خانه > پراپ در فارکس > چالش پراپ چیست؟ + پراپ هایی که چالش رایگان دارند؟

چالش پراپ چیست؟ + پراپ هایی که چالش رایگان دارند؟

پراپ یک سیستم ارائه سرمایه به تریدرهای حرفه‌ای است. این شرکت با طراحی یک چالش بعد از اینکه شرایط معاملاتی و توان تریدرها را می‌سنجند، سرمایه‌های بزرگی بالای 5000 دلار تا حتی چند میلیون دلار در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. در این مقاله نگاهی به چالش‌های پراپ می‌اندازیم و سعی می‌کنیم چند چالش رایگان را در پراپ فرم‌های مختلف به شما معرفی کنیم.

چالش های پراپ

چالش پراپ فرم چیست؟

پراپ فرم‌ها شرکت‌هایی هستند که به دنبال تریدرهای حرفه‌ای برای مشارکت در معاملات بازار فارکس می‌گردند. پراپ‌ها به این صورت عمل می‌کنند که چالش‌هایی با قوانین خاص طراحی کرده و از تریدرها می‌خواهند که آن‌ها را پشت سر بگذارند. اگر تریدر بتواند با رعایت تمامی قوانین، این چالش‌ها را پشت‌سر بگذارد، می‌تواند پول مشخص‌شده در چالش را برای معامله‌گری در اختیار بگیرد. البته ورود به چالش‌ها رایگان نیست و میزان آن در هر شرکت متفاوت است. مثلاً اگر شما بخواهید یک چالش ۱۰۰ هزار دلاری را طی کنید، ممکن است برای دستیابی به چالش نیاز باشد بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار اولیه پرداخت نمایید. بیشتر شرکت‌ها پس از موفقیت کاربر در عبور از چالش، پول پرداختی اولیه را به آن‌ها برمی‌گردانند. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجب پراپ توصیه می‌کنیم مقاله پراپ چیست؟ را مطالعه کنید.

چالش پراپ رایگان

نظرات زیادی درباره چالش رایگان پراپ وجود دارد، مثلاً برخی از بروکرها که شما در آن‌ها حساب داشته باشید، اجازه می‌دهند روی همان حساب معاملاتی خود خدمات پراپ را دریافت کنید و به نوعی برای دریافت سرمایه پراپ، پولی پرداخت نخواهید کرد. یا برخی از پراپ فرم‌ها هستند که بدون چالش به شما پراپ را ارائه می‌کنند، یعنی برای مثال اگر ۵۰۰ دلار اولیه را پرداختی کنید، یک حساب ۱۰ هزار دلاری در اختیار شما قرار می‌دهند و بجای گذراندن چلنج می‌توانید در آن‌ها معامله واقعی انجام دهید.

چالش پراپ رایگان
برخی از بروکرها که شما در آن‌ها حساب داشته باشید، اجازه می‌دهند روی همان حساب معاملاتی خود خدمات پراپ را دریافت کنید.

البته معمولاً چالش‌های این‌چنینی دارای قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌تری هستند. مسلماً حد ضرر و دراودان روزانه و کلی آن‌ها بسیار محدودتر خواهد بود. اگر هم شما به دنبال پراپ فرم های بدون چالش هستید به لینک آن مراجعه کنید.

لیست پراپ فرم هایی که چالش رایگان دارند؟

در ادامه فهرستی از پراپ فرم با چالش رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهیم که می‌توانید از طریق آن‌ها یک چالش رایگان برای شرکت در پراپ فرم و جذب سرمایه داشته باشید. این پراپ فرم ها عبارتند از:

  1. پراپ فرم پراپی؛
  2. پراپ رابین سود؛
  3. بروکر ویتاورس.

در ادامه به بررسی کامل پراپ فرم هایی که چالش رایگان دارند می‌پردازیم:

پراپ فرم پراپی

اولین سایت لیست ما شرکت پراپ فرم پراپی است که اتفاقاً یک شرکت ایرانی در زمینه ارائه سرمایه به کاربران است. این شرکت یک طرح به نام Jet Jump دارد که فقط ۵ روز در آن ترید می‌کنید و زمانی که تریدهای شما مثبت باشد اجازه برداشت سود را خواهید داشت. برای آشنایی با این چالش جدول قوانین آن را در زیر مشاهده کنید:

مشخصاتمقدار
تعداد مراحلبستگی به بالانس اکانت دارد
تارگت سود۱۰ درصد در هر فاز
حداکثر ضرر روزانه
حداکثر ضرر کلی۵%
مدل درودانبالانس ابتدای حساب
محدودیت زمانی
حداقل روزهای معاملاتی۳ روز
حداکثر درصد تقسیم سود۵۰%
اهرم معاملاتی۱:۵۰
باز گذاشتن معامله در آخر هفتهندارد
اولین برداشت۵ روز پس از دریافت حساب
برداشت دوم به بعد۵ روز پس از دریافت حساب

پراپ رابین سود

یکی از پراپ‌های ایرانی که یک چالش نسبتاً رایگان را به شما ارائه می‌دهد رابین سود است. در این شرکت شما می‌توانید یک چالش رایگان انتخاب کرده و ۳۰ روز در آن معامله کنید. پس از ۳۰ روز اگر هیچکدام از قوانین را نقض نکرده باشید، می‌توانید تا ۴۰% تخفیف برای خرید همان چالش دریافت کنید که مبلغ قابل‌توجهی است. برای دیدن این چالش از پراپ رابین سود، می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید:

مشخصات مرحله اولمرحله دوم
مدت زمان۳۰ روز۳۰ روز
تارگت هر مرحله۸%۸%
دراودان روزانه۵%۵%
درآدون کل۱۰%۱۰%
مشاوره روانشناسینداردندارد
مشاوره تحلیل در هنگام چالشدارددارد
مشاوره تحلیل در آخر هفتهدارددارد
میزان اعطای سود در دوره Real۷۰%۷۰%
مبلغ دریافت پراپتخفیف ۴۰%تخفیف ۴۰%
معمولاً پراپ‌ها چالش‌هایی را طراحی می‌کنند که برای شرکت در آن‌ها باید پول اولیه‌ای را پرداخت کنید، اما در این بین برخی از شرکت‌ها امکان شرکت در چالش بدون دریافت پول را ایجاد کرده‌اند که به آن چالش رایگان می‌گویند.

بروکر ویتاورس

کارگزاری ویتاورس یک سیستم جذاب برای ارائه سرمایه اولیه به کاربران دارد. اگر شما در این کارگزاری ثبت نام کرده باشید و 100 دلار پول خود را در حساب معاملاتی بریزید، می‌توانید در چالش رایگان بروکر ویتاورس شرکت کرده و سرمایه اولیه برای ترید دریافت کنید. البته این کارگزاری دو مرحله ارزیابی را انجام می‌دهد که به شرح زیر است:

  • اولین مرحله فرآیند ارزیابی: شما می‌توانید با واریز حداقل 100 دلار در حساب کاربری شخصی خود در ویتاورس بروکر، شروع به معامله کنید. در این مرحله شما ظرف 30 روز باید 10% سود کسب کنید و دراودان روزانه شما نیز نباید بیشتر از 4% باشد.
  • دومین مرحله ارزیابی: در این مرحله ثابت می‌کنید که مهارت‌های معامله‌گری شما عمیق و طولانی مدت است. پس از گذراندن این مرحله به شما پیشنهاد می‌شود تا به صورت رسمی به عنوان معامله‌گر ویتاورس معامله کنید. شرایط مرحله تایید به این شرح است که ظرف مدت 30 روز نباید بیش از 4% دراودان داشته باشید و تارگت سود شما نیز 10% خواهد بود.

مزایا و معایب پراپ هایی که چالش رایگان دارند؟

اگر به کلیات مسئله چالش رایگان در پراپ فرم دقت کنیم، می‌توانید مزایا یا معایبی را برای آن ذکر نماییم که به شرح زیر است:

مزایا

مزایا چالش های رایگان که پراپ فرم ها می‌دهند، عبارتند از:

  • عدم پرداخت هزینه؛
  • نداشتن ریسک برای معامله‌گر.

معایب

معایب چالش های رایگان که پراپ فرم ها می‌دهند، عبارتند از:

  • شرایط سخت‌تر و محدودتر نسبت به پراپ های پولی؛
  • درصد سود کمتر برای معامله‌گر.

اگر شما به دنبال پراپی هستید که محدودیت زمانی نداشته باشید، مقاله پراپ بدون محدودیت زمانی را مطالعه کنید.

آنچه در مقاله چالش پراپ خواندیم:

در این مقاله با کلیات چالش‌های پراپ آشنا شدید. همان‌طور که می‌دانید برای اینکه در یک چالش پراپ فاندینگ شرکت کنید باید به نسبت بالانسی که می‌خواهید دریافت کنید، مبلغی پول بپردازید، اما برخی از پراپ فرم‌ها هستند که شرایط دریافت چالش رایگان را در اختیار کاربرانشان قرار داده‌اند. در این مدل شما نیازی به پرداخت پول ندارید یا فقط پول را در حسابتان شارژ می‌کنید و به شرکت نمی‌دهید، اما امکان شرکت در پراپ برای کاربر ایجاد می‌شود و می‌توانید پس از پاس کردن چالش بالانس را برای معاملات واقعی دریافت کنید.

مرتضی گودرزی
من از سال ۱۳۹۸ به صورت تخصصی همکاری خود را با بروکرها و مؤسسات آموزشی در حوزه مدیریت مالی و فارکس آغاز کردم…

فهرست مطالب

تبلیغات

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیازدهی به بروکر از نظر کاربران