقتصادی فدرال رزرو بخواهد دلار آمریکا را تضعیف کند، سبب می‌شود که روند حرکتی AUDUSD مثبت شود و برعکس هر جا که دلار قدرت بگیرد، روند حرکتی AUDUSD منفی خواهد شد.

AUDUSD یکی از مهم‌ترین جفت ارزهای جهان است که در سشن نیویورک مورد معامله قرار می‌گیرد و جزء جفت ارزهای کم ریسک و نسبتاً با ثبات بازار فارکس محسوب می‌شود.

بهترین استراتژی برای ترید AUDUSD

استراتژی ترید روی نماد معاملاتی AUDUSD کاملاً تصمیمی شخصی است که به خود تریدر بستگی دارد اما به‌طور کلی جفت ارز AUDUSD را می‌تواند یک جفت ارز با ثبات در نظر گرفت. به همین دلیل بهترین استراتژی برای ترید AUDUSD استفاده از روش‌های میان مدت و بلند مدت است که بر اساس تحلیل فاندامنتال پیش‌بینی می‌شود.

تاثیر اخبار مختلف روی روند AUDUSD

از آنجایی که استرالیا بزرگ‌ترین صادرکننده زغال سنگ و سنگ آهن است، حرکت ارز آن به شدت به قیمت صادرات منابع معدنی وابسته است. در زمان رکود کالاها در سال 2015، قیمت نفت به پایین‌ترین سطح یک دهه اخیر رسید و قیمت سنگ آهن و زغال سنگ هم کاهش یافت و سبب شد دلار استرالیا 15% از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست بدهد، اما دوباره با گذشت زمان این ارزش را بازیابی کرد و توانست به نرخ برابری نسبی با دلار آمریکا برسد. پس می‌توان گفت که اخبار مربوط به صادرات منابع معدنی استرالیا و همچنین اخبار تصمیمات فدرال رزرو برای کنترل دلار، می‌تواند روی AUDUSD تأثیرگذار باشد.

حجم معاملات AUDUSD در فارکس

حجم معاملات AUDUSD در سال 2023 را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

زمانمقدار حجم معامله
:حجم فعلی226295
:حجم امروز معادل دلار آمریکا205543
:میانگین حجم معاملات روزانه 5 روز213788
:میانگین حجم معاملات روزانه 20 روزه206660
:میانگین حجم معاملات روزانه 50 روز212352

ساعت معاملات AUDUSD در فارکس

از آنجا که حرکت اصلی نماد AUDUSD به وضعیت دلار بستگی دارد و خود AUD معمولاً یک ارزش ثابت قابل پیش‌بینی دارد. بنابراین بهتر است این جفت ارز را در سشن معاملاتی نیویورک (ساعت 16:30 به وقت ایران) معامله کنید، چون تصمیم‌گیری‌های اصلی درباره این ارز در آن سشن انجام می‌شود.

آنچه در مقاله AUDUSD در فارکس خواندیم

همان‌طور که در مقاله AUDUSD خواندیم، این جفت ارز قیمت دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا را تعیین می‌کند. این جفت ارز هر قیمتی داشته باشد به معنای قیمت پرداختی دلار آمریکا برای خرید 1 دلار استرالیا است.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران