دنبال بهترین استراتژی برای معامله کردن هستید؟

بهترین استراتژی را یاد بگیرید و از آن برای معاملات خود استفاده کنید.

ربات معامله گر

ربات معامله‌گر یا همان اکسپرت؛ در واقع سیستم‌ خودکاری است که توسط الگوهای شخصی معامله‌گران برنامه‌نویسی می‌شود و روی پلتفرم‌های مختلف از جمله متاتریدر ۴ و ۵ قابل نصب است. این ربات‌ها با تکیه‌بر اندیکاتورها و تنظیمات شخصی‌سازی شده، معاملاتی که برای آن‌ها طراحی شده‌اند را بدون درگیری احساسات و عواطف انجام می‌دهند.

ربات فارکس چیست؟

به زبان ساده، ربات‌ بازار فارکس را می‌تواند پلاگین یا نرم‌افزارهایِ کد نویسی شده‌ای نامید که بر اساس خواسته و نیازهای معامله‌گر برنامه‌نویسی شده‌اند و می‌توان آن را روی پلتفرم‌های معاملاتی نصب کرد. بگذارید با یک مثال این مسئله را شفاف‌تر کنیم:
برای مثال شما یک استراتژی معاملاتی دارید که تشکیل شده از RSI و EMA است. زمانی که EMA شما زیر کندل‌ها می‌آید و RSI هم در منطقه اشباع است، شما معامله فروش باز می‌کنید. خب حالا فرض کنید همین دستور را در قالب کد نویسی به یک ربات بدهیم که این کار را به صورت خودکار برای شما انجام دهید.
به چنین سیستمی ربات فارکس می‌گویند. این ربات و اکسپرت‌ها معمولا به زبان برنامه نویسی MQL که یک زبان اختصاصی برای پلتفرم‌ متاتریدر ۴ و ۵ است، توسط برنامه‌نویسان نوشته می‌شود.
اگر به فروشگاه خود پلتفرم متاتریدر یا بسیاری از وب‌سایت‌های خدمات فارکس نگاهی بیاندازید، مجموعه‌ای از ربات‌ ترید در فارکس رایگان و پولی را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای نیز با کمک گرفتن از برنامه‌نویسان؛ استراتژی خود را تبدیل به ربات‌های معامله‌گر می‌کنند.

ربات معامله گر

مزایای ربات فارکس

مهم‌ترین مزیت ربات‌ فارکس این است که احساسات را کنار می‌گذارد. معمولاً تریدرهای سطح متوسط همیشه درگیر احساسات هستند و در موقعیت‌های معاملاتی که استراتژی آن‌ها اعلام می‌کند، به خاطر ترس ورود نمی‌کنند. ربات فارکس کمک می‌کند تا بدون احساسات، بر اساس برنامه‌ای که دارد معاملات را انجام دهد.
یکی دیگر از مزایای ربات فارکس، سیگنال دهی است. وقتی شما طبق استراتژی خود یک ربات طراحی می‌کنید و آن را روی جفت ارزهای مختلف فعال می‌کنید، دیگر نیاز به مانیتور کردن همه جفت ارزها ندارید و هر زمان که ربات شما استراتژی طراحی شده را مشاهده کند، فوراً به شما آلارم خواهد داد. به‌طور کلی از مهمترین مزایای استفاده از ربات فارکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
✅ حذف احساسات از معاملات
✅ دقت بالا و حذف خطای انسانی
✅ سرعت بالای معامله
✅ امکان معامله ۲۴ ساعته
✅ امکان معامله همزمان روی چندین جفت ارز
✅ آزادی عمل در برنامه‌نویسی
✅ امکان آپدیت و به‌روز رسانی
✅ امکان ارسال آلارم و سیگنال
پس اگر شما یک ربات فارکس خوب داشته باشید، در واقع یک دستیار حرفه‌ای فارکس در کنار شما است که بسیاری از چالش‌های معامله‌گری را برای شما رفع می‌کند.

معایب ربات فارکس

مهمترین عیب ربات فارکس این است که هوشمند نیست. همانطور که گفته شد ربات‌‌ فارکس بر اساس یک سری فرمول از پیش تعیین شده عمل می‌کند و نمی‌توان در شرایط ویژه معامله نکند یا مانند یک انسان تصمیمات خاص بگیرد.
معمولاً گاهی اوقات وضعیت بازار بنابر اتفاقات سنتیمنتال (احساسات معامله‌گران) و فاندامنتال، ممکن است تغییر کند، بنابراین ربات شما در شرایط خاص بخصوص هنگام اخبار نمی‌تواند هوشمندانه عمل کند و باعث متضرر شدن شما می‌شود. اگر بخواهیم به صورت موردی معایب اصلی استفاده از ربات‌ها را بیان کنیم؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
❌ امکان ارسال آلارم و سیگنال
❌ عملکرد بد در بلند مدت (در ربات‌های ضعیف)
❌ عملکرد اشتباه در زمان اخبار فارکس یا وضعیت‌های خاص بازار
تمامی نکاتی که درباره مشکلات ربات‌ها گفته شد، بیشتر مربوط به ربات‌های رایگان و غیر معتبر است. برای اینکه با چنین چالشی مواجه نشوید، حتما ربات معاملاتی خود را از شرکت‌های معتبری مانند الگوهاپر خریداری کنید. ربات چنین شرکت هایی در سایت My Fxbook ثبت شده است و کل نتایج عملکرد ربات‌ها به صورت کاملا شفاف در آن قرار دارد.

آموزش ویدیویی نصب و راه اندازی ربات معامله گر

نکات مهم هنگام خرید ربات بازار فارکس

انتخاب یک ربات فارکس نباید صرفا بر اساس دیتای گذشته آن انجام شود. زیرا نتیجه گذشته یک ربات فارکس تضمینی برای موفقیت آن در آینده نیست. اگر شما قصد دارید برای معاملات خود از ربات استفاده کنید باید موارد زیر را در نظر بگیرید:
هماهنگی عملکرد ربات با میزان سرمایه شما
هماهنگی ربات با مدل سرمایه گذاری شما
مناسب بودن ربات برای جفت ارز و بازار مورد نظر و…
نکته بسیار مهم در زمینه خرید ربات فارکس این است که حتما پس از خرید، یک ماه ربات را روی یک حساب دمو تست کنید تا تمامی چالش‌ها و مدل رفتاری ربات را بررسی کنید.

ربات معامله گر
سوالات متداول
۱. آیا ربات های معامله گر سود ده هستند؟

ما برایتان ربات های معامله گر بهینه شده ای را قرار داده ایم که با تنظیمات پیشنهادی می توانید ماهانه سودآوری مناسبی داشته باشید. شما می توانید سودآوری ربات ها را در وبسایت myfxbook.com مشاهده بفرمائید.

۲. آیا ربات معامله گر مطمئن است؟

قبل از آنکه ربات معامله گری را در حساب واقعی اجرا کنید، آن را در یک حساب دمو با میزان سرمایه مورد نیاز و تنظیمات پیشنهادی حداقل به مدت یکماه مورد بررسی قرار دهید و از سودآوری آن مطمئن شوید.

۳. میزان سرمایه اولیه برای استفاده از ربات های معامله گر چقدر است؟

هر ربات معامله بر برحسب استراتژی و تنظیمات خاص خود به یک میزان سرمایه حداقلی نیاز دارد. حداقل میزان سرمایه برای ربات معامله گر با کمترین ریسک ۱۰۰۰ دلار می باشد.

۴. ربات های معامله گر چگونه کار می کنند؟

ربات های معامله گر بر اساس الگوریتم هایی که دارند اقدام به معامله می کنند و از استراتژی های سیگنال؛ استراتژی مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک بهره می برند.

۵. مزیت ربات نسبت به انسان تریدر چیست؟

ربات تریدر بر اساس اصول تکنیکالی اقدام به معامله می کند، ربات معامله گر می تواند در ۵ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز بدون اینکه اوور ترید شود معامله بزنند. ربات های معامله گر هیچ زمان درگیر احساسات در معامله نمی شوند. و در نهایت ظرفیت هایی که ربات معامله گر دارد را یک تریدر نمی تواند به تنهایی داشته باشد.

۶. آیا استفاده از ربات معامله گر ریسک دارد؟

حضور شما و معامله گری در بازار فارکس به خودی خود دارای ریسک زیادی است و بایستی برای ورود به بازار مدیریت ریسک و سرمایه را مبنای کار خود قرار دهید و همیشه با مازاد سرمایه خود وارد این بازار شوید.

۷. هزینه استفاده از ربات معامله گر چقدر است؟

ما در این بخش دو نوع ربات برایتان در نظر گرفته ایم. شما می توانید از ربات ها به صورت رایگان استفاده نمائید. البته ربات های معامله گر مطمئن تر و سود ده هستند

۸. چگونه می توانیم از ربات های معامله گر به صورت رایگان استفاده کنیم؟

برای استفاده از ربات های معامله گر نیاز به یک حساب در بروکر دارید. برای راهنمایی بیشتر و نصب به پشتیبانی پیام دهید تا کمتر از ۴۸ ساعت ربات متناسب با سرمایه خود را دریافت و نصب نمائید.

۹. آیا برای نصب ربات راهنمایی می شود؟

بله، ویدئو ها و ژورنال های آموزشی نصب و راه اندازی ربات ها تقدیمتان می گردد.

۱۰. قیمت منصفانه ربات معامله گر چقدر است؟

یک ربات معامله گر مناسب بایستی با سودآوری که دارد بتواند طی ۶۰ روز معامله هزینه لایسنس خود را دربیاورد.

۱۱. سودآوری ربات معامله گر در ماه چقدر است؟

یک ربات معامله گر استاندارد بر اساس سودآوری خود بایستی بین ۵ الی ۲۰ درصد به طور میانگین بر اساس ریسک خود، بازدهی داشته باشد.